Zaloguj się do konta

Letnie wzdręgi spod trzciny

utworzono: 2010/06/19 11:01
lizak

Moi koledzy, nie znam wędkarza który nie lubiłby siedzieć w słońcu i łowić lekką wędką tłuściutkie krasnopióry z pomostu.Cały problem w tym, że wzdręgi często są wybredne. Najgorsze co może spotkać urlopowicza to zła przynęta.Proszę o podanie mi kilku sprawdzonych przynęt i sposobów na krasnopiórę. [2010-06-19 11:01]

Rudolf0001

Słuchaj jak wiadomo na każdym jeziorze ryba lubi coś innego u mnie np. na jeziorze Marksoby wzdręgi lowię na kukurydzę i bardzo dobrze biorą a nie wiem czy na twoim się to sprawdzi [2010-06-19 11:30]

lizak

Spróbuję z pinką ale dopiero we wakacje.Może kupię kukurydzę i połowię.Jedno co wiem to to, że na kuku biorą duże wzdręgi.Potwierdzenie tego może znajdę nad jez. powidzkim.

[2010-06-19 15:04]

Rudolf0001

tylko najlepiej było by jak byś zanęcił ze 3 dni wcześniej gotowaną kukurydzą to poprawi twoje efektyja na pinkę próbowałem to same uklejki ale jak wiadomo każde jezioro rządzi się innymi prawami
[2010-06-19 16:20]

kaugustyn13

na jeziorze o pieknej nazwie Niegocin wzdrega lubuje sie w kukurydzy i gnojakach. tez czasem zostawiam gruntowki i lece na wzrege w sloneczny letni dzionek. [2010-06-19 20:05]

grzegorzewski

sprubuj na kukurydze lub na pinke.
[2010-06-19 20:56]

wedkarz

U nas na zalewie prawie nie ma trzcin , ale sa wodorosty to sa takie po 20 cm , ja to robie maluśki grunt i na pinke albo białaska , albo gnojak ;] [2010-06-19 21:11]

kibico

A ja najpierw zanęcam chlebem rwanym na małe kawalki i na haczyk zakładam skórke od chleba,a jako spławik sluzy mi kawałek trzciny ,który lezy na wodzie ,bo łowie z powierzchni,wyniki mam zajeb..... :) [2010-06-20 07:51]

A ja najpierw zanęcam chlebem rwanym na małe kawalki i na haczyk zakładam skórke od chleba,a jako spławik sluzy mi kawałek trzciny ,który lezy na wodzie ,bo łowie z powierzchni,wyniki mam zajeb..... :)


Bardzo ciekawy pomysł , przyznam nie słyszałem. Brawo.......

[2010-06-20 07:55]

lizak

Na jez. powidzkim jest dużo uklei więc teorytycznie pinka odpada, tylko jak wszyscy wiemy ukleja żeruje na otwartej wodzie a krasnopióra w zielsku. [2010-06-20 09:35]

kamils125

Najlepiej kukurydza, pinki nie zakładaj bo wejdą ci uklejki, ale każde jezioro jest inne więc próbuj:)

                                                                                  Pozdrawiam..

[2010-06-20 10:35]

lizak

Nad tym jeziorem jest dużo uklei ale nie zapuszczają się w trzcinę. [2010-06-20 14:27]

Jak ukleje nie podchodzą to pinka jest najlepsza. A jak ukleja podchodzi to bardzo dobrą przynętą jest pęczak lub pszenica gwarantuje ze na te przynęty będziesz targał ładne płocie i krasnopiury [2010-06-20 19:32]

lizak

Myślę, że pęczak to dobra przynęta, ale może ją zastąpić pszenica.Poproszę cię kolego lukasz55 o przepis na pęczak lub ewentualnie pszenicę.Łowiłem już w tym łowisku na pszenicę miałem puste branie bo przynęta niebyła dogotowana i haczyk jej nie przebił.

[2010-06-20 19:57]

Pęczak ugotować jest bardzo łatwo. Wystarczy gotować go dgdzieś pół godziny na małym ogniu pszenice troche dłużej.  Pęczak po ugotowaniu powinien być taki jak żelka jak go lekko ściśniesz to się nie rozpadnie. A jeśli go przegotujesz to wystarczy chwile położyć na słońcu i woda w nim wyparuje i będzie dobry na hak. Dodatki ja prawie nigdy nie dawałem ich, ale można dodać jakiś barwnik, zapach, czy posypać atraktorem [2010-06-21 07:53]

kacapek91

Ja osobiści wzdręgi nęce rozmoczonym chlebem dwa dni takiego nęcenia i wzdręgi między 25-30cm to norma. No ale na haczyk oczywiście KUKU. Chlebek można włożyć do siatki po ziemniakach obciążyć ją płaskim kamieniem i wrzucić w łowisko na sznurku a następnego dnia poprostu wyciągnąć worek efekty są piorunujące tylko pamiętajmy źeby nie zosrtawiać siatki w wodzie bo z wędkowania nici:) takie łowienie najlepiej sprawdza się z poostu przy trzcinach
[2010-06-21 09:25]