Letni lin

/ 7 odpowiedzi
WitamChciałbym złowic swojego pierwszego linajaka jest dobra zanęta na lina i przynęta ja kupiłem zanęte GUT-MIX i atraktor waniliowy ale zanęta moim zdaniem będzie za jasna dlatego chce dodać prażonego chleba i kozieradki.Co o tym sądzicie? Będę łowił na dużym stawie,nigdy tam nie łowiłem .Będę łowił   metodą odległościową z bacikowym spławikem           
dunster35

Zanęty firmy gut-mix są skuteczne i dobrze że ją kupiłeś . Jeżeli chcesz kupić ciemniejszą zanętę to polecam dragona (lin ,karaś)
Co założyć na haczyk?
-Na lina jest dużo przynęt. Lecz u mnie najlepiej spisywał się czerwony robak jak nie będzie brało na czerwonego to załóż kukurydzę.

Jeżeli chcesz żeby twoja zanęta była ciemniejsza to jak najbardziej dodaj prażonego chlebka. Ale dobrze by było żeby twoja zanęta była bogatsza w składniki. Czyli śmiało dodaj troszkę pinek ,pęczaku,kukurydzy, pokruszonych płatków owsianych. (2013/07/14 19:32)

erafi

Witaj.Zanęta jest ok, ale obejdzie się i bez niej. Weź kolego nakop ze 2 kilo czarnej ziemii z kretowiska (namocz ją wodą z melasą) i daj do tego 0,5kg tej zanęty i szklankę siekanych czerwonych. Możesz jeszcze dać trochę kukurydzy i wody z puszki. Na hak czerwony, czerwony+kuku, białe robaki (+kuku). Łowić blisko grążeli, lilii wodnych i innego zielska. Zestaw przegruntuj o ok. 40-50 cm, przypon na dnie i jedna śrucina za przyponem również niech leży w razie jakby wiało i przesuwało zestaw. No i na ryby z samego rana lub późnym wieczorem. Do tego dużo cierpliwości i cisza na stanowisku a na pewno doczekasz się zielonego :) Stary sprawdzony sposób na pewno przyniesie rezultaty o ile ryba jest w łowisku. Jak nie będzie działać spróbuj nęcić trochę dłużej miejsce łapania gotowanymi ziemniakami i kukurydzą a na pewno połapiesz tam rybki. Powodzenia :) W razie problemów i pytań pisz śmiało.  (2013/07/14 20:09)

szyryb111

wiem zapomiałem napisać zawszę do zanęt dodaje kuku i białe bo na nie łowie (2013/07/14 21:40)

jarek-matus

Najlepiej wybierz się na jakiś pomościk przy jakimś kąpielisku żuć trochę grubszej zanęty na kobierzec rogatka w pobliżu jakiś pływających liści. Może być też twarde dno ale zanęta nie tak drobna by ryby typu bękarty, krąpiki, leszczyki ryły za nią w dnie i mąciły linowi wodę by nie mógł zbierać zanęty z roślin. Dobrze rzucić zalane wodą białe robaczki (dotąd aż przestaną się ruszać - kilka minut) na rośliny pod wodą i łowić w ich pobliżu zdejmujące je ryby. Łowisz najlepiej (albo wyłącznie) w warunkach półmroku - czyli albo po zachodzie słońca/przed wschodem albo w wyjątkowo pochmurne dni. Po zachodzie słońca rzucasz garść robaczków - obserwujesz wodę szukając na wodzie strząsanych przez nadpływające/żerujące ryby "bąbelków" - bardzo dorobnych (drobniejsze niż po rybach ryjących w dnie) - rzucasz przed bąbelki i...
Powodzenia (2013/08/20 01:08)

pioter94

Można spróbować pod nęcić ze 3 dni. Jeżeli masz na to czas. Wsyp dziennie puszkę kukurydzy to pozbędziesz się  drobniejszej ryby. Można nawet sypać gotowaną kuku tylko nie wiem jakie ilości bo nic nie wiem o twoim zbiorniku.  (2013/08/20 09:27)

kuba7128

Ja zanęcam pszenicą kukurydzą,drobno siekanymi ziemniakami i pociętymi rosówkami,wszystko zaprawiam smrodkiem B.Bartona. Dzienna porcja nęcenia 0,5kg. 3 dni nęcenia i u mnie efekt murowany(ale tylko przez dwa dni nęce kukurydzą żeby pootem profesorkowi było łatwiej trafić na tą na haku). łowie na kukurydze którą sam zaprawiam wanilią.Wedłóg mnie najlepszą porą na letniego lina jest od odziny przed zmierzchem do dwóch godzin po zmierzchu. (2013/08/20 09:58)

danon1973

Witam

Ja od siebie jedynie dodam, że moim zdaniem na lina w sierpniu lepiej wybierać się późnym popołudniem lub przed zmierzchem. Moim zdaniem łowienie lina przed świtem lub o świcie sprawdza się raczej w czerwcu lub lipcu, jak noce są ciepłe.
Lin lubi przebywać w zaroślach na wypłyceniach, gdzie woda szybko się nagrzewa. Dlatego po słonecznym, ciepłym dniu na wieczór lub po zmierzchu brania powinny być wyśmienite.
Ale to moje zdanie poparte jest jedynie parokrotnym wypadem na liny o różnych porach na przełomie czerwca, lipca i sierpnia gdzie złowiłem kilkadziesiąt sztuk tej ryby na kilku łowiskach.
Nigdy jednak nie złowiłem potwora, przeważnie były to liny od 0,5 - 1 kg.
Tak jak koledzy (bardziej doświadczeni) wyżej napisali, próbuj różnych przynęt. Najczęściej miałem efekty na czerwonego, jakieś 2-3 sztuki na haczyk. Ale bywały dni, że na czerwonego była kiszka, a brania były na kuku lub na samą pinkę.

Pozdrawiam i połamania życzę :) (2013/08/20 11:15)