Leszczowa zanęta własnej produkcji

/ 8 odpowiedzi
Zapraszam do dzielenia się sprawdzonymi oczywiście łownymi przepisami zanęt gruntowych własnej produkcji tych do koszyczków i nie koniecznie.
Ostatnio zmontowałem słodką (waniliowo-kokosową lekko gorzkawą) zanętę Leszczową jak poniżej, na którą wchodziły piękne sztuki dużych Leszczy 1-3kg i nie tylko, trafiały się piękne płocie i Krąpie.

przepis:

0,5 kg kasza kukurydziana
0,5 kg maka kukurydziana
0,5 kg bułka tarta prażona
0,5 kg płatki owsiane górskie
250gr wiórki kokosowe prażone
jako klej zastosowałem - karmel własnej roboty (palony cukier) mieszamy wodą z łowiska i 1 aromatem wanilia (do ciasta) tym rozrabiamy zanętę (zanęcie daje jasnobrązowy odcień)
0,5 kg pęczak gotowany barwiony na czerwono wymieszany po ugotowaniu z odrobiną oleju słonecznikowego
puszka kukurydzy
pudełko pinki (kolorowa)
pęczak, kukurydze i karmel dodajemy oczywiście nad rzeką. Przy grubym ziarnie polecam wyjąć denko z koszyczka.
u?ytkownik102837


według mnie to nie najlepszy przepis do koszyka. Ponieważ zanęta nie będzie wypłukiwana. Co do nęcenia kulami to się nie odzywam ponieważ jej nigdy nie wykonałem ale używanie tego do koszyka to na pewno duży błąd. A widać to po składzie produktów. Masz może fotki tej mieszanki ? (2014/09/18 21:07)

89krzysztof


Jako klej to Ty zastosowałeś bułkę tartą i płatki owsiane, a nie karmel ;) (2014/09/18 21:27)

przemo1980


Jako klej to Ty zastosowałeś bułkę tartą i płatki owsiane, a nie karmel ;)


Płatki owsiane to tak sklejają zanętę ale bułkę tartą to ja do tej pory stosowałem jako wypełniacz zanęty , a nie klej bo chyba specjalnie to ona nie klei . (2014/09/18 22:51)

89krzysztof


Inaczej działa jak jest zalana gorącą wodą, a inaczej jak zwykłą. W zasadzie wszystko, co jest zalane gorącą wodą pracuje trochę inaczej, niż jakby to była woda z temperaturze pokojowej (2014/09/19 06:46)

unix


według mnie to nie najlepszy przepis do koszyka. Ponieważ zanęta nie będzie wypłukiwana. Co do nęcenia kulami to się nie odzywam ponieważ jej nigdy nie wykonałem ale używanie tego do koszyka to na pewno duży błąd. A widać to po składzie produktów. Masz może fotki tej mieszanki ?





Koszyk o średnicy 4-5 cm. Zanęta jest wypłukiwana bez problemu. (2014/09/19 09:45)

u?ytkownik102837


Mogę się założyć że na wodzie stojącej lub wolno płynącej na pewno nie będzie wypłukiwane. A w rzekach z mniejszym nurtem też może być mały problem. Kolego popatrz na produkty i ich proporcje użyte do tej mieszanki. Samo to mówi za siebie. (2014/09/20 18:27)

berthold


i pomyśleć że my kiedyś robiliśmy zanętę do koszyka ,sprężyny taką aby nic się nie wymywało tylko jak najdłużej trzymało się a zapachem miało to wabić a nie sypać się po dnie jeziora ,robiło się to z suchego chleba ,namaczało się go chwilę wygniatało z wody i dosypywało płatków owsianych aby było jak kamień twarde ---i co szok bo rybska brały jak najęte ,gazet wędkarskich te ryby nie czytają ,reklam  sponsorowanych czy co ??? to skandal hehe (2014/09/20 19:35)

u?ytkownik102837


No ale było to kiedyś. Ja teraz nie wyobrażam sobie takiego łowienia. Przecież żeby stado leszczy zagościło w naszym łowisku i nie przeszło dalej musi mieć trochę grubych kąsków na dnia które może śmiało pobierać. Ideą tego jest punktowe łowienie i podawania zanęty z przynętą w to samo miejsce. (2014/09/21 01:26)