Leszcze wiosną

/ 11 odpowiedzi
Witam mam pytanie wczesna wiosna, tak jak teraz chcialem wybrac sie na leszcza na jakiej globokosci go najlepiej szukac, plytko? czy gleboko? moje lowisko jest z reguly glebokie strome brzegi J.STEKLIN. dzieki za podpowiedzi. POZDRAWIAM.
Massa

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie , leszcz teraz może być wszędzie . Woda jeszcze zimna i teoretycznie powinien być na głębokiej wodzie , zwłaszcza w dni pochmurne i zimne . Gdy trafisz na słoneczny dzień , warto poszukać go na osłoniętych od wiatru płyciznach i zatokach . (2016/03/14 13:15)

spines21

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=Leszcze+wiosn%B1 (2016/03/14 16:33)

no1form

To tam są wogóle jakieś leszcze? Byłem tam 3x i nic oprócz drobnicy no i obok okonia który jest tam dosyć okazały nie ma nic, mam takie wrażenie. (2016/03/14 18:14)

pajek0

To tam są wogóle jakieś leszcze? Byłem tam 3x i nic oprócz drobnicy no i obok okonia który jest tam dosyć okazały nie ma nic, mam takie wrażenie.

`Tak są! Tylko zamiast jechać 3x w sezonie to trzeba jechać 333 razy. Na tym jeziorze,żeby złowić lecha trzeba mieć czas i cierpliwośc ,no i trochę to jezioro znać ,żeby wiedzieć gdzie zasiąść. (2016/03/14 20:15)

pajek0

A z kąd Patryk jesteś jeśli można wiedzieć? Ale wczesną wiosną na tym jeziorze to zapomnij najwcześniej to lipiec do pazdziernika jak poznasz fajne miejsca. (2016/03/14 20:20)

pat194

Zgadzam się są tam leszcze i to duże tylko to jezioro jest dość trudne. Ja mieszkam od jeziora jakies 1,5km często tam bywalem i jest jedno miejsce gdzie mogę go poszukać. (2016/03/14 21:53)

no1form

No to dobrze wiedzieć, chociaż coś, mam tylko pytanie takie jedno, może będziecie koledzy łaskawi dla mnie i powiecie z której strony lepiej zasiadke sobie urządzić od DK10 czy od strony przeciwnej czyli pólnocnej. Bym był wdzięczny :). (2016/03/14 21:59)

pat194

Ja osobiscie bardziej znam to jezioro od strony DK10. duzo wedkarzy rozstawia sie na poczatku jeziora od strony czernikowa ze wzgledu na mniejsza glebokosc, zarosla i wiecej miejscowek srodek jest malo dostepny i strasznie gleboki.  (2016/03/14 22:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MateuszKaminski34

Kolega widzę z tego samego rejonu co ja :) . Ze swojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że Leszczyka możesz szukać na przełamaniu wody głębokiej z płycizną . Woda jest jeszcze zimna ale zdarzają się ciepłe słoneczne dni więc może już powoli wychodzi na płytką wodę . Wiem gdzie jest to jezioro ale go kompletnie nie znam więc nie doradze dokładnego miejsca , jednak gdy będziesz szukał miejscówki zwróć uwagę na te miejsca gdzie słońce dociera jak najdłużej , czyli brzegi przeciwległe do słońca . U mnie na stawie ryby budzą się do życia ( zobacz mój profil i wpis 
  Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego - Wideo wyprawa. Film! )
ale wiadomo że jezioro i stawy to 2 różne bajki . Różnice to między innymi powierzchnia i głębokość a co za tym idzie , wolniejsze nagrzewanie się wody . Życzę udanych połowów . Pozdrawiam (2016/03/15 13:24)

pat194

Dzieki koledzy za rady dam znac co udalo sie dorwac,Pozdrawiam (2016/03/15 23:19)

pajek0

Ja bym próbował od przeciwnej strony  DK10  czyli od Steklinka tam pada najwięcejj promieni słońca ,(będzie to pewnie strona połuniowo-zachodnia latem nie ma to większego znaczenia bo słońce operuje tą strone caly dzień i jest nie do zniesienia ,  czyli woda nagrzewa się najszybciej).Bez wątpienia ta częsć od strony Czernnikowa jest najpłytsza pewnie też najbardziej popularna dla dojeżdżających z Torunia i okolic. Ja osobiście "atakuję " częśc ostatniego kilometra od strony Niedżwiedża. (2016/03/16 20:11)