Leszcze jesienią!

/ 5 odpowiedzi
Witam. Już od jakiegoś czasu chodzę na miejsce w którym zawsze łowiłem i nie mogę złowić żadnej ryby. Stosuje taką samą zanętę ,przynętę i zarzucam w te same miejsca. Nie wiem co jest nie tak, czy leszcze nie biorą w takie zimne dni? byłem pod wieczór i 3godziny bez brania. Po południu też nic ,nie wiem co się dzieje. Powie mi ktoś jaka jest przyczyna tych ,,niebrań" ?  
Pozdrawiam. <łowię na koszyk>
FLO92


ogólnie ryba słabo bierze wszędzie... a co do leszcza to własnie o tej porze roku mozna sie spodziewać ładnych okazów, spróbuj na nocke (2011/09/22 21:42)

LukaszMag


U mnie na Białostocczyźnie przez ostatnie dwa czy trzy tygodnie była porażka. Nie łowiliśmy z bratem prawie nic. Podobne historie słyszało się od wielu innych wędkarzy. Jadę jutro, zobaczymy. Może powoli coś ruszy... Mam taką cichą teorię, że nagły spadek temperatury zrobił swoje. Teraz jest nieco cieplej. Zobaczymy! Ja powoli z owocowych przechodzę na jesienne, mniej słodkie zapachy i aromaty zanęt. Powodzenia! (2011/09/22 21:51)

SeEki


Też wybiorę się jutro spróbuje na czerwonego robaczka ,mooże na to sie skusi jakiś leszczyk. Oby ten tydzień był w miare ciepły, bo raz ciepło raz zimno raz wietrznie raz spokojnie..... lipa ;P (2011/09/22 21:56)

Adam01


Nagły spadek temp. w nocy do ok. 4 stopni bardzo nie pasuje rybom. Próbuj nocą lub o świcie na 3 pikni na haczyku 12-14. Może pomoże. I daj troche robali do zanęty. (2011/09/22 22:13)

przemo1980


wrzesień to bardzo dobry okres na leszcze. Tak jak już ktoś napisał, nocka (niby zimna już teraz) ale może okazć się strzałem w 10 !  Tylko nie radze na "łopaty" w nocy i nie tylko zakładać haczyczków w rozmiara 12-14 jak to ktoś napisał :) (2011/09/22 22:38)