Zaloguj się do konta

Leszcze w okolicy Góry Kalwairii

utworzono: 2011/05/05 11:33
Mateusz91pl

Witam wszystkich kolegów po kiju. Mam takie pytanie do wędkarzy, którzy łowią leszcze na Wiśle. Słyszałem ze dobrą miejscówką na leszcze jest port w okolicy Góry Kalwarii. Jeszcze nigdy tam nie bylem, wiec może wy poradzicie mi czy warto tam jechać?? na jaką metodę łapać te ryby?? czy stosować koszyczek zanętowy?? czy tylko ciężarek (jeśli tak to o jakiej wadze)?? i jaka zastosować przynętę o danej porze roku?? 
czekam na podpowiedzi z i góry dziękuje [2011-05-05 11:33]

MYSZKA86

Witam wszystkich kolegów po kiju. Mam takie pytanie do wędkarzy, którzy łowią leszcze na Wiśle. Słyszałem ze dobrą miejscówką na leszcze jest port w okolicy Góry Kalwarii. Jeszcze nigdy tam nie bylem, wiec może wy poradzicie mi czy warto tam jechać?? na jaką metodę łapać te ryby?? czy stosować koszyczek zanętowy?? czy tylko ciężarek (jeśli tak to o jakiej wadze)?? i jaka zastosować przynętę o danej porze roku?? 
czekam na podpowiedzi z i góry dziękuje


Jeździłem tam daaaaaawno temu jeszcze z ojcem Wisła jak to Wisła tam chodziarz czysta, na pewno z koszyczkiem a ciężar to dopasuj do nurtu, dawno tam nie byłem więc więcej nie powiem.
[2011-05-05 12:46]

Mateusz91pl

No ale przydały by mi się informacje z tego lub poprzedniego roku.........
czekam na podpowiedzi od innych wędkarzy
[2011-05-06 10:37]

tstaros

Port w Górze Kalwarii to świetne łowisko, ale raczej wczesną wiosną i późną jesienią. Teraz leszcz i inna ryba trzyma się bliżej nurtu, poza tym jest teraz na tarle. [2011-05-06 15:45]

Atarak

W samym porcie łowiłem kilka razy. Większość wędkarzy łowi ze spławikiem. Ryby jakie widziałem to płocie średniej wielkości, leszcze "zegarkowe", karasie i okonie. Bywają dni lepsze i gorsze ale ogólnie bez rewelacji. Oczywiście można też próbować łowić z koszyczkiem. Ponieważ to woda stojąca i nia za głęboka to 20 g w zupełności wystarczy. Przy ujściu kanału portowego do Wisły jest główka. Czasami siedzą na niej wędkarze ale nic nnie wiem o wynikach. [2011-05-06 16:08]

Mateusz91pl

To możne doradzicie jakieś miejsce blisko Góry Kalwarii na leszcze o tej porze roku?? J jaką stosować przynętę i czy z koszyczkiem czy ciężarek jeśli tak to jaki??

[2011-05-06 23:30]