Zaloguj się do konta

Leszcze na feeder

utworzono: 2014/06/19 20:36
laska98

Mam pytanie.Zamierzam wybrać się na leszcze metodą feeder.Będę łowił na j.Kamienica(zwane też Dargocice) jest to duże jezioro rynnowe o głębokości do 15m.Mam zamiar łowić duże leszcze tylko mam problem bo nw zabardzo gdzie go tam szukać,czym nęcić i jaki zestaw gruntowy zrobić, oraż czy lepiej będzie łowić rano/w południe/wieczór/czy może w nocy?
[2014-06-19 20:36]

Bazyl126

Na moim łowisku leszcze biorą tylko i wyłącznie na pinkę nie ważne czy sztuki 20 cm czy 50 cm wszystkie złowiłem na kilka pineczek na małym kutym haku nr. 10. Zanęta której używam to Traper-Leszcz dopalana przyprawą do piernika (opakowanie na 1 kg). Poprzedniego dnia zawsze do pudełka z pinką dosypuję zanęty (ewentualnie resztki poprzedniej przyprawy piernikowej) i nie myję ich. Po zrobieniu zanęty wrzucam odpowiednią ilość pinki i na hak wyjmuję zawsze z wiaderka. Do tej mikstury czasami dodaję kukurydzy z puszki jeżeli chcę na nią łowić. To myślę najtańszy oraz najprostszy sposób na kilkugodzinne łowienie. Sprawdza się na moich łowiskach jednak nigdy nie wiadomo co ryby lubią na danym zbiorniku dlatego warto kombinować :)
Jeżeli chciałbym nęcić kilka dni leszcze to pewnie użyłbym makaronu gwiazdek/kolanek gotowanych (al dente) z wyciśniętym czosnkiem i na nie łowił jednak jeżeli jedziesz na krótką zasiadkę to używanie takiej zanęty nie będzie miało większego sensu ponieważ ryby się szybko nasycą.
Pozdrawiam [2014-06-19 22:29]

notaki

Szukać tam, gdzie sa stanowiska wedkarzy, gdzie na brzegu sa leszczowe łuski ( wielu wedkarzy czysci ryby nad woda.
Łowic na to , na co łowią inni ( czyli podgladac ). Od tego zacząc, a warto poeksperymentować. Czasem skuteczny jest biały, a czasem makaron , czy kukurydza. Czasem mała przynęta na haczyku 10 a czasem konkretna "klucha" na haku 4
Zanęta na leszcza nie musi być specjalnie wyszukana . Jakas baza,  coś słodkiego, trochę przynęty. W Przypadku leszca problem przekarmienia raczej nie wchodzi w rachube, bowiem żeruje on w stadach.
[2014-06-19 22:37]

martino 1971

Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć na jakie przynęty najlepiej biorą na tym zbiorniku. Wywiad i tylko wywiad. Szkoda żebyś nie trafił z przynętą i siedział bez brania ty będziesz łowił na kuku a brania będą np. tylko na białego czy pinkę podejdź pogadaj zagadaj nie wszyscy wędkarze to gbury i stare pierniki.
[2014-06-20 16:46]

notaki

Ja Ci dam starego piernika !


:D :D :D :D
[2014-06-20 20:59]

martino 1971

Powiedziałem to w cudzysłowiu bez obrazy
[2014-06-21 14:25]

Banita

Jest leszcz i to nawet duży wymaga jednak systematycznego zanęcania, moje ulubione miejsca to południowa zatoka i przeciwna strona plaży.

Niestety żeby dotrzeć do najlepszych miejsc potrzebna Ci będzie łódka:

  http://olx.pl/oferta/dla-wedkarzy-lodka-na-jeziorze-kamienica-kolo-dargocic-CID767-ID5I2tN.html#a3a5279871

Najchętniej bierze na kukurydzę, w miejscach wędkowania znajdziesz ich sporo.

[2014-07-19 11:32]

zygmuntbernard

witam.  często jestem na Dargocicach ( Kamicy ) w poszukiwaniu leszczy i powiem tak, jeszcze nie złowiłem okazu którym mógł bym się pochwalić. Kamica to jak dla mnie specyficzne, wymagające łowisko. przeważnie wybieram się tam późnym popołudniem i siędzę do późnego wieczora od strony Trznika nie daleko punktu poboru wody. cały czas szukam złotego środka na leszcza w tym zbiorniku, bo wiem że są tam okazy po 4 kg. na własne oczy widziałem jak kolega wędkarz dysponujący środkiem pływającym takiego zabierał na przejażdżkę do domu. stosuje własne mieszanki zanęt i różne przynęty. bazę zanęty własnej produkcji wzbogacam o pinkę czasem o białego robaczka, zapachy które stosuję to piernik, copra melasa i coco barsen, kolendra i wanilia do dopełnienia. przynęty to biały, kukurydza z kolendrą i czosnkiem, kukurydza słodka, makaron (kolanka) od czasu do czasu  czerwony robak. najwięcej wchodzi płoci między 25 a 30 cm a zdażają się i po 35 cm, wzdręga 15 cm do 20 cm. leszcze takie do 0,5 kg. myślałem że coś jest nie tak z zanętą, ale przetestowałem ją na innym łowisku i.... zająłem 2 miejsce w zawodach - czyli nie jest taka tragiczna :-) zestawy to picker 3 m sprawdza się w ciężkich miejscówkach, żyłka główna 0.22 koszyk 25 g przypon 0,18 dł. 50 cm z złotym hakiem nr 8. brania przychodzą falami. przykładowo od 16 do 18 może nic nie stuknąć ale przez kolejne 15 min, ciężko operować na 2 wędki. później znowu cisza i kolejna fala. najlepsze brania zaczynają się w okolicach 21 ale tez nie trwają wiecznie :-). chciałbym zaznaczyć że nie jestem ekspertem i z chęcią powymieniam się doświadczeniami z bardziej obytymi w leszczach kolegami. konstruktywna krytyka będzie bardzo mile widziana. pozdrawiam i połamania.
[2014-07-19 21:39]

Banita

Od strony Trzynika, jest sporo miejsc do wędkowania z brzegu, prawie cały zachodni brzeg jeziora aż do wyspy, czym dalej od wyspy tym mniej dogodnych miejsc do łowienia z brzegu.

Mniej miejsc wędkarskich na grunt jest od strony Dargocic, ale za to tutaj można osiągnąć dobre wyniki wędkując z łódek.

Teraz łowię głównie na spinning, wyłącznie z łódki, ale kiedyś w tym rejonie z pomostów i łódki miałem niezłe wyniki.

Często łódką płynąłem na jakieś miejsce, pomost, lub brzeg żeby połowić z grunty.

Tu znajdziesz mapkę jak dojść od strony Dargocic do dobrych miejscuwek:

http://forum.wedkuje.pl/f,jezioro-kamienica-inaczej-dargocice,680054,0.html

[2014-07-20 11:36]