Zaloguj się do konta

Leszcze na styropian?

utworzono: 2011/11/26 12:20
kamil11269

W gazecie "Wędkarstwo" wyczytałem, że można łowić leszcze na styropian. Chciałbym się dowiedzieć czy nie jest on szkodliwy dla ryb (np. czy jak leszcz go zje nie zdechnie)?
[2011-11-26 12:20]

bednar14

Raczej nie powinien ale zamiast styropianu polecam ci ryz preparowany również jest pływający a na niektórych zbiornikach nie ma lepszej przynęty na duże leszcze.
[2011-11-26 12:32]

A co dokladnie przeczytales? Zeby lowic na styropian czy uzyc styropian zeby lekko podniesc przynete z dna, zeby lepiej sie prezentowala? [2011-11-26 12:32]

kamil11269

łowić :D
[2011-11-26 12:35]

RobertR

Na styropian w wodzie bieżącej, a na stojącej np. ryż preparowany

[2011-11-26 13:35]

CZzesio

Cześć :) Dawno ,dawno temu gdzieś o tym czytałem , że można łowić na pojedynczą kulę styropianu ,tylko że trzeba szybciej zacinać ,leszcz jest ponoć ciekawski i w pierwszej chwili zassie , ale jak posmakuje to wypluje i już nie da się nabrać .Styropian jest dobry do podnoszenia przynęt nad dno ,czasami stosuję zamiast ryżu jak drobnica kręci się koło haka .

Pozdrawiam. Czesio:)
[2011-11-26 13:43]

Cześć ja łowiłem leszcze , karasie , i tołpygi na ujściu rzeki Skawina do Wisły , tylko z gruntu , jedna większa kulka styropianu na haczyk , jak chodzi o haczyk to  z  długą nóżka , brania nie przycinało się tylko podnosiło wędkę do góry i  kręciło kołowrotkiem jak się przycięło to ryby były spięte . Życzę połamania kija na dużych leszczach. Pozdrawiam . [2011-11-26 16:58]

kargul

styroppian lepszy albo taka pianka twarda z której ja tocze sobie kulki katej wielkosci jak groch potem do sloiczka z dipem i na rybki mam jak kulki ryz dobry ale jak jest fala i sa pukania to szybko spada a styroian nie sotatnio nawet w sklepach karpiowych widzialem takie kulki styropianowe waniliowe zolte pozdro:D [2011-11-26 17:03]

89krzysztof

Takie kulki styropianowe są skuteczne, pod warunkiem że się je przed łowieniem wrzuci do jakiegoś pojemnika z czymś co nada im smaku i zapachu. Zakładając jedną kulkę na haczyk trzeba używać lekkich haków żeby wszystko unosiło się nad dnem.  [2011-11-26 18:06]

Sobczyk 17

Który numer kolekcji "Wędkarstwo"? Może pomogę jak przeczytam.
[2011-11-26 18:10]

Kulka styropianu nie jest przynętą godną polecenia. Nie jest to atrybut dodający uroku łowieniu. Pomysł (choć dobrze mi znany ) ,zawsze  ignorowany z jednej ważnej przyczyny :PO PROSTU WYDAJE MI SIĘ BEZ SENSU.
[2011-11-26 18:26]

Franek1987

O jeszcze się nikt nie przyczepił ze to spinning heheheh . Widziałem jak tak łowią tylko jeszcze wcześniej jest malowany na różne kolory , lepszy jest ryż preparowany

[2011-11-26 19:20]

kamil11269

12 o kleniu
[2011-11-26 21:54]

W połowie lat 90 - napływały do nas z Niemiec takie nowinki jak  np : łowienie płoci na "perełki " ( koraliki , ozdobne elementy galanteryjne) , ale jakoś nikt , do tej pory ni uważa ich za dobrą przynętę. W Rosji płocie  łowi się na "riezinku ".Jeśli ktoś nie wie , co może kryć się pod tą tajemniczą nazwą -  dodaję , że chodzi o kawałek czarnej , porowatej gumy. Od dawna znane są w Polsce sposoby : łowienia ryb na Mistik ( rodzaj syntetycznej rubinowo -czerwonej pasty , która zastyga na haku i śmierdzi acetonem co w ostateczności - może kojarzyć się z ochotką ). Czasem używa się "Mistiku sporządzonego z gumy do żucia , mąki i paru dodatków. Zwykłe ciasto też można "usztucznić " - jeśli bowiem wyjdzie ono zbyt miękkie to nie oznacza , że jest do niczego. W rzadkie ciasto , wędkarz wciska włókna waty i łowi dalej.
[2011-11-27 10:56]