leszcze na spaławik jaki grunt

/ 7 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie : w najbliższym czasie wybieram się na leszcze, będę łapać na głębokości 5 może 6m. Jakiej najlepiej użyć metody wędkowania? Czym podkarmić ryby? i co założyć na haczyk? Ja się nie wybieram na małe leszczyki czy płotki tylko chce spróbować złapać jakiegoś większego leszcza. Proszę o odpowiedzi.
Pozdro.
Jędrula


Witam. Mam pytanie : w najbliższym czasie wybieram się na leszcze, będę łapać na głębokości 5 może 6m. Jakiej najlepiej użyć metody wędkowania? Czym podkarmić ryby? i co założyć na haczyk? Ja się nie wybieram na małe leszczyki czy płotki tylko chce spróbować złapać jakiegoś większego leszcza. Proszę o odpowiedzi.
Pozdro.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Najważniejszej rzeczy nie napisałeś ? :)

Gdzie będziesz łowił  ???

(2011/03/04 08:06)

Adam789


będę łowił na jeziorze (2011/03/04 08:25)

Jędrula


To jeszcze powiedz jakim sprzętem dysponujesz ( chodzi mi o sprzęt stricte leszczowy ) i na jakiej odległości od brzegu zamierzasz łowić ?

(2011/03/04 08:35)

Jędrula


A ty z lodu chcesz łowić te łaty ?

Kurcze bo teraz tak patrzę ?

(2011/03/04 09:52)

Adam789


tak z pod lodu. jakieś 50m do 100m od trzcin i jakieś 100m do 150 od samego brzegu. (2011/03/04 13:28)

obzejter


duży leszczor tak od razu nie podejdzie na haczyk najlepiej ciasto własnej roboty  ale może skubnąć terz płoć ja bym poczekał jeszcze z 3 tygodnie i wtedy na płytkiet wodzie do 3 metrów i na czerwonego i makaron (2011/03/04 14:31)

GniewOceanu


Kolego zacznijmy od tego,że z "marszu" masz praktycznie zero szans na złowienie nawet małego leszcza.Łowisko na leszcza przygotowuje sie zazwyczaj na tydzien przed planowanym łowieniem.Zimą najlepiej szukać go na głębokościach przekraczających powyżej 5 metrów(podwodne spady,górki).Nie ważne czy to będzie 50 czy 200 metrów od trzciny musisz wiedzec ze ten leszcz tam jest,póżniej go odpowiednio przynęcić i umieć złowić.Polecam najpierw przeczytać pare artykułów dotyczących zimowego łowienia leszczy a pożniej sie wybrać na ryby.Powodzenia i połamania (2011/03/04 20:49)