Zaloguj się do konta

Leszcz - rekord Polski .

utworzono: 2010/03/24 11:13
mbkaizen

Jak w temacie, jak lowic w tej porze te ryby?mianowicie bardziej mnie interesuje czy blizej brzegu czy bardziej na srodek (lowic bede na rzece) no i czy bardziej na miesko czy na jakas kukurydze...latem jak lowilem to lowilem, lecz w kwietniu nigdy mi sie nie udalo, ani lina ani leczszcza a nie chce mi sie stac nad woda do maja bez brania:P Prosze o rade, z gory dziekuje
[2010-03-24 11:13]

withanight88

lina o tej porze dość ciężko, leszcz jak najbardziej . Gdy woda sie ociepli i opadnie zyby zaczną wychodzic z swoich kryjówek na płytsze wody w poszukiwaniu pozywienia.

najlepiej probowac na ochotke , białego i czerwonego bo to najbardziej naturalny pokarm wystepujacy w wodzie ... jak nie mam racji niech mnie ktos poprawi bo łowcą rzecznym nie jestem :)

[2010-03-24 11:20]

mbkaizen

Fakt faktem ze z glebszych rejonow splywaja na plytsze, ale czy to juz tak wczesnie?Roslinnosc nie jest na tyle rozwinieta zeby chyba podchodzila za bardzo w strone brzegu?Moj brat lowil naprawde ladne liny w czasie od polowy marca do konca kwietnia i jedyne co mi zdradzil to "wal blizej srodka" no ale jak tam zapodaje to nic....lowie na tej samej rzeczce, on przywozi a ja nie:)wiec mysle ze albo zla przyneta albo wywiodl mnie gleboko ale w pole:P
[2010-03-24 11:29]

withanight88

Pisałem , ze o lina o tej porze jest cieżko. łatwwiej o leszcza lub ładna płoć. 

Ja liny bym zostawił w spokoju az do skonczenia tarła.

[2010-03-24 11:39]

panoni

Jeśli chodzi o łowienie na rzece znaczenie ma miejscówka są miejsca gdzie należy bliko brzegu ale sa miejsca gdzie na połowę rzeki , osobiście wybieram odległość pomiędzy 1/3 a 1/2 zależy w którym miejscu jest głębsze koryto . Zwróć uwagę na długość przyponu i wielkość haczyka to czesto ma podstawowe znaczenie . Raczej przynętę jak napisał withanight88 raczej małe czerwone mady pinki możesz sprawdzić na makaron z dodatkiem proteinowym  . Zyczę połamania kija   [2010-03-24 12:21]

Matys24

No lin na tak wczesną wiąsne bo dla tej ryby to wczesna pora.  Lepiej już leszcz. zdecydowanie  mięsko, np biały a jeszcze lepiej czerwony robaczek. Na płyciźnie szybciej woda ciepła więc w zbiornikach tan właśnie łowie jak to ma do rzeki to średnio wiem bo nad rzekę ruszam latem lub w maju [2010-03-24 16:57]

panoni

Jeśli chodzi o wody stojące oczywiście należy szukać bliżej coś na wzrór rozlewisk których jest często sporo osobiście wczesną wiosną nastawiam się zestawy delikatne żyłka przyponowa max 18 a chaczyki 8-10 i staram sie nie zwiekszać . Na marginesie najczęściej na chaczyk nakładam dwa białe i jedną pinkę czerwoną lu dożucam czasem ryż ewentualnie na ciasto wnilija . Jeszcze raz połamania :) [2010-03-24 20:52]

w rzece to nie wiem ale w jeziorze czy też stawie ryby przebywają w płytkich miejscach 05-1 m bo woda tam jest cieplejsza niż na  głębokich partiach więc może w rzece jest podobnie, udanych łowów
[2010-03-25 12:16]

mbkaizen

Dzieki za rady, wczoraj bylem poprobowac, na kosz troche dalej na glebokosci ze 3m i splawik jakos z 1.80m na koszu czerwony na splawiku z 10bialych.... wynik? w biale cos pukalo kilka razy w czerwonego nic, po 2h branie od niechcenia, zabawa z 5min i wystawil do gory poczym przeciagnal z 20cm powoli i polozyl...zdezorientowany lekko (bo branie bylo liche, ze tak powiem) zacialem i w rezultacie na to "zamulone" branie garbus 26cm :) 5h lowienia i to wszytko... lecz byl strasznie zimny, jak lod.... moze jeszcze jakies "ospale" te rybki, nie wiem...
[2010-03-27 09:26]

pangaz4

hmm kolego w rzece w kwietniu o lina trudno na jeziorach i stawach to bardzo dobra pora w kwietniu liny są bardzo aktywne a w rzece radze szukać ich na spokojnej wodzie to najważniejsze w takich zastoiskach gdzie ruch wody jest jest mniejszy jest ona na pewno ciut cieplejsza łowić w wodzie raczej płytkiej w granicach 1,5 do 2 m przy samym brzegu lny często przeszukują takie muliste dna oraz burty jeśli chodzi o przynętę na pewno mięcho pęczek czerwonych albo najlepiej dorodna rosówka teraz nie problem o nie po deszczu o zmroku nazbierasz ich sporo ja już mam zapas na całą wiosnę nad wodą wysłuchuj cmokania i obserwuj tą spokojną wodę w poszukiwaniu drobnych gęstych bąbli to najlepsze oznaki żerowania tej ryby pozdrawiam i życzę powodzenia
[2010-03-27 11:08]

LukaszM

Dziesięć białych robaczków na haczyku???  to musisz mieć jakiś duży haczyk uwieszony na tej żyłce. Ja bym na Twoim miejscu spróbował raczej mniejszy haczyk założyć i tak ze trzy białe robaczki na niego - wolę delikatniejsze zestawy. Zarzucaj o tej porze roku raczej bliżej brzegu, chociaż zależy jeszcze jaka to rzeka???
[2010-04-11 11:47]