Zaloguj się do konta

Leszcz na Odrze?

utworzono: 2012/06/05 21:56
piotreks1990

Witam kolegów po kiju. Mam malutkie pytanko, chciałbym dowiedzieć się jak bierze leszcz na odrze. Czy zszedł już z tarła? Bo chciałem wybrać się w boże ciało właśnie nad rzekę odrę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
[2012-06-05 21:56]

wojtaszek89

z tego co mi wiadomo to zszedl juz okolo 2 tygodni temu z tarla ;) .... ostatnio jak zanecalem magneticem bream to feeder skakal jak glupi by w ostatecznosci zaciac i zobaczyc pekniety przypon ....oczywiscie na bialego robaka ;)
[2012-06-06 06:12]

ToOmasZ

Dla mnie też dobra informacja,bo po szkole pakuje auto i jadę na odre. Połamania wszytkim.
[2012-06-06 07:08]

kraszan88

no to i ja uderzę co prawda niska woda ale ile radochy. KOLEDZY jaką zanętę polecacie  okolice Krosna Odrzańskiego.
[2012-06-06 08:55]

goryl25

Przyłącze się do tematu :) Czy ktoś wie jakie brania są na odrze od Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego ?? Bo planuje wybrać się w czerwcu :) [2012-06-06 15:51]

piotreks1990

Dzięki koledzy za odpowiedź. Ja zadałem pytanie bo ludzie z Krosna żalą się, że niby nic nie bierze. Ale pojedzie się to i się zobaczy. Jadę jutro:)
[2012-06-06 17:03]

piotreks1990

No i stało się. Byłem dziś na Odrze. Na miejscu byłem o 3, o 4 sprzęt wylądował w wodzie. Siedziałem do godziny 14 i nawet brania nie było. Rozmawiałem z innymi wędkarzami i to samo, nawet ludzie z nocki wracali o kiju, bez brania. Ale usłyszałem plotkę, że podobno gdzieś ktoś na zawodach na odrze złapał leszcza:) trzeba spróbować innym razem
[2012-06-07 18:42]

MASTINO

Przyłącze się do tematu :) Czy ktoś wie jakie brania są na odrze od Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego ?? Bo planuje wybrać się w czerwcu :)

Jestem w ostatnich dniach po kilku zasiadkach nocnych na Odrze na odcinku kilku kilometrów od Cigacic do Krosna i po kilkunastu patrolach na tym samym odcinku i powiem Ci, że jest niewyobrażalna przerwa w braniach ryb na Odrze u nas. Leszcz BAAAAAAAARDZO słabo, płoć również, kleń tak sobie, jaź również, krąp z nich najlepiej wypada. Szczupak też kiepsko. Pogoda jest nieustabilizowana, niska woda, zmienne wiatry i to sie składa na takie wyniki. Chociaż tegoroczna Złota Rybka tak źle nie wypadła, bo I miejse miało ponad 900 pkt. Ale będzie dobrze.

[2012-06-07 19:13]

ToOmasZ

przez 2 dni złowiłem kilka uklejek i okonka,masakra z ryba,kompletnie nic. łowiłem w okolicach Prężyc
[2012-06-08 08:26]

ToOmasZ

przez 2 dni złowiłem kilka uklejek i okonka,masakra z rybą,kompletnie nic. łowiłem w okolicach Prężyc

[2012-06-08 08:26]

goryl25

Przyłącze się do tematu :) Czy ktoś wie jakie brania są na odrze od Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego ?? Bo planuje wybrać się w czerwcu :)

Jestem w ostatnich dniach po kilku zasiadkach nocnych na Odrze na odcinku kilku kilometrów od Cigacic do Krosna i po kilkunastu patrolach na tym samym odcinku i powiem Ci, że jest niewyobrażalna przerwa w braniach ryb na Odrze u nas. Leszcz BAAAAAAAARDZO słabo, płoć również, kleń tak sobie, jaź również, krąp z nich najlepiej wypada. Szczupak też kiepsko. Pogoda jest nieustabilizowana, niska woda, zmienne wiatry i to sie składa na takie wyniki. Chociaż tegoroczna Złota Rybka tak źle nie wypadła, bo I miejse miało ponad 900 pkt. Ale będzie dobrze.

Dzięki za Info :) Z tego co piszesz to odpuszcze narazie bo szkoda mi paliwa jechać 110km i nie połowić sobie :( [2012-06-08 10:05]

egzekutor

leszcze atakują

potrafisz cos normalnego napisać czy tylko chcesz wpisac sie we wszystkie zamieszczone posty. gdy ktos pisze w iinym temacie gdzie zlapac z brzegu szczupaka piszesz znajdz fajna miejscówke itd. denerwujesz tylko takimi wpisami. moze powinienes wypowiadac sie na tematy w , których masz jakieś doświadczenie ja tak robie pisze prawie wyłacznie o spinningu i prawie [2012-06-14 11:14]

wedkarz2309

Leszcz już dawno skończył tarło i bierze, ba, będąc ostatnio na Odrze z feederami, złowiłem m.in. 2 leszcze (średniaki, do 51 cm), jeden z nich, miał małą wysypkę, wyglądało to tak, jak po pierwszych cieplejszych marcowych dniach, zaczyna im się pojawiać wysypka tarłowa.Dosyć często zdarza mi się, że złowiony wakacyjny leszcz, ma właśnie taką wysypkę na "czole".
Mnie osobiście ten gatunek ryby nie interesuje najbardziej (łowię go dużo, ale nie są to duże sztuki, najczęściej są to ryby w przedziale 45-55 cm), od lipca, do jesieni, najbardziej liczę na brania brzan i czekam na pierwszą w życiu świnkę...:)
Co do wysokości Odry, to łowię w woj. dolnośląskim. [2012-07-16 12:08]

Marceli79

Witam wszystkich
Ja byłem dwa dni od 6 rano na odrze w okolicy Góry śląskiej tj,około 30 km przed Głogowem. Nawet fajne miejscówki tam są branie leszczy było od razy praktycznie przez większość czasu ale do zacięcia nie  nie było zbyt wiele okazji . Łacznie złowiłem 7 szt  okazy od 1 kg do 1,5 na federka z gruntu, ( pinka z białym ). Najlepsze brania miałem od 8 do 11 Polecam to miejsce spokojnie i można w ciszy połowić. A do tego  cały czas ceremonia bicia bolenia za uklejką, raz za razem aż nie mogłem uwierzyć że takie widoki są na Odrze.
Pozdrawiam
[2012-08-01 18:44]

liedson314x

szukam chetnych na nocke z 23 na 24 na odrze w opolu miejsce kajaki serdecznie zapraszam i prosze o kontakt chetnych  [2012-08-22 13:18]

Najnowszy sprzęt wędkarski i nawet 25 % rabatu ! 
ZAPRASZAM !!! 
http://retrix.pl/ret
[2012-08-23 07:07]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia