Leszcz na kulkę proteinową

/ 4 odpowiedzi
Mam pewien problem na moim łowisku jest masa drobnicy, takich rybek do 20cm można wyjmować wiadrami. Wiem że na tym jeziorze żyją karpie 18kg, sumy 25kg i szczupaki 5kg.
Mój problem jest taki że:
-nie mogę przebić się do ryb powyżej 30cm
-nawet gdy założę haczyk 6 i 5 ziaren kukurydzy to i tak wyciągam płotkę 15cm
Chciałbym spróbować łowić większe ryby głównie leszcze,karpie,karasie i liny na kulkę proteinową. I tu zwracam się do was abyście polecili mi na jakiej wielkości kulki łowić i jakie smaki, czego używać na zanętę i jakiej wielkości haczyki zakładać na poszczególne gatunki ryb.
Czy drgającej szczytówki do 100g mogę używać na kulki proteinowe.



Proszę o szybką odpowiedź i przepraszam za błędy które mogły tu wystąpić.
rolo81


to zastosuj metodę włosową i kuku łuskaną musisz zaparzyć a drobnica nie weźmie (2012/08/04 19:22)

bmk20w


też tak próbowałem ale po prostu drobnica tak długo będzie dzióbać i dzióbać tą kukurydzę że w 20minut miałem pusty haczyk. (2012/08/04 19:50)

michol


Może spróbuj na kulki od średnicy 18 do 24 lub pellet. Haki do takich kulek idealne będą w rozmiarze od 6 do 2 i oczywiście metoda włosowa. Mając w łowisku tak duże ilości żarłocznej drobnicy odpuściłbym całkowicie kuku na rzecz kulek oczywiście jako przynęta bo jako zanęta jest jak najbardziej ok. (2012/08/04 23:48)

stuart


Kolego zrób pastę peletową przepisy znjadziesz na google na leszcza ciud miód i orzeszki. (2012/08/05 08:27)