Zaloguj się do konta

Leszcz na czerwonego robaka

utworzono: 2012/04/10 10:13
spining man

Czy dobrym pomysłem jest wybranie się na połowy leszcza na czerwonego robaka + zanęta złożona z makarony gwiazdki + grochu łuskanego + pszenicy + 5 buteleczek waniliowego aromatu do ciast ? Bardziej mi chodzi o zanętę.
Pozdrawiam. [2012-04-10 10:13]

kamil11269

raczej tak :)
[2012-04-10 08:58]

Bernard51

A skad tych 5 buteleczek i dlaczego 5, bedzie mniej nie bedzie bran??
[2012-04-10 16:07]

spd78

witam raczej stosuj to co w zanęcie to i na haku pszenica może ściągnąć drobne ryby (płotki)
[2012-04-10 16:31]

wsciekly31

ja stosuje zanete profess na leszcza od 6 lat z bd wynikami a na haku rosowka badz dendrobena 3,4 pozdrawiam [2012-05-13 00:38]

fisch 73

Kol.łowiłam kiedyś na rz.Warcie. Miejscowi/tubylcy/ nie łowili na nic innego tylko na czerwone robaki./jo nie bede kupowoł/.Wyniki mieli wyśmienite.Zaznaczam -nie stosowali żadnej zanęty.Nie przesadzaj kol. i TY z zanętą. Pozdrawiam. [2012-05-13 07:05]

89krzysztof

Te 5 buteleczek aromatu wanilinowego to tak chyba na 10kg zanęty? 
Jeśli chcesz robić zanętę z makaronu, grochu i pszenicy, to Jedną butelkę wlej do wody,w której będziesz gotował makaron. Jeśli groch i pszenicę też gotujesz, to zrób analogicznie jak z makaronem. Wystarczy w zupełności. [2012-05-13 07:24]

rafalwedkuje

Łowię na stawie osadowym i tam czerwonego na hak na plecionce i nic innego jak okoń mi się nie trafia. Bardzo rzadko stosuję jakieś zanęty (przypominam sobie o zanęcie już nad wodą). Kiedyś miałem w bagażniku ziemie kwiatową dla żony. Pomyślałem dociążę koszyczek i o dziwo szybciutko był okonek. Tego dnia jeszcze dwa razy garbusek się zameldował i nigdy się już mi nie udało na ziemię okonka złapać. Od takie kombinowanie czasami przynosi ciekawe efekty.
[2012-05-13 10:10]

ryukon1975

Większość swoich leszczy około 75 % złowiłem na czerwone robaki.
Jest to jeden z najbardziej naturalnych i podstawowych składników pokarmu leszcza.
Więc łowienie leszczy na czerwone robaki jest chyba dobrym pomysłem.:)
[2012-05-15 08:33]

MrCrasny

Z wanilią nie przesadzaj. Pamiętaj że aromat waniliowy jest intensywny. Ja daję jedną buteleczkę na 1,5 kg. zanęty. Teraz kiedy się robi ciepło zamiast wanilii dałbym do zanęty melasy- w zeszłym roku absolutny strzał w dziesiątkę.Co do robaka czerwonego to jak najbardziej tak- ale załóż go na haczyk w taki sposób aby zwisał tylko kawałeczek- inaczej coś go obskubie. [2012-05-15 08:41]

rafalwedkuje

Wczoraj byłem z teściem na chwilkę i standard.Kanapka czerwony z białym na grunt i dwa szarpnięcia i przypon bez haka.Teściu się śmieje że ja to mam takie szczęście do karmienia ryb. Więc mu pokazałem co sobie przygotowałem (haczyk na plecionce ). Niestety akurat bez efektów było. [2012-05-15 09:14]

haja

Ostatnio to tylko na białego robaka bierze na jez. Rożnowskim. Ale ładne - takie na 55 cm leszcze. Na czerwonego nie  rusza. Nie wiem dlaczego. Bo na wiosnę zawsze najlepiej czerwonego robaka było zakładać. Na rosówkę sporadyczne brania, ale jak już weźmie to jest frajda z holowania. A co do nęcenia,to wanilie,truskawki i inne zapaszki owocowe są lepsze latem.Teraz bardziej "śmierdzące" z dodatkiem pinki. Ale tutaj reguły oczywiście nie ma. [2012-05-18 19:06]

domberq1

Jeżeli o mnie chodzi to wolę leszcze łowić na białe robaki (lepsze wyniki), jeżeli chodzi o zanętę to stosuje zanętę na leszcza DRAGON.
[2012-05-18 21:25]

wsciekly31

przez ostatnich kilka dni bylem na rybkach i tak..... bialy robal olewka totalna kuku olewka czerwony.... piekne brania, niestety w tym roku bardzo marne jezeli idzie o wage. dendrobena lub kopany to najefektywniejsze przynety na leszcza i nie tylko [2012-07-20 13:30]

wsciekly31

Czy dobrym pomysłem jest wybranie się na połowy leszcza na czerwonego robaka + zanęta złożona z makarony gwiazdki + grochu łuskanego + pszenicy + 5 buteleczek waniliowego aromatu do ciast ? Bardziej mi chodzi o zanętę.
jezeli chcesz typowo leszcza proponuje wanilie dac babci mamie lub zonie do ciasta a zamienic ja na miod lub truskawke

[2012-07-20 13:31]

kamil16430

jeśli chcesz mieć dobre efekty na leszcza to czerwony lub biały i zanęta stil duży karp z dodatkiem kopromelasy i ziemi torfowej ale uważaj żeby ci karp nie podszedł ;D
[2012-07-22 11:04]

zibipilkarz

Jak na leszcza zanętę to najlepiej dodaj melasę,miód lub np.orzeszki arachidowe. Pszenica i wanilia bardziej zwabi płocie , a groch i makaron możesz śmiało dodac do zanęty bo leszcz to lubi. Co do czerwonego to świetnie nadaje się na leszcze tylko musisz wyczuc w którym momencie zaciąc(wcale nie jest to takie proste). ; )
[2012-07-22 13:16]

jOke

Ja się nie zgodzę z opinią, że wanilia wabi samą drobnicę. Ja na duże leszcze nie ruszam się bez wanilii i melasy . I wyniki są bardzo dobre. A drobnica zawsze była, jest i będzie. Wystarczy selektywnie łowić. [2012-07-22 15:18]