Leszcz na bata Trabucco Antrax

/ 6 odpowiedzi
Witam , od zeszłego sezonu posiadam bata TRABUCCO ANTRAX TSR POLE 6m . Złowiłem na niego kilka leszczy 0.5-0.8kg i bardzo mi się to spodobało . W tym roku rodzina kupiła działkę nad jeziorem gdzie łowiłem te leszcze . Zapowiada się że będę łowił tylko tam więc nastawiam się tylko na leszcze . Wiem że są tam okazy po 2-3kg i więcej i mam wątpliwości czy mój bacik wytrzyma takiego 2kg lub 3 kg leszcza . Dodam że ostatnią część tzn szczytówkę mam nieoryginalną ponieważ 1 mi pękła . Teraz pytanie czy da on rade ? Oraz 2 pytanko czym nęcić te leszcze do tej pory używałem zanęty lorpio na karpia , kukurydzy , gliny oraz melasy , efektem był 3-5 leszczy dziennie + 10-20 podleszczaków .Czytałem dużo na temat tych ryb i podobno najlepszą zanętą jest samoróbka z grochu kukurydzy płatków owsianych oraz makaronu i smrodku czy to prawda ? Pozdrawiam Rafał.
Jędrula


Spokojnie bat wytrzyma , największe moje leszcze złowiłem właśnie na bata .

Zanętę robisz dobrą i tak trzymaj , jeżeli chcesz nęcić długotrwale to warto rozejrzeć się za czyms grubszym - kuku , groch itp. .

(2014/03/16 14:48)

ReevngeR


No na rybach będę zazwyczaj co tydzień lub od piątku do niedzieli i potem w sobotę  (2014/03/16 15:20)

abra1990


Bacior jest ok, da rade :)

Co do zanety , to przestaw sie na Lorpio Leszcz (chociaz i karpiowka z Lorpio zla nie jest), albo Traper Gold Series, dorzuc prazonej mielonej konopii, 2-3 lyzeczki coco-belge, Kukurydze, biale robaki lub cieta dendrobene, dociaz ziemia w kolorze zblizonym do dna lowiska. wode do miszania zanety mieszaj z melasa, mozesz rowniez "panierowac" w niej robactwo, jesli rozrabiana melasa nie daje rady, to kup kopro-melase, i dorzuc jakies 50 gram, na 1,5 kg zanety.

Do necenia kilkudniowego uzywaj ziemi kukurydzy, i pare lyzek melesy, np, 2 kg ziemi, 300 grma gliny rozpraszajacej, pol puszki kukurydzy, 50 ml melasy, zeby przyzwyczaic je do zapachu.

Polamania :) (2014/03/16 15:41)

ReevngeR


Tylko mam pytanie co do ziemi bo nie bardzo kumam , to ma być ziemia z wedkarskiego 2kg za 5zł czy zwykła ziemie czarna ? Tak szczerze jest jakaś różnica ? Do tej pory używałem Lorpio na leszcza pomyliło mi się jak pisałem ;p  (2014/03/16 15:59)

Jędrula


Tylko mam pytanie co do ziemi bo nie bardzo kumam , to ma być ziemia z wedkarskiego 2kg za 5zł czy zwykła ziemie czarna ? Tak szczerze jest jakaś różnica ? Do tej pory używałem Lorpio na leszcza pomyliło mi się jak pisałem ;p 

 

 

 

 

 

 

Wiec tak , do długotrwałego nęcenia nie używaj ziemi , wystarczy zwykła , gotowana kukurydza al dente , 0,5 - 1 kg  codziennie z zaprawką jakiegoś dobrego atraktora (np. cynamon + goździki + kolendra ) powinno wystarczyć  , możesz również sypać kuku bez dosmaczania , prosto z gara .

 (2014/03/16 19:08)

ReevngeR


Mam jeszcze pytanko , w tym roku chciałbym wystartować w zawodach z mojego koła . I teraz pytanie jaka zanęta by się sprawdziła na leszcza ? Myślałem o 2kg lorpio leszcz magnetic4kg gliny 0.5kg kukurydzy0.5l dżokersów + dip  (2014/03/18 18:00)