Zaloguj się do konta

Leszcz jaka zanęta przynęta

utworzono: 2012/06/20 21:00
Naruciak9090

Cześć.

Za niedługo zaczną się wakacje a jak wakacje to i wędkarstwo a jak wędkarstwo to ryby.

W te wakacje nastawiam się na Leszcza. I mam wiele pytań :

- Jakiej zanęty używać ?
- Czy mogę nęcić gotowanym pęczakiem z kukurydzą  ?
- Mogę dodawać śruty kukurydzianej do zanęty ?
- Na jaką przynętę łowić ?
- Czy złapie leszcza na feeder ?
- Ile dni nęcić ?

Proszę o odpowiedzi !!!!

JESTEM MŁODYM WĘDKARZEM !!
               NAUCZYSZ ? :)
[2012-06-20 21:00]

lysywedkowicz

Poszukaj - poczytaj.Na ten temat już wiele było.
[2012-06-20 19:18]

jurasek15

Najprościej:

Kupna zanęta na leszcza. Dobre są ze Stila. Pęczak i kukurydza jak najbardziej. Śruta też. Kup jeszcze konopie, ugotuj, dodaj do zanęty. Przyprawa do piernika, melasa. Haczyk 10 - 14, feederek, na haczyk biały i czerwony, dobre łowisko i leszcze 1,5 kilo powinny podejść. A ile dni - tyle ile będziesz nad wodą. Bo czasami potrafi wkurzyć, że twoja nęcona miejscówka jest nagle zajęta.
[2012-06-20 21:23]

MrCrasny

Poszukaj - poczytaj.Na ten temat już wiele było.
ciekawe ile dni myślałeś nad tą odpowiedzią- jesteś żenujący aż do zrzygania.

A co do pytania młodego kolegi-możesz nęcić gotowanym pęczakiem i kukurydzą pod warunkiem że dodasz te dwa składniki do zanęty na leszcza. Generalna zasada której się trzymam i która jest dla mnie skuteczna- jak na leszcza to słodko. Piernik, melasa, wanilia, miód. Najprostsza zanęta jaką robię na leszcza to: 1 kg. zanęty uniwersalnej (lub zamiennie zanęty feeder- jak na rzekę, lub jeziorowej- jak na wodę stojącą), do tego żółty chlebek, wanilia i piernik, lub zamiast wanilii melasa lub miód. Ja dodaję miód także do pęczaku (ma wtedy taki fajny miodowy posmak i zapach).Jak najbardziej można polować na leszcza za pomocą feedera.Leszcz łapie się i na kukurydzę, i na czerwone robaki i na białe robaki.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w łowieniu "leszków"

[2012-06-20 21:30]

berthold

Najprościej:

Kupna zanęta na leszcza. Dobre są ze Stila. Pęczak i kukurydza jak najbardziej. Śruta też. Kup jeszcze konopie, ugotuj, dodaj do zanęty. Przyprawa do piernika, melasa. Haczyk 10 - 14, feederek, na haczyk biały i czerwony, dobre łowisko i leszcze 1,5 kilo powinny podejść. A ile dni - tyle ile będziesz nad wodą. Bo czasami potrafi wkurzyć, że twoja nęcona miejscówka jest nagle zajęta.

ale haczyk to raczej taki mały to do bata lub tyczki do gruntówki lepszy  jest taki 6,8 lub 10 z tych mniejszych jest dużo zerwanych ryb
[2012-06-20 21:32]

getka

odejdź od kupnej zanęty jeśli już to jako dodatek. kup płatki owsiane makaron kolanka, makaron zacierki, do tego melasę, leszcze to kochają, możesz nęcić też kukurydzą ale wszystko zaprawiaj smrodkiem albo atraktorem.
[2012-06-20 22:41]

nata

Pytanie zasadnicze rzeka czy jezioro ? [2012-06-20 22:59]

Iras1975

- Czy mogę nęcić gotowanym pęczakiem z kukurydzą  ? - Możesz.
- Mogę dodawać śruty kukurydzianej do zanęty ? - Jak masz to dodaj.

- Czy złapie leszcza na feeder ? -Tego nie wiemy, ale jak złapiesz to się pochwal.

:)

[2012-06-21 07:00]

karol94

Witaj
Widzę że jesteś kolejnym początkującym łowcą leszczy.
Wydaje się że leszcze to ryba pospolita na naszych wodach - to prawda , ale złowienie ładnej sztuki 2,5kg + jest bardzo trudne.
Nigdy dużych leszczy nie łowimy z przypadku.
Leszcz uwielbia dużo jeść. Kupowanie gotowych , sklepowych zanęt jest najgorszym wyborem przy łowieniu leszczy.
Zanętę sklepową można dodać jako dodatek aromatyzujący nic więcej.
Najlepiej nęcić tydzień. Najlepiej i chyba najtaniej będzie jeśli kupisz sobie ziarna.
Polecam
-Pęczak
-Kukurydza
-Bobik
-Łubin żółty słodki
-Pszenica
-Konopie
Do tego jakiś smrodek np. Kolendra , Piernik , Ochotka ...
Jeżeli chcesz zasięgnąć więcej info polecam znakomitego łowce leszczy : Bogdana Bartona.
Pooglądaj jego filmiki na yt. Podeśle Ci na priva link do jego forum.
Nie zadawaj głupich pytań. Szukaj wszystko tam znajdziesz.
Po za tym napewno ktoś z forum pomoże Ci wybrać miejscówkę za pomocą mapy batymetrycznej jeziorka.
Pozdrawiam
[2012-06-21 08:53]

JKarp

CześćA dlaczego tydzień nęcić a nie cztery dni?Barton łowi na swoim jeziorze obfitującym w leszcze ( jak się mylę to przepraszam ). Nie są miarodajne jego wskazówki - ale co do ziaren to się zgodzę. Do tego jeszcze makaron kolanka. Tak naprawdę to i pellet by nie zaszkodził.Zbyt ogólnikowo o tych niby smrodkach: np w sierpniu dobrze sprawdzał się mi ( kiedyś ) zapach poziomki. Kiedyś zapach scopex-wątroba zrobił furorę, melasa zawsze jest wskazana. Najważniejsze to jak zwykle określić trasę płynięcia tych ryb.JK [2012-06-21 09:35]

Naruciak9090

Jezioro Bystrzno- Małe .
[2012-06-21 14:48]

kuba7128

Kukurydza z pęczakiem jak najbardziej tylko nie płucz peczaku bo traci swoje wlasciwosci 3 dni necenia przynajmniej,a przynęta czerwony lub peczak. Zanęta która sie sprawdza u mnie profess ale msisz dobrac odpowiednio do swojego łowiska do zanęty dodaj czerwone robaki + mady lub same mady i wszystko polać melasą. [2012-06-21 15:04]

jurasek15

ale haczyk to raczej taki mały to do bata lub tyczki do gruntówki lepszy  jest taki 6,8 lub 10 z tych mniejszych jest dużo zerwanych ryb

No to przypatrz się na bardzo popularny hak leszczowy Mustada Classic Sport 00406 Wide Gap w jakich występuje rozmiarach (4 -14). A jest on stworzony specjalnie do drgającej szczytówki.

A na bata a tym bardziej tyczkę to lepiej pasuje 16 - 24.

I gdy potrafisz łowić to wyholowanie ładnego leszcza na 14 nie jest żadnym problemem. A duży leszcz czasami jest tak ostrożny, że przy słabych braniach 6-tkę możesz sobie w nos wsadzić. A mnie interesują tylko takie leszcze 40 i w górę, wiec wiem co mówię.
[2012-06-21 16:00]

MlodyLin15

z jakiej firmy polecacie zanęte na dużego leszcza do tej pory kupowałem z trapera i dodam, że nie zbyt się sprawdzała. łowisko to stare, płytkie, zamulone starorzecze [2012-08-28 13:04]

pho

Lorpio magnetic albo dragon leszcz specjal jeżeli z gotowych mieszanek dostępnych w sklepie. Do tego jakaś melasa, kukurydza, płatki owsiane, robaczki i leszcze powinny się pojawić w miejscu nęcenia.
[2012-08-28 13:11]

ryszard-kamil-w

Ja polecam zanęte Jaxona do tego biały robak na haczyk:)   [2012-08-28 13:31]

RafBASS

Zanęta Trapera sama w sobie nie działa.Najlepiej jakbyś najpierw ugotował pęczaku,do tego płatków owsianych i do tego dopiero zanętę.Najlepiej żeby miała zapach piernika to działa na leszcza.Inne firmy polecają to samo.Jaxon też dobra firma.Jak dodasz kukurydzy to może się karp skusić.
[2012-08-28 14:51]

jOke

Lorpio Grand Prix BreamLorpio Super Leszcz [2012-08-28 15:09]

Drewno12

dobra będzie zaneta bogusław bruda leszcz z coprą mellesą ochotką pinką i białymi robakami możesz także dodać pokrojone czerwone robaki i kukurydze

[2012-08-29 15:48]

dabros777

anpio leszcz (piernik) ;D
[2012-08-29 15:55]

Lorpio Super Leszcz
Traper Gold Series Expert
Traper leszcz
Sensal Bream
Mondial - f Supermix leszcz żółty

mało - Bogusław Brud
[2012-08-29 18:00]

Michu14

Ja używam do łowienia rekreacyjnego tylko Lorpio, a jeśli chodzi o zawody to Sensas Black Bream [2012-08-29 19:41]

rzepa-1994

dragon leszcz specjal + kuku albo dragon leszcz piernik do tego można dodać elite feeder strong
[2012-08-31 14:34]

cyniu91

Witam. Osobiście rzadko stosuję '' kupne '' zanęty. Uważam, że jest to trochę wydawanie pieniędzy w błoto, a raczej w wodę ;) Gdy wybieram się na leszcza najczęściej przygotowuję sobie makaron(kolanka) i pęczak. Do tego kupna kukurydza i kopane robaki. Nęcę właśnie makronem i pęczakiem do którego najczęściej dodaję czosnku. Oczywiście co łowisko to inna zanęta jest skuteczna jednak ta u mnie zdaje egzamin. pozdrawiam [2012-08-31 16:33]

Efi99

P.Lorenc - Bream [2012-08-31 19:28]

Bartek1997

Z moich obserwacji wynika, że na moim łowisku dobrą zanętą na dużego leszcza jest Traper Gold Series Magic (pachnie konopiami) + całe pudełko sparzonych białych robaków bądź pinek. W to wchodzą zarówno duże jak i średnie leszcze, średnie płotki i może się zdarzyć, że wyciągniesz bonus w postaci ładnego karpia. Możesz też ją jeszcze bardziej wzbogacić konopiami 50-100g żeby lepiej pracowała, ale wtedy będziesz musiał częściej donęcać. Nie polecam dodawać do tej zanęty atraktorów. Na hak to samo co do zanęty biały lub pinka.Jeśli wybierzesz moją propozycję to odpisz jak ci poszło.

[2012-09-01 13:19]