Leszcz co najlepsze do połowu leszcza

/ 17 odpowiedzi
Co najlepsze na leszcza proszę o podpowiedź?? znam jedynie z cichych źródeł że można kupić coś w sklepie spożywczym o kolorze żółtym i kosztuje ponoć 2,30gr mo kumpel wyjął dużo leszczy na to ale nie chce zdradzić co to jest
kwas1423


Stary  wędkarz powiedział mi , że na leszcze dobry jest pęczak z nostrzykiem. Nostrzyk można kupić w aptece. Jak go przygotować poczytasz na internecie. Sam widziałem jak ten wędkarz łowił sporo ładnych leszczy na taki pęczak. Połamania kija. (2012/05/23 21:13)

Hirek66


Nie chodziło mu czasem o kukurydzę a można do zanęty dodać płatki kukurydziane ? (2012/05/23 21:55)

89krzysztof


To żart, tak ? Żółte, można kupić w sklepie, i kosztuje 2.30 :DNo nie mogę, hehehehe.  (2012/05/23 22:11)

fefka16


ja wedkuje od trzech lat i duzo wiem o leszczach- najlepszy jest wkret ze mozna za 2.30 zlowic takie bydle na rekord bo one lubia zolte np cwierc puszki ananasa (2012/05/23 23:17)

cocaine


Witam wszystkich ,Waski9 ciche zródła nie kłamały są 2 produkty !!! Pierwszy to cytryna a drugi to na pewno będzie banan,obydwa produkty są  dostępne w sklepach spożywczych ;-D z czego banana również możesz wykorzystać na szczupaka przeszywając go przez środek i zbrojąc w kotwicę ciche zródła mówią 100% skuteczności.Połamania.        ps;Niezapomnij cytryny ugotować dzień przed wędkowaniem coby mocy urzędowej nabrała. (2012/05/24 06:32)

waski9


dzięki za odpowiedzi , dziwne produkty ale ok trzeba będzie próbować.:d (2012/05/24 06:43)

janpach


Dobrze też biorą na budyń, tylko źle się zakłada na haczyk. (2012/05/24 07:31)

Bernard51


Nikt nie wymyslil na leszcza nic lepszego jak miesko tj. robaki czerwone kompostowe i robaki biale ,pinka, ale to na nocne zasiadki dzien drobnica zjada szybciej od leszcza w dzien ciasto makaron pelet 10-14 ryz preparowany i duzy hak nr1-4 oczywiscie na grunt, splawik ryz nie polecam. Polamania! (2012/05/25 06:43)

fefka16


waski9 jakbys wyprobowal tego banana albo cytryne to daj znac jak efekty ja mialem zawsze niezle tylko ta cytryne trzeba dobrze wygotowac z 1,5h na wolnym ogniu i wrzuc do wrzatku  (2012/06/04 21:05)

u?ytkownik139534


cytryny banany i co jeszcze ??? Ludzie opanujcie się bo co wątek to jakiś nawiedzony filozof napisze jakieś brednie.
na leszcza z brzegu na wodzie stojącej najlepsza wg mnie jest kukurydza gotowana + zestaw samozacinający , delikatny przypon włosowy  z nie za dużym hakiem, ciężarek do 60 gr ja stosuję 40 gr, żeby przy braniu leszcz nie musiał targać tony ołowiu i branie jest na sygnalizatorze piękne, odjazd na wolnym biegu , marker postawiony około 50 m od brzegu (oczywiście pod warunkiem że ryba tam jest to zależy od wody i od głebokosci, jak głęboko to mozna bliżej ) ,najlepiej nęcić ze środka pływającego . Kukurydza jest tania i najlepsza , mozna próbować z kulkami proteinowym ale małe rozmiary 10-14 mm plus sztuczna kuku płyająca jako przynęty.
W ubiegłym roku łowiąc w ten sposób złapałem około 100 leszczy od 1,2-2,5 kg  , leszcz w takiej odległości pieknie wchodzi w zanętę i wraca do tego miejsca niemalże codziennie bez względu na warunki pogodowe gwarantuję .  (2013/01/19 21:48)

grzesiek198921


hehehe ja do zanety często dodaje przemielona suchą kukurydze . W skład mojej zanety wchodzi  

1 Peczak 2 makaron 3 kukurydza z puszki i łubin . Oczywiscie peczak makaron i łubin gotuję jeszcze ciepłe zaprawiam melasa ale delikatnie, i smrodkiem od bodzia. Do tego własnie kukurydza mielona bardzo ładnie pachnie świerzo zmielona, i tak wymieszane zostawiam na noc albo dzień w chłodnym miejscu :). Mi sie sprawdza (2013/01/31 15:27)

grzesiek198921


Na haczyk nakładam kukurydze robaki to zalezy co w danym dniu im smakuje . Kiedyś na Bugu z wujkiem lapałem ładne leszcze na wątrobę świńską pokrojoną w kosteczkę . Wedzisko oczywiście feeder (2013/01/31 15:38)

stef1986


ja krrmie moją miejscówke makaronem z gotowną kukurydzą do tego peczak lub pszenica, ziemniaki

makaron wybieram kolanka duże najlepiej takie z falbanką lub rurki, może-byc najtańszy z dostepnych

jeśli chce łowić tylko leszcza to na hak makaron lub 3 kukurydze ziemniak (na peczak pszenice biorą też inne gatunki i mniejsze leszcze)dobry jest też pęczek czerwonych małych robaków ale tu trzeba dłużej odczekac z zacięciem bo często ryby je podskubują lub chwytają za końćówki, robaków około 4-6 szt na hak nr 4 metoda to spławik z łodzi

(2013/02/13 23:26)

Jarosz1519


polecam ciasto piernikowe dostępne w sklepach wędkarskich  (2013/02/22 17:27)