Lekki spinning do 200 zł.

/ 14 odpowiedzi
Witajcie koledzy, chciałbym was prośić o radę w wyborze wędki. Ma być to wędka do łowienia okoni i szczupaków (małych, max. 50 cm).
Przynęty na które będę łowił nie będą przekraczać 10g. Ważne aby wędka nie przekraczała 200zł i nie była to wklejanka.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Jack14

Dlaczego nie "wklejanka"? (2015/12/29 17:57)

SebekKry

Shimano Catana DX 1-11UL. Tylko dlaczego wychodzisz z założenia że szczupaki nie będą większe jak 50 cm a jak trafi się metrówka? Nawet taką 75-80cm będziesz męczył na takiej słabej wędce. Na szczupaki inny mocniejszy kij na okonie wklejanka czuła inaczej się nie da. (2015/12/29 19:27)

kacperbos

łowie w małych jeziorkach (max 3m głębokości), ale często też w spokojniejszych odcinkach odry dlatego nie chciałem wklejanki. Miałem kiedyś jedną (wklejanke) i w ogóle mi nie podpasowała.

(2015/12/30 12:55)

czaro93

No to tak jak ktoś tu już wcześniej wspomniał w tej cenie najlepszym rozwiązaniem będzie Shimano Catana 1-11g, z tego co orientowałem się jakiś rok/2 lata temu to jest jedyny delikatny kijek bez wklejki w cenie do 200 zł. Machałem tym kijem w sklepie i jeśli chodzi o wykonanie w tej klasie cenowej to jest na naprawdę dobrym poziomie.  (2015/12/30 16:15)

kacperbos

chodziło mi o to, że nastawiam się na okonia ale bardzo często przyłowem są takie niewymiarowe szczupaczki
(2015/12/30 23:47)

luxxxis

Shimano Catana DX 1-11UL. Tylko dlaczego wychodzisz z założenia że szczupaki nie będą większe jak 50 cm a jak trafi się metrówka? Nawet taką 75-80cm będziesz męczył na takiej słabej wędce. Na szczupaki inny mocniejszy kij na okonie wklejanka czuła inaczej się nie da.

Nie zgadzam się,tylko w ten sposób łowię tj UL i nastawienie na metrowce,hol wcale nie trwa dłużej z racji kija-to nie ta bajka.Preferuję krótkie siłowe hole i kije dają radę,bez sentymentów najmniejszych.Opowiem wam historię sprzed trzech lat-łowiłem jesienią na wklejankę dragona 2-12 x fast,do boku mojej łódki przybił kolega,paliłem peta,gdy byłem w połowie,chciałem mu pokazać pracę gumy-rzut.Guma dotkneła wody,dwa obroty maximą i jebut.Kolega nawet specjalnie nie wiedział o co chodzi,widział tylko jak linka tnie wodę,blank trzeszczy,jedno wychylenie ręki za burtę i lądowałem do łodzi 116cm przy 15kg wagi-cały czas paląc tego samego papierosa.Kolega zgłupiał....Jak dla mnie osobiście to mitem są jakieś długie hole,opowieści o kołowrotkach polewanych wodą czy godzinnych przeciaganiach liny z dyszką esoxa...Może jestem już rutyniarzem ale póki co hol na wklejce nie oznacza pietnastominutowego męczenia ryby,za hol odpowiedzialne są także dwie inne rzeczy-linka i kręcioł i jeśli one pozwolą na siłowe mocowanie z rybą to wklejka na przeszkodzie wam nie stanie napewno.
(2016/01/01 19:49)

KondziT

Cześć mam zamiar kupić spinning na okonia do 200-250zl. Łowie głównie z brzegu na gumy do 10cm lub małe blaszki. (2018/09/14 16:30)

ryukon1975

Nie wiem jak można się specjalizować w łowieniu szczupaków do 50 cm. Brak ładu i składu w tych planach. (2018/09/14 19:32)

Sith

Shimano Catana DX 1-11UL. (...)

lub wklejanka KONGER Ultris Jig Perch (2018/09/15 10:56)