Zaloguj się do konta

Lekki spinning do 320 zł

utworzono: 2015/12/27 18:16
NaSpinning

@luxxxis A co sądzisz o wędce Okuma Black Rock 5-25 ?
[2015-12-30 10:43]

luxxxis

Wygląda godnie jednak tylko tyle mogę o niej powiedzieć,na oko ma jakąś dysproporcję w stosunku długości dolnika...Okumy nigdy nie miałem ale też nigdy nie goniłem za nowością w tej materii,bazuję na rzeczach sprawdzonych w doborze takich elementów zestawu jak kij,kręcioł i linka.To one w głównej mierze odpowiadają za udane wędkowanie,za przyjemność z niego ,Okuma może jest i dobrym kijem jednak w tych pieniądzach mam w zasięgu Dragony więc po co szukać i ryzykować? Robiłem to 20 lat ,teraz mam dość,znalazłem swoje perełki i nie ciagnie mnie do inności.Produkty smoka są dobre bez dwóch zdań,serwis bez zarzutu,nigdy nie pokalali się produkcją niskobudżetówki więc dlaczego miałbym od nich odejść?W dobie obecnej większość producentów robi wizualnie dobre kije,nawet srakson choć zerżyna na potegę wszystko co możliwe,dopiero czas i złowione ryby weryfikuja ich przydatność.Mając do wydania taką kwotę jak twoja bałbym się poprostu aby nie trafić chłamu co w razie próby zawiedzie i ryba życia da drapaka,smok mi daje tę pewność a inni tylko loterię niestety.Nie jestem w żaden sposób związany z Dragonem ,póki co jestem zwykłym uzytkownikiem tej marki,nic z tego nie mam że wszem i wobec chwalę ich produkty,robię to bo z perspektywy czasu i wyjetych ryb jak najbardziej na to zasłużyli.
Reasumując-Okuma fajna,lecz ja nie zaryzykowałbym,zbyt poważnie traktuję wędkarstwo aby łowić czymś NN,gdy smok zawiedzie zjadę go jak burą sukę jednak póki co jest u mnie nr 1 i nic nie wskazuje na to aby to mogło się zmienić.Poniżej zaś smoczysko ...i weż ich teraz zdradż......no jak???  :))
[2015-12-30 11:13]

NaSpinning

W wędkarstwie trzeba kombinować Okuma wygląda obiecująco, a opinie użytkowników są na + najlepiej to by było kupić i dragona i okumę ,ale nie można mieć wszystkiego :D Teraz mam dylemat bo wędzisk tych obu firm jeszcze nie testowałem. Szczupaki na percha ?
[2015-12-30 11:28]

luxxxis

Only Perch:) Z tym kombinowaniem to masz rację jednak tylko w kwesti przynet i technik, sercem są kij,kręcioł i linka tu nie ma mowy o eksperymentach,tu nie ma poprawek.Kij i kręcioł rzadko kupujesz,raz na kilka lat czasami,zalecam ostrożność. [2015-12-30 11:35]

NaSpinning

Kijek nie ma problemu z wyrzuceniem cięższego mixa s4p z obrotówką ? Czy ma taki zapas mocy, że można by było wyrzucić 30 g główkę :)
[2015-12-30 11:46]

NaSpinning

@luxxis Dragon Perch to wklejanka ? [2015-12-30 13:06]

luxxxis

Kijek nie ma problemu z wyrzuceniem cięższego mixa s4p z obrotówką ? Czy ma taki zapas mocy, że można by było wyrzucić 30 g główkę :)

Tak to wklejka.Problemu nie ma żadnego,bezpiecznie posyła wszystko,nawet lepiej niż Power Jig bo takiego też mam i wolę brać na ryby percha po stokroć.Nawet rzucałem nim 60gr woblerami savaga przekraczając o 300% cw a standardem jest 25g bo mniej więcej tyle waży s4p z mixem.Bajer polega tylko na tym ze seria millenium już się skończyła,skończył się też perch,jednak godnym jej następcą jest viper-miałem go już parę razy na rybach i niczym nie odbiega od milleniumka.Przyzwyczajenie jednak sprawia że częściej wybieram tego ostatniego.Cóż dodać? chyba już wszystko zostało powiedziane,nawet dokumentację zdjęciową dostarczyłem,słowa słowami tylko są ale cóż może być lepszą reklamą niż zdjęcie na tle okazałych ryb? Niewiele kijków jest w stanie wytrzymać w całości taki styl łowienia jaki ja preferuję-light vs bestie ale ten daje radę.Po zmianie linki zabieram go na klenie czy potoki bo równie dobrze radzi sobie z obrotóweczkami 00 czy jakimiś gumkami,ponowna zmiana linki i już mixa ślę na 50m...Na fotkach cały czas ten sam kij aby nie być gołosłownym,na tej poniżej z tyłu mnie stoi.
[2015-12-30 14:50]

NaSpinning

Zdecydowałem się na dragona mam nadzieję że to dobry wybór. A percha można jeszcze dostać w niektórych sklepach.
[2015-12-30 15:15]

luxxxis

Good Job:) Nie będziesz żałował.
Cieszę się że moglismy pomóc.Pozdrawiam.
[2015-12-30 15:48]

SebekKry

@luxxxis a jakiej długości masz ten kijaszek? I jaki długi ma dolnik? 
Czy mówimy dokładnie o tym kiju: http://allegro.pl/wedka-dragon-millenium-hd-perch-4-18g-2-75m-gratis-i5862989220.html [2015-12-30 17:28]

luxxxis

@luxxxis a jakiej długości masz ten kijaszek? I jaki długi ma dolnik? 

Czy mówimy dokładnie o tym kiju: http://allegro.pl/wedka-dragon-millenium-hd-perch-4-18g-2-75m-gratis-i5862989220.html

Mój jest krótszy,ma chyba 2,40 ale to ten sam kij-mówiąc chyba mam na myśli to że w piwnicy stoi i nie chce mi się tam iść...Krótszy jest napewno a dolnika nigdy nie mierzyłem,sprawdzam tylko przy zakupie czy pasuje mi pod łokieć aby mieć oparcie przy pompowaniu.

PS-specjalnie zlazłem do piwnicy-ma 2,45,długość dolnika to 42,5 cm mierzona od końca do końca...
[2015-12-30 18:30]

SebekKry

Dzięki luxxxis za fatygę. Tak się tylko zastanawiam czy ten Twój patyk Tobie się trafił taki udany czy wszystkie są takie.  [2015-12-30 21:09]

NaSpinning

@luxxis Gdyby był problem ze zdobyciem millenium percha to czy viper boat jig 18 z cw4-18 bedzie dobrym zamiennikiem ?

[2015-12-30 23:54]

luxxxis

@luxxis Gdyby był problem ze zdobyciem millenium percha to czy viper boat jig 18 z cw4-18 bedzie dobrym zamiennikiem ?

Jak najbardziej,to prawie to samo.
[2015-12-31 09:01]

luxxxis

Dzięki luxxxis za fatygę. Tak się tylko zastanawiam czy ten Twój patyk Tobie się trafił taki udany czy wszystkie są takie. 

Dragon wyprzedał wszystkie Milleniumy ,nawet te trzymane jako potencjalnie serwisowe czyli na ewentualne zamiany,o czymś to świadczy...Ja mogę łgać,jestem tylko człowiekiem,ale widać na zdjęciach że kij nie do zdarcia,że robi na wielu frontach i ma co go połamać.Czytałem że ta seria została zbudowana na jakiejś innej technologii,coprawda był to opis ze strony producenta ale fakty są takie że kij podejrzanie długowieczny a ja niedzielnym wędkarzem nie jestem.Łowię często i cały rok,moje kije dostają niemiłosiernie po dupie,dwa razy w tygodniu muszę być nad wodą bo zdechnę,ilość roboczogodzin na każdego jest dużo wyższa niż u standardowego Kowalskiego.
[2015-12-31 09:41]

Sith

Są jeszcze na Allegro:
http://allegro.pl/dragon-milenium-hd-perch-2-75m-4-18g-i5836026979.html
http://allegro.pl/dragon-wedka-milenium-hd-x-fine-255-2-12g-gratisy-i5147148141.html

Brać, kupować, nie grymasić!!!
[2015-12-31 09:49]

NaSpinning

Jedyną różnicę jaka znalazłem między Perchem a Viper Boat Jig to waga ale jak zegarek można cały dzień nosić to wędkę także :)
[2015-12-31 11:09]

SebekKry

Po tym temacie pewnie już tych Perchów w mgnieniu oka nie będzie co są wystawione na alledrogo ;) [2015-12-31 17:29]

NaSpinning

@SebekKry Ale jest jeszcze zamiennik wykonany z minimalnie lepszych materiałów, oraz większą wagą - Dragon Viper Boat Jig, ale po tym wpisie pewnie też nie ma już Boat Jigów :D
[2015-12-31 17:51]

Sith

Po tym temacie pewnie już tych Perchów w mgnieniu oka nie będzie co są wystawione na alledrogo ;)

Nie demonizowałbym tego, jest do wyboru, do koloru wędzisk z serii Viper, a to różnica tylko na +.
[2015-12-31 17:59]

NaSpinning

Nie demonizowałbym tego, jest do wyboru, do koloru wędzisk z serii Viper, a to różnica tylko na +.

Co prawda to prawda. W każdej serii musi być jakiś smaczek.
[2015-12-31 18:07]

SebekKry

Tylko że ta seria Boat jak sama nazwa wskazuje do połowu z łodzi i tylko w długości 2.44 dla mnie to ciut przymało gdyż nigdy nie łowię z łodzi (boję się że utonę:) Zamówiłem tego Percha 2.60 zobaczymy czy taki wspaniały. Jak przyjdzie to zaraz lecę na moje "kropasy" Pozdrawiam. A tak jeszcze na marginesie jaki kręcioł dołożyć do niego Zauber 3000 styknie? Czy macie innych faworytów? [2015-12-31 18:30]

NaSpinning

Jak byś mógł to napisz swoje pierwsze wrażenia z Perchem znad wody. [2015-12-31 19:04]

luxxxis

Tylko że ta seria Boat jak sama nazwa wskazuje do połowu z łodzi i tylko w długości 2.44 dla mnie to ciut przymało gdyż nigdy nie łowię z łodzi (boję się że utonę:) Zamówiłem tego Percha 2.60 zobaczymy czy taki wspaniały. Jak przyjdzie to zaraz lecę na moje "kropasy" Pozdrawiam. A tak jeszcze na marginesie jaki kręcioł dołożyć do niego Zauber 3000 styknie? Czy macie innych faworytów?

Chyba dobry...ja jednak wolę dragonowską maximę albo poczciwego spro passion 730-oba są już u mnie na honorowych miejscach.Apropo kropków-ja już spakowany jestem...Do Percha dokręciłem spro,na szpuli o,20 uv,pudło pełne banjixów,twisterków i innego silikonowego opętania,start jutro o 9,dziewiąta pięć na miejscu-mam 300m do rzeki:) i fight na całego......
[2015-12-31 19:48]

Sith

Sebastian, ja też jak dotąd łowię wyłącznie z brzegu i dla mnie wędka krótsza niż 270cm nie wchodzi w rachubę, preferuję głównie 300cm i krótsze mam tylko dwie Vipera SL 275cm (jeszcze nie używana nówka) i morską Arcadię Pilk 210cm. Pozostałe cztery mają po 300cm.

Łukasz, połamania.
Oczekujemy relacji... Dla mnie za ziiimnooo ;-(
[2016-01-01 04:32]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia