Lekki spinning -wybór kija

/ 3 odpowiedzi
Witam. Po dłuższej nieobecności na forum jak i w "wędkarskim życiu" postanowiłem się "odrodzić" w tej jakże pięknej i cudownej pasji. Wracając do wątku głównego, to chciałbym zmierzyć się z czymś innym niż spławik i postawiłem na lekki spinning nastawiony głównie pod okonie zwłaszcza, że powoli zbliża się jesień, a jest to jedna z lepszych pór roku do łowienia właśnie tychże drapieżników. Łowisko na którym będę łowił to miejscowy zalew o max. głębokości do 3-3,5m. Będę wędkował z brzegu, także myślę nad dłuższym kijem niż 2,40m, czyli stawiam na 2,60-2,70m z wiadomych przyczyn :) . W grę wchodzą małe przynęty, jakieś rippery, obrotówki, wahadłówki. Głównym punktem docelowym ma być oczywiście okoń.  Na co stawiam. Hm... Przede wszystkim relacja jakość/cena. Mój limit to 200 zł i z tego co już się rozejrzałem mam dość duże pole do popisu. W oko wpadło mi kilka wędek, a są to:

- Dragon Millenium HD X-Fine 2,70m     c.w. 2-12g

- Dragon Thytan Sensitive 2,70m           c.w. 2-15g 

(ten rozstaw rękojeści jest dla mnie dosyć dziwny, gdyż nigdy wcześniej nie miałem okazji zapoznać się z takim modelem, zawsze widziałem klasyczną całość, a nie "korek-przerwa-korek" - nie wiem jak inaczej to nazwać. Jak widać trochę się pozmieniało albo Dragon tak lubi mieszać :) )

- Daiwa Megaforce Jiggerspin 2,60m     c.w. 3-18g

- Mikado Inazuma Flash Perch 2,60m    c.w. do 20g

Oczywiście jeśli macie jakieś inne sprawdzone i godne polecenia spinningi na okonia do 200 zł, to chętnie zapoznam się i przemyślę każdą propozycję.  :)

KarolSpin

Rozważ jeszcze jeden kijek. Mistrall siro perch spin o długości 2,10 i cw do 11g.
Leciutki, waży około 100g I świetnie się nim łowi. czuje na nim nawet najmniejsze brania mikrookoni.
Do łowienia z brzegu moze być przy krótki ale z pontonu czy łódki jest idealny. http://wedkarz.pro/wedka-siro-perch-spin,sp,14,1294?ad=wedkuje
(2015/07/23 21:17)

Bartek1997

Witaj kolego. Mój wybór już zapadł. Przeglądając kije okoniowe na innych forach w sumie chyba przypadkiem natknąłem się na temat Mikado Lexus Sapphire 260 c.w. do 13g na jednym z forum wędkarskim. Jeden z tamtejszych użytkowników tak go zachwalał, że musiałem sprawdzić więcej informacji o tym kiju. Po przeanalizowaniu informacji, które zostały mi dostarczone, zdecydowałem się na jego zakup, a i cena nie jest zbyt wysoka, bo kosztował mnie 150 zł. Może nie jest to górna półka, ale jak na początek spokojnie powinien wystarczyć.

Pozdrawiam. (2015/07/23 21:57)

Sith

Dobry wybór. (2015/07/24 07:33)