Zaloguj się do konta

Lekki spinning- Dragon Black Rock II czy Flash XC4

utworzono: 2019/08/17 06:16
mlodyrychu

witam. szukam lekkiego spiningu. na oku mam dragona black rock II 275 cm 5-25g oraz flash XC40P Spin 275 cm 6-25g. półka cenowa podobna. miał ktoś doczynienia z tymi kijkami? porzebuję opinii gdyż nie mogę sie zdecydować. z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam [2019-08-17 06:16]

ryukon1975

Kije podobne ale trochę inne. jeśli masz zamiar łowić bardzij finezyjnie, lekko na wodach w miarę płytkich i "przyjaznych" dla wędkarza weź Black Rock. Jeśl zaś masz zamiar łowić przynętami zbliżonymi do górnego cw tych kijów głębiej czy na trudniejszych łowiskach wybierz Flash XC40P. [2019-08-17 09:21]

kaban

Organizując pokaz sprzętu Dragona w swojej miejscowości przerzuciłem chyba całą serię Flash przez swoje ręce a dwa kijaszki mam w bieżącym użyciu. Kije z tej nowej serii mi pasują i leżą w ręce i tu skłaniałbym się do wyboru tego kija. [2019-08-17 09:54]

Sith

Weź obydwa wędziska do ręki, pomachaj na sucho, dopasuj kołowrotki i wybierz tę, która będzie Ci lepiej "leżała". Ryby nie odróżniają firm, ani modeli wędzisk. ;)) [2019-08-17 14:29]

kaban

Machanie na sucho bez sprawdzenia kija z podpiętym jakimkolwiek kołowrotkiem i linką oraz sprawdzenie ugięcia blanku mija się z celem. Wyważenie wędziska z młynkiem dla spinningisty ma duże znaczenie ale "na sucho" będąc świadkiem wybierania kija w ten sposób w kilku stacjonarnych sklepach mija się z celem. Byłem kilkakrotnie wyśmiany przez sprzedawców i niektórych portalowiczów za moje podejście co do doboru wędziska i sprawdzenia czy mi "leży" w ręce. Tak zgadzam sie z tobą Olku ,że ryby maja gdzieś na jaki sprzęt zostały złowione ale tu chodzi o wygodę czystego łowienia i machania kijem przez kilka godzin :) [2019-08-17 20:09]

mlodyrychu

wasze uwagi są dla mnie jak najbardziej przydatne. tylko nie wiem czy bedzie możliwość na miejscu w sklepie stacjinarnym porownać na sucho te dwa kijaszki. macałem ostatnio Dragona Flash xc40p Light Spina 275cm do 21g i porzypadł mi do gustu dobrze leżał z tym że troche za "lekki" . interesuje mnie flash spin 5-25g. mam nadzieje że zrobi podobne wrażenie. z kolei dragona black rocka II nie miałem okazji poczuć. jedynie sugeruje sie opiniami z internetu. [2019-08-17 21:32]

AdamJasinski72

A ja "macam" i macham kijem na sucho. Musi mi dobrze leżeć w ręce bo inaczej nie kupię. [2019-09-13 13:34]

Sith

MiałemBlack Rockacasta 10-35g, obslugiwał przynęty od 7 do 40g, bardzo mocne wędzisko. Moja Pani ma jednoskładowy spinning 3-18g (praktycznie 2,5-20g), ostatnio wyjęła nim bez problemów 72cm szczupaka, wędzisko nawet ni jęknęło. Seria warta swoich cen. [2019-09-14 10:19]