Bat wędkarski 5 m

/ 60 odpowiedzi
Jędrula

Tej wędki nie miałem w rękach ale w necie uchodzi za bardzo dobry sprzęt - http://allegro.pl/bat-mistrall-navigator-pole-7m-10-30g-fish-i4765278079.html (2014/11/08 14:14)

heniekbak

Wielkie dzieki.Pozdrawiam. (2014/11/08 16:03)

jakub5375

Witam już nie jeden wątek pisałem o zakupie bata, ale jak miałem go sb kupować to raz był feeder w promocji, więc go kupiłem.. Potem zdecydowałem się na odległościówkę i jestem z niej bardzo zadowolony, ponieważ ją posiadam, ale przyszła pora na upragnionego bata :DRyby jakie będę łowił to: płoć, jaź, małe klenie, małe liny, małe karasie, jelce, krąpie i leszcze oraz okonie, gdyż tam gdzie łowie, jest ich bardzo dużo...Łowiska to: stawy, zbiorniki zaporowe i małe rzeki nizinne.Bat musi być lekki i sztywny!!!Chce przeznaczyć jak najmniej, gdyż nie posiadam za dużą sumą, więc po prostu polecajcie mi jakieś baty :)
planowałem dać jakieś 80 zł, ale jak ktoś powie jakiegoś za 100 coś to i tak chętnie dowiem się dlaczego akurat taki...Pozdrawiem i z góry dzięki :) (2015/02/17 21:00)

kafarszczak

kolego 80 zł za bata, to chyba jakiegoś 0,5kg kupisz,  nie wiem jak dlugi ale jak 7m np to bedzie warzył jak pisalem 0,5kg ja dałem 200pln za bata 7m i warzy 320gr i jak łowie kilka godzin to ręka też boli, a wiadomo jak cena wyższa to bat lżejszy. (2015/02/17 21:25)

kafarszczak

5m bat za 80zł również nie bedzie lekki, pamietaj co tanie to nigdy nie bedzie super. Cena= jakość (2015/02/17 21:38)

kedzio

Do sklepu:

-Panie! Mam 8 dych. Dej pan jaki bacik z tej kategorii.

I po sprawie. I po kłopocie. I po aferze!

(2015/02/17 21:55)

Trevor-Philips

kolega "kafarszczak" ma racje. Do 100zł nie kupisz przyzwoitego bata, ale jak tobie na prawdę zależy na bacie to radze nie szukać po sklepach tylko na targach/bazarach (nie kupuj badziewia od rumunów), może uda się tobie wyrwać jakiś przyzwoity kij za pieniądze jakie chcesz przeznaczyć na tą inwestycje. Lepiej jak dołożysz i kupisz bata za minimum 200pln, w tedy masz gwarancje że jeżeli coś się stanie to naprawią albo wymienią sprzęt i oczywiście kij za te pieniądze nie jest wykonany z byle jakich materiałów co przekłada się na jego mase.  (2015/02/17 21:56)

użytkownik139006

Piszecie takie pierdoły, że aż się czytać nie da. Kolega wyraźnie napisał, że potrzebuje bata 5m, za 80zł bez problemu kupi ważący 250-270g, który nie będzie męczył ręki, np. Mikado X-plode albo Konger Spirado.  (2015/02/17 22:41)

kedzio

Kolegowie doradzacze mieli na myśli to, ze poważny wędkorz gówna nie kupuje.

Ja zaczynałem od bata za 40 złotych. Stare orzekadło mówi:

- według stawu groblę sie sypie. Niektórzy od razu kupowali sprzęt z górnej póły.

(2015/02/17 23:01)

jakub5375

o taką odpowiedź mi chodziło :)Wielkie dzięki :D (2015/02/18 08:26)

jakub5375

http://allegro.pl/bat-wedka-jaxon-noblessa-tele-pole-xr-5m-500cm-i5047584215.htmlTen bat wpadł mi w oko :) co o nim myślicie? Trzymałem już tego bata, tylko, że 6 metrów i mi pasował. (2015/02/18 08:31)

Juzef

Może konger arcus pole 500 cena 100-120 zł. (2015/02/18 08:59)

miecz-gaz

Za 80 zeta to można nabyć jakisś bacik ukleljowkę. To już leprza była by darmowa leszczyna, bez urazy (2015/02/18 09:01)

slawol81

Jeśli masz możliwość dołożenia kilku złotych to polecam noblesse ale XT. Używam od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. XT jest lżejszy i z tego co się orientuję sztywniejszy od XR. (2015/02/18 09:04)

Romuald55

Rację ma kedzio.Lekkie a więc drogie baty używa się na zawodach.Bo proszę sobie wyobrazić łowienie uklei przy użyciu bata 5 m.Tak się zdarza gdy nie uda się ławicy przyciągnąć bliżej.W trzygodzinnej turze wykonuje się powyżej tysiąca zarzuceń.Już 300 gramowym batem jest to niewykonalne.Natomiast łowienie rekreacyjne jest innym łowieniem i tam ciężar nie odgrywa żadnej praktycznej roli.Po pierwsze,nie ma tak częstych brań a po drugie bata można czasowo odkładać na podpórki i ręka się nie męczy.Dlatego Kolego Jakubie kup taki na jaki Cię stać.A jakiej firmy?Po prostu weż do ręki i zobacz czy Ci "leży". (2015/02/18 12:28)

slawol81

Rację ma kedzio.Lekkie a więc drogie baty używa się na zawodach.Bo proszę sobie wyobrazić łowienie uklei przy użyciu bata 5 m.Tak się zdarza gdy nie uda się ławicy przyciągnąć bliżej.W trzygodzinnej turze wykonuje się powyżej tysiąca zarzuceń.Już 300 gramowym batem jest to niewykonalne.Natomiast łowienie rekreacyjne jest innym łowieniem i tam ciężar nie odgrywa żadnej praktycznej roli.Po pierwsze,nie ma tak częstych brań a po drugie bata można czasowo odkładać na podpórki i ręka się nie męczy.Dlatego Kolego Jakubie kup taki na jaki Cię stać.A jakiej firmy?Po prostu weż do ręki i zobacz czy Ci "leży".

Teoria tego że podczas rekreacyjnego łowienia waga wędki nie ma praktycznie żadnego znaczenia dla mnie jest błędna.Lekką wędką zawsze będzie się łowiło bardziej komfortowo. Według mnie ilość brań na zawodach będzie mniejsza niż podczas rekreacyjnego łowienia(oczywiście zakładając te same warunki jak i żerowanie ryb) ponieważ jest więcej zawodników do wody leci zdecydowanie więcej towaru i na większym obszarze.Ryba ma w czym wybierać i się rozprasza.
Wracając do tematu bata 5m to tak jak pisałem wcześniej.Noblessa XT będzie ok. Żeby nie było że zachwalam tylko swoje to w przedziale 130-150 zł znajdziesz jeszcze kilka innych kijków które ważą poniżej 200g a po niżej tej wagi powiedzmy że już Ci nie powinno wyrywać ręki. ;). Poniżej tej kwoty raczej będzie ciężko o kij w miarę dobrej wadze.

(2015/02/18 15:07)

kedzio

ęMłody chłopak nie ma kasy i chce kupić coś na co go stać. Nie potraficie tego zrozumieć? Ja, kiedy zaczynałem, kupiłem bata "szklaka" 6 metrów. Mam go juz wieki całe i jeszcze czasem go używam. 

Jasne, że mozna kupić węglówkę za 3.000 złotych. Tylko pytanie, czy to pomoże młodemu człowiekowi w osiągnięciu szczytu wędkarskiej profesji?

Powoli - niech popróbuje w zyciu wszystkiego. Myślę, że i tak ma łatwiej niż ja. Kiedy zaczynałem, sprzęt kosztował krocie! Węgiel był szczytem marzeń. Dziś mozna kupić nawet kevlar. Ale czy to mi zaszkodziło? Nie! Mój sprzęt ewoluował razem ze mną. Ba! Nawet teraz nie uzywam sprzętu z górnych półek, bo mam ważniejsze wydatki.

Wy od razu chcecie rzucać człeka na głęboką wodę, nie zważając na to, że dopiero zaczyna i pewnie wykończy ze trzy rury zanim opanuje tę sztukę. 

Uważam, ze powinien zaczynać od sprzętu za niewielkie pieniądze. W ten sposób opanuje kilka umiejętności, pozna właściwości sprzętu, a to zaowocuje na przyszłość. Wyrobi sobie zdanie i nie bedzie pytał na forum o dobór kija. Niech pozna różnice, niech doszlifuje swój styl, technikę.

Nie każdy ma kasiory po uszy. Czasem trzeba iść okrężną drogą. 

Życzę chłopakowi wszelkiego powodzenia, a nade wszystko zaś tego, by nie słuchał do końca kolesi z rozbuchanymi ambicjami i by szedł do szczytu małymi kroczkami. 

Kiedyś by mi podziękował za moje rady. Z wami zaś, bedzie miał tylko niedosyt i same problemy.

Pozdro all.

(2015/02/20 23:08)

mikolaj37

Bat 5m nie musi być drogi.Nawet szklakiem da się łowić.Co innego 6m gdzie musi to być węgiel ,nawet z niższej półki ale węgiel.7m to już trzeba wydać na coś lepszego a powyżej to aby łowić przyjemnie to już minimum 500 zł. (2015/02/21 00:00)

blazejdg

http://allegro.pl/wedka-bat-x-plode-pole-500-mikado-gratisy-n-2014-i4822440000.html

(2015/02/21 10:57)

Romuald55

W 1976 roku kupiłem bata 6 m Germinę.O węglowych nikt wtedy nawet nie słyszał.Służył mi kilkanaście lat.Dzisiejsze,nawet te niby cięższe to piórka do tamtego.Dzisiaj używam 15 różnych batów.Od 2,5 m uklejówki po 10m.Znając temat bata w pełni popieram wypowiedz Kol. kedzio. (2015/02/21 13:14)

Przemo-77

Zwróć uwagę na serię konger arcus, konger spirado. (2015/02/21 19:17)

bocznytrok

Zwróć uwagę na serię konger arcus, konger spirado.

Miałem kiedyś takiego bata z seri spirado i oddałem go takiemu małolatowi z rodziny i z tego co wiem ma go po dzień dzisiejszy. Więc myślę że może to być dobra opcja patrzą na to że jego łowisko to zarośnięty staw a umiejętności porównywalne do zerowych (Bądź co bądź w końcu go jeszcze nie złamał czyli musi być wytrzymały hahahah) (2015/02/21 20:57)

użytkownik139006

Piszecie takie pierdoły, że aż się czytać nie da. Kolega wyraźnie napisał, że potrzebuje bata 5m, za 80zł bez problemu kupi ważący 250-270g, który nie będzie męczył ręki, np. Mikado X-plode albo Konger Spirado. 

Przypomnę swój wcześniejszy post, widzę, że więcej osób podziela moje zdanie, reszta najwidoczniej przyszła pochwalić się swoim sprzętem a nie pomóc. Nie rozumiem takich ludzi... (2015/02/21 21:22)

bocznytrok

Piszecie takie pierdoły, że aż się czytać nie da. Kolega wyraźnie napisał, że potrzebuje bata 5m, za 80zł bez problemu kupi ważący 250-270g, który nie będzie męczył ręki, np. Mikado X-plode albo Konger Spirado. 

Przypomnę swój wcześniejszy post, widzę, że więcej osób podziela moje zdanie, reszta najwidoczniej przyszła pochwalić się swoim sprzętem a nie pomóc. Nie rozumiem takich ludzi...

Fakt faktem że lżejszy kij jest o wiele wygodniejszy w użytkowaniu ale pamiętajmy że każdy ma różne sytuacje i zróżnicowany budżet. Co z tego że ja mam bata 7m który waży 270g czyli tyle co ten spirado 5m. Kogo to w sumie obchodzi facet ma 80zł i prosi o poradę dlatego nie widzę problemu. (2015/02/21 21:37)

użytkownik139006

Właśnie o to chodzi, dopasowanie do konkretnej sytuacji. (2015/02/21 22:19)