Lekka gruntówka na karpia

/ 9 odpowiedzi
Drodzy koledzy mam do was kilka pytań odnośnie wędkarstwa karpiowego prosił bym o wyrozumiałość bo jestem początkującym wędkarzem jeśli chodzi o karpie.
1. czy przy nęceniu workiem pva trzeba dodatkowo nęcić na przykład kulami zanętowymi tak jak się to czasem robi w feeder.
2. jakie cw wędki powinno być żeby wyrzucić worek pva i ciężarek na przyzwoitą odległość.
3. czy gruntówka do 100g o akcji szczytowej była by dobra dla początkującego.
proszę o odpowiedź
pozdrawiam :)
u?ytkownik158065


Drodzy koledzy mam do was kilka pytań odnośnie wędkarstwa karpiowego prosił bym o wyrozumiałość bo jestem początkującym wędkarzem jeśli chodzi o karpie.
1. czy przy nęceniu workiem pva trzeba dodatkowo nęcić na przykład kulami zanętowymi tak jak się to czasem robi w feeder.
2. jakie cw wędki powinno być żeby wyrzucić worek pva i ciężarek na przyzwoitą odległość.
3. czy gruntówka do 100g o akcji szczytowej była by dobra dla początkującego.
proszę o odpowiedź
pozdrawiam :)

1. wszystko zależy o kilku czynników łowiska, pory roku, odpowiedniego miejsca, przygotowania tego miejsca,  populacji karpia innych ryb np. leszcza itp. w danym zbiorniku. Nie zawsze ale  często oprócz punktowego nęcenie z za pomocą materiałów PVA dodatkowo w pobliżu nęci się kulkami, pelletem itp.

2,3.Gruntówka do 100g o akcji szczytowej będzie ok na początek, przy pewnej wprawie, używając odpowiedniego kołowrotka, na którym będzie nawinięta odpowiednia ilość  nie za grubej żyłki ale również nie za cienkiej :) rzucisz tym wędziskiem  np. ciężarkiem 60-80g z nie za  dużym workiem PVA na jak napisałeś  przyzwoitą odległość :)
(2013/08/04 15:04)

kamilspinning


wielkie dzięki za odpowiedź a może wiesz ile taki przeciętny worek waży (2013/08/04 15:15)

u?ytkownik158065


wielkie dzięki za odpowiedź a może wiesz ile taki przeciętny worek waży

:) szczerze to nigdy tego nie sprawdzałem i się nad tym nie zastanawiałem bo łowie z wywózki i nie jest mi to potrzebne ale możesz sobie to przecież  w łatwy sposób sprawdzić i włożyć do worka odpowiednią ilość zanęty jaka jest Ci potrzebna i jaką możesz daną wędką rzucić bez obawy o złamanie wędziska i o to że nie poleci na odległość na którą potrzebujesz. (2013/08/04 15:29)

u?ytkownik158065


Dobrą alternatywą dla PVA,  dla początkującego karpiarza jest zastosowanie koszyka do metody, ja stosuję koszyki kordy (2013/08/04 15:33)

u?ytkownik158065


http://www.rockworld.pl/k,5,ciezarki-olowiane/pk,79,koszyczki-zanetowe/p,305,korda-koszyczek-method-feeder.html

W twoim przypadku proponuje zastosować mniejsze obciążenie np. 43g (2013/08/04 15:37)

kamilspinning


dzięki naprawdę mi pomogłeś i chyba skorzystam na początku z tej alternatywy z koszyczkiem tylko możesz mi jeszcze napisać czy do tego trzeba  (2013/08/04 16:39)

kamilspinning


jakiejś specjalnej zanęty czy takie zmielone kulki będą się tego trzymać (2013/08/04 16:42)

u?ytkownik158065


jakiejś specjalnej zanęty czy takie zmielone kulki będą się tego trzymać

okleja się method mixem ale możesz okleić zwykłą, dobrze klejącą zanętą karpiową  i dodać do tego np. konopie i pokruszone kulki lub drobny pellet, choc nie koniecznie,  do tego krótki przypon max 10cm (2013/08/04 18:31)

kamilspinning


mam jeszcze jedno pytanie w wędkarstwie karpiowym jest dużo rodzai przyponów dowiedziałem się ,że dobiera się je nie po grubości ale po wytrzymałości np 15lb 20lb 30lb takie przypony są dosyć grube czy ryba się ich nie boi i czy mogę wiązać przypony ze zwykłej żyłki czy takie rozwiązanie zda egzamin. (2013/08/07 18:44)