Lekie spinningowe wędzisko do 200zł

/ 33 odpowiedzi
Szukam kija pod okonia, pstrąga, klenia, jazia do 200 zł - max dł transportowa 130 cm, wędkowanie z rzegu na rzekach i jeziorach. Zastanawiam się nad :
1 Shimano Catana EX Spinning 240 UL 2,40m 1-11g
2 Robinson Maverick Perch Jig 2,40m 2-12g
3 Jaxon Grey Stream 2,28m 2-12g
Który były najlepszy, ewentualnie jakie jeszcze brać pod uwagę?
Sith

Catany to spradzona, dobra konstrukcja, ale jeśli z brzegu radziłbym ciut mocniejszy i dłuższy model, opisałem go tutaj https://wedkuje.pl/n/pierwsze-wrazenia/88105
Grey Stream zbiera ostatnio dobre opinie, ale jeśli wybrałbyś to wędzisko, to też dłuższe, modelWJ-DSB27012 czyli 270cm/3-12g.
Rozumiem, że kierowałeś się długością składu, ale te 10cm więcej nie powinno sprawić tak znaczącej róznicy, a dłuższe wędzisko będzie zdecydowanie bardziej przydatne zwłaszcza przy łowieniu kleni. (2019/03/09 08:29)

borsuchi

Mam torbę 130 i dlatego może robić jednak różniece - może się uszkodzić podczas transportu. (2019/03/09 10:33)

ryukon1975

Ryobi Slam 2,45 m cw 3-14 g.
https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/ryobi-ryobi-slam-spin/s/21049 (2019/03/09 11:17)

Sith

Dziwna sprawa, że od dłuższego czsu nie mogę edytować postów... ;>
Tę 240-kę też miałem, opinia identyczna jak o tej dłóższej z linku w poprzednim moim wpisie. (2019/03/09 13:24)

borsuchi

Ryobi Slam 2,45 m cw 3-14 g.
https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/ryobi-ryobi-slam-spin/s/21049

Ta jest ciekawa - ktoś to już testował? (2019/03/13 15:34)

Mortal Kombat

Mam catane DX 2,70 1-11, fajnka wędka na okonia, pod większą rybą gnie się w parabolę, akcja wolna, dobra pod woblery, obrotówki, torchę gorzej z podbijaniem gum w górnym zakresie wyrzutu. Ja na pstrąga jej nie biorę, bo nie ma mocy w dolniku, ciężko jest przytrzymać na niej większą rybę. Bardziej skłaniałbym się do wersji 3-14g wyrzutu ,tak jak radził Sith, będzie bardziej uniwersalna.
(2019/03/13 17:21)

Paweel

mam Daiwa megaforce jiggerspin 1-9g (wersja 2019 , z pianką eva i korkiem) lekka czuła ,wklejanka długość 220cm Polecam (kupiona na fishingmart) (2019/03/13 17:52)

Jakub Woś

Robinson Maverick Perch Jig 2,40m 2-12g to bardzo dobry wybór. Na rynek weszły w zeszłym roku a już dużo pozytywnych opinii w internecie. Świetny stosunek jakości do ceny. (2019/03/13 18:26)

Igorkurek

Rzeczywiście jaxony grey streamy ul mają dobre opinie, ale czy nadają się na rzekę? (2019/03/13 18:54)

Igorkurek

Ja bym na twoim miejscu rozważył DAM Effezett Yagi wersję ul. DAM to pożądna firma a wędzisko (wg mnie) wygląda bosko. Jeden mały minus - nie ma oczka do zahaczania przynęt (2019/03/13 18:55)

borsuchi

Robinson chyba najbardziej by mi pasował ale w Białymstoku gdzie mieszkam chyba nie ma sklepu stacjonarnego, który sprzedaje kije tej firmy ( chciałbym pomacać kijek - jakkolwiek to brzmi - przed zakupem ). (2019/03/15 14:46)

borsuchi

Wyszło na o że kupiłem Wędka Mikado Excellence Finesse 240 2-10g (2019/03/15 18:53)

borsuchi

Po pierwszych testach jestem bardzo zadowolony. Niestety okonki na które się nastawiłem nie brały ale przyłów szczupaka prawie 60 cm bez problemu wyciągnięty i super praca. (2019/03/17 20:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith

Po pierwszych testach jestem bardzo zadowolony. Niestety okonki na które się nastawiłem nie brały ale przyłów szczupaka prawie 60 cm bez problemu wyciągnięty i super praca.
Nie wiedziałe, że to już 1 maja... Ale ten czas za******la... :((
(2019/03/18 06:17)

borsuchi

Przecież napisałem że przyłów - nie moja wina żę poszedł na małego keitecha. (2019/03/18 08:32)

Sith

Wydaje mi się, że Kolega ma kłopoty ze zrozumieniem przepisów. Oczywistą sprawą jest, że taki przyłów może się zdarzyć, ale wówczas należy taką rybę natychmiast wypuścić, moim skromnym zdaniem bez mierzenia, a tym bardziej prezentowania "sukcesu" w postaci fotografii na publicznym forum!!! (2019/03/18 11:33)

borsuchi

Ok - fakycznie 10 sek dłużej była poza wodą ale chciałem tylko uwicznić to, że ta wędka dała radę coś większego wyciągnąć. (2019/03/18 21:27)

jakrzysiek

Borsuchi w zasadzie to powinieneś testować nowy zakup na sucho - bez haczyka i nie nad wodą. Najlepiej w fotelu przed telewizorem. Nie wiesz, że lowiąc nad wodą możesz trafić rybę w okreie ochronnym? Poszedłes łowić okonie a szczupaka przyłowiłeś? Zdajesz sobie sprawę co Ty wyprawiasz? Rano strażnik SSR przyjdzie i zabieże Ci papiery na łowienie. Oczywiście to jest żart ;). A teraz poważnie - ludzie przestancie być tak zakłamiani i tak śmiertelnie ortodoksyjni, Umoralniacie innych, że krzywdzą ryby, że sezon ochronny itd. Skoro puścił to w czym problem? Przyłów się trafił i tyle. Po co to wielkie alo? Sami przecież łowicie i kujecie ryby. W okresie kiedy nie są pod ochroną to ich nie boli? Można je dlużej trzymać poza woda do zdjęć? Każda ryba powinna być traktowana tak samo - z szcunkiem do naszeo hobby. Nie rozumiem. Śmiać mi się czy łzy wylewać? Lament wielki bo trafił się koledze przyłów i zrobił zdjecie. No i co z tego? Zrobił zdjecie i wypucił. Lepiej, że zrobił tak jak miał sobie filety z niej zrobic. Teraz go ukrzyżujcie za zdjęcie i do sądu koleżeńskieo zgłoście. A mnie zlinczujcie bo stanąlem po jego stronie. Ryb nie zabieram więc co w tym zlego, że zrobię zdjęcie? Im dłużej czytam takie pierdoły to coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że niektórym bliżej do GREENPEACE niż do wędkarstwa. A skoro wędkarzem się nazywa to chyba takmi w fotelu przed kompem lub telewizorem. Ortodoksi wedkarscy - odłużcie wędki na stojaki i nie łówcie bo zawsze może Wam się trafić przyłów. A to milowy krok do nerwicy natręctw. Przestańcie w ogole łowić bo sprawiacie rybom ból. A jak chcecie łowić to łówcie bez haczyka wtedy świat bedzie piekniejszy. Przynajmniej dla tych którzy chcą łowić i to robią z pełnym poszanowianiem regulaminu RAPR. WODOM CZEŚĆ (2019/03/19 21:41)

borsuchi

Dziękówka za popracie - nic nie zrobisz :) A przyznam szczeże, że w maju pierwszy wymiarowy szczupak na pewno trafi na patelnię :) (2019/03/19 21:59)

Sith

@jakrzysiek, napisz książkę na temat tych złych ortodoksów, załóż partię, wystartuj do wyborów do Euro Parlamentu. Wyjedź, będzie tutaj mniej takich jak Ty i fajnie.
Czytając myśl! Nie ganiłem @borsuchi za złowienie, bo to nieuniknione. Zwróciłem tylko uwagę, że chwalenie się przyłowem w okresie ochronnym jest średnie. Po prostu nie wypada. Na JerkBajcie już byłaby kara, a co najmniej kasacja posta, niestety to Foprum powolutku umiera opanowane przez takich jak @jakrzysiek, @borsuchi i coraz liczniejsze grono podobnych.
Niestety fachowcy, doświadczeni, prawdziwiwędkarze odchodzą zniechęceni lecącym na pysk poziomem wedkuje.pl.
Przykre, bardzo żałuję, bo to było pierwsze forum, na które trafiłem. Niestety spadek poziomu wynikający z poziomu prezentowanego przez nowych użytkowników odstręcza...

BEZ ODBIORU!!! (2019/03/20 06:20)

jakrzysiek

Pisząc ten tekst nie uderzałem bezpośrednio w Ciebie i nie miałem na myśli Ciebie jako głównego podmiotu. Ale ok - skoro bierzesz to do siebe i tak emocjonalny jesteś trudno, musimy z tym żyć. Ja Ci nic nie poradzę. Organizować wolnego czasu mi nie musisz bo nie jestem na koloniach, a Ty nie jesteś animatorem. Następnym razem przed napisaniem czegokolwiek zapytam czy tekst który chę wstawić Ci się podoba, i nie narusza Twoich poglądów. Niestety sam przyznasz, że regulamin na tym forum jest taki a nie inny i nie ma zakazu wstawiania zdjęć nawet takich ryb w odróżnieniu od ukierunkowanego na spinning J....t.pl. Jeśli chodzi o organizowanie wolnego czasu - to hmm każdą wolną chwilę (a jest ich niezawiele w ciągu tygodnia) spędzam nad wodą a nie przed kompem - polecam spróbuj. I nie pisz więcej w tym temacie bo pomyslę, że się na mnie uparłeś. WODOM CZEŚĆ ! (2019/03/20 07:40)

jakrzysiek

niestety to Foprum powolutku umiera opanowane przez takich jak @jakrzysiek, @borsuchi i coraz liczniejsze grono podobnych.

Panie Aleksandrze przestań Pan bzdury pisać i próbować kogokolwiek ośmieszać, bo robisz to kolejny raz  - forum umiera nie przeze mnie i mi podobnych. Ja piszę naprawdę sporadycznie w odrożnieniu od Ciebie - gdzie co pytanie, tam Twoje odpowiedzi. Może poziom tych fachowych odpowiedzi i negowania innych ciągnie forum w dół? 
Jeżeli poprawi Ci się samopoczucie to ja mogę zniknąć z forum, a Ty podnieś drastycznie poziom tego forum. Zrobisz to?  (2019/03/20 19:40)

borsuchi

@jakrzysiek, Nie ganiłem @borsuchi za złowienie, bo to nieuniknione. Zwróciłem tylko uwagę, że chwalenie się przyłowem w okresie ochronnym jest średnie. Po prostu nie wypada.

Nie chwaliłem się przyłowem a pochwaliłem sprzęt. (2019/03/20 22:15)

chudymb2

,,Nie chwaliłem się przyłowem a pochwaliłem sprzęt,,.Czyli że zdjęcia chwalisz Podbierak?. (2019/03/21 09:33)