Legitymacja PZW a wędkowanie niepełnoletniego

/ 13 odpowiedzi
Witam.Mojego kolegia tata ma kartę wędkarską a on ma tylko legitymacje PZW , on ma 12 lat to jak jego tata ma kartę to mogą łowić na 4 wędki on 2 i jego tata 2 czy po 1 i czy na spining mogą łowić na 2 on 1 jego tata 2 czy tylko on albo jego tata.
Fix


ma tylko białą kartę tak? że jest uprawniony do wędkowania? to jeśli tak to musi się zapisać do koła i uiścić opłaty. Jeśli jego tata ma kartę mogą łowić tylko na 2 wędki czyli jedną ma tata jedną syn, jeśli chodzi o spinning to w grę wchodzi jedna wędka w tym wypadku na dwie osoby ;p ale zapisać do koła się może jeśli ma 14lat, więc trochę poczeka. (2012/06/07 09:41)

withanight88


Jak ojciec ma kartę , nie ma legitymacji to może na komercję pojechać, na wodach pzw mu wędkować nie wolno,
Jak młody ma legitymację (opłaconą) to może na 2 wędkować  ale tylko pod opieką swojego ojca, który posiada kartę. Ojciec w takim przypadku nie może trzymać wędki w ręku (teoretycznie) (2012/06/07 09:59)

withanight88


ma tylko białą kartę tak? że jest uprawniony do wędkowania? to jeśli tak to musi się zapisać do koła i uiścić opłaty. Jeśli jego tata ma kartę mogą łowić tylko na 2 wędki czyli jedną ma tata jedną syn, jeśli chodzi o spinning to w grę wchodzi jedna wędka w tym wypadku na dwie osoby ;p ale zapisać do koła się może jeśli ma 14lat, więc trochę poczeka.



Adrianek, źle gadasz, stary ma tylko kartę, wiec wędkować nie może , młody ma legitamcję(zakładam że składki opłacone) wiec może na 2 wędki , ale tylko pod opieką starego, który ma kartę. Zapisać się do koła  może i od 2 lat , ale kartę wędkarską otrzyma dopiero po skończeniu 14.   

Musze zajrzeć do rapru bo już mi się samemu te głupie przepisy mylą :) (2012/06/07 10:03)

Okonek20


Aby w Polsce wędkować zgodnie z prawem, wędkarz obowiązany jest posiadać: kartę wędkarską oraz zezwolenie na amatorski połów ryb wędką                    wydane przez gospodarza łowiska.

i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej                kartę wędkarską.

Czy jeszcze coś jest niejasne?

(2012/06/07 10:32)

kamil11269


jego tata będzie łowił na dwa spinningi na raz? (2012/06/07 11:58)

ayem


Ja się pogubiłem w tym co czytam . Ojciec mając kartę wędkarską może wędkować po wykupieniu zezwolenia jako niezrzeszony i nie musi mieć legitymacji członkowskiej . Więc nie piszcie , że musi ją wykupić aby wędkować. (2012/06/07 12:14)

withanight88


jego tata będzie łowił na dwa spinningi na raz?



przeczytaj co napisałem a nie dziwne pytania zadajesz :) (2012/06/07 12:14)

KYLON


No na dwa spiningi to nie wolno,a po drugie to technicznie raczej nie wykonalne????? (2012/06/07 12:19)

withanight88


Ja się pogubiłem w tym co czytam . Ojciec mając kartę wędkarską może wędkować po wykupieniu zezwolenia jako niezrzeszony i nie musi mieć legitymacji członkowskiej . Więc nie piszcie , że musi ją wykupić aby wędkować.



Zgadza się, ale w kontekście chaotycznego pytania autora , ten fakt nie wiele daje. (2012/06/07 13:21)

PanSawik


Wg RAPR jest kilka możliwości:
1. Tata ma kartę (nie jest członkiem PZW lub nie wykupił pozwolenia), a małoletni jest członkiem PZW:

Ojciec siedzi i się patrzy, młody łapie na dwie wędki

2. (spławik lub grunt) Tata ma kartę i opłacone składki lub wykupione zezwolenie okresowe, dzieci w ilości do dwóch "sztuk" nie są zrzeszone w PZW:

Każdy łapie na jedną wędkę w ramach limitu ojca

3. (spinning lub muchówka) Tata ma kartę i opłacone składki lub wykupione zezwolenie okresowe i JEDNO dziecko niezrzeszone w PZW:

Każdy łapie na jedną wędkę w ramach limitu ojca

Ja to tak rozumiem i starałem się to wyjaśnić jak najbardziej łopatologicznie :)

(2012/06/08 13:33)

Romuald55


Kolego Dawid,Twój ojciec nie ma prawa nawet przytrzymać Twojej zarzuconej wędki.Natomiast Ty możesz łowić na dwie wędki lub jedna spiningową,ale tylko w jego obecności.On ponosi odpowiedzialność za przestrzeganie przez Ciebie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów z niej wynikających i o tym należy pamiętać. (2012/06/08 17:18)

bluehornet


Pewnie znowu chodzi o tego nieszczęsnego Członka Uczestnika ( już było to kiedyś wałkowane ) - http://forum.wedkuje.pl/post/legitymacja-wedkarska-test/419392/0 (2012/06/08 20:19)

dawid510890


Kolego Dawid,Twój ojciec nie ma prawa nawet przytrzymać Twojej zarzuconej wędki.Natomiast Ty możesz łowić na dwie wędki lub jedna spiningową,ale tylko w jego obecności.On ponosi odpowiedzialność za przestrzeganie przez Ciebie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów z niej wynikających i o tym należy pamiętać.







a dlaczego o moim tacie muwisz skoro napisałem wyraźnie że chodzi o kolege ??? (2012/06/08 20:44)