Zaloguj się do konta

Legitymacja Członkowska !

utworzono: 2012/03/21 21:35
adek98

Siemanko! Mam pytanie, a mianowicie chodzi mi o legitymację członkowską.Mam 14 lat i posiadam opłaconą leg. członkowską, czy z tą legitymacją mogę chodzić na rzekę, jeździć nad jeziora z osobą dorosłą, która nie posiada karty wędkarskiej ?Jeśli tak to jak złapała by mnie straż czy kara jest surowa?Proszę o odpowiedź bo jestem w kropce. :(  [2012-03-21 21:35]

halski021

Jak masz 14 lat ukończone,to musisz mieć swoją kartę wędkarską.Jeżeli nie ukończyłes  14-u lat , to możesz wędkować pod opieką pełnoletniego który,posiada kartę wędkarską.
[2012-03-21 21:12]

sevik

Cześć możesz ale wtedy możesz łapać na jedna wędkę spławikową lub gruntową. Przynajmniej jak byłem w Twoim wieku to tak łowiłem i straż rybacka ani policja nic mi nie mówili z tego że dziadek czy ojciec łapią na wędke nie posiadając karty. Wyjątkiem jest spining bo według regulaminu posiadając (legit. i kartę) można łowić tylko jedną wędka więc zostaje  Ci osoba do towarzystwa jedynie.
[2012-03-21 21:12]

halski021

Nie radzę próbować,bo konsekwencje mogą być dotkliwe.
[2012-03-21 21:16]

adek98

No tylko w moim kole ponoć kartę wyrabia się od 16lat+...
[2012-03-21 21:16]

halski021

sewik - kiedy to było? Teraz obowiązkowo opiekun musi posiadać kartę wędkarską.
[2012-03-21 21:21]

halski021

Do 16 roku jesteś członkiem uczestnikiem,a od 16-u normalnym czŁonkiem.Poczytaj sobie przepisy na stronie Zarzadu Głównego PZW.
[2012-03-21 21:25]

adek98

Czyli dopiero od 16 lat mogę starać się o kartę wędkarską tak ? [2012-03-21 21:26]

tatatosi

Czyli dopiero od 16 lat mogę starać się o kartę wędkarską tak ?


Nie. Naprawdę tak trudno zajrzeć do RAPR?

"[...]Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat[...]"

"[...]Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.[..]

Obowiązuje to na wszystkich wodach PZW.

Gdzie tu miejsce na wątpliwości?

[2012-03-21 21:48]

sevik

No jak miałem 14 lat to było dość dawno prawie 7 lat temu i nikt nic nie gadał. Z tego co pamiętam to nie może łowić w porze nocnej tylko z reguły jeśli można łowić na 2 wędki to czy ja łowie na obie czy dam jedna komuś w tym wypadku opiekunowi to nic straż czy policja nie powie. TAk samo jak mój dziadek nie miał wogóle karty wędkarskiej to normalnie łowił ze mną ryby ja na jedna wędkę dziadek na drugą i przy kontroli nie było żadnego ale sprawdzili dziękuje i dowidzenia dalej poszli i to tak za każdym razem było.
[2012-03-22 20:23]

radekszumocki

Czyli dopiero od 16 lat mogę starać się o kartę wędkarską tak ?


Nie. Naprawdę tak trudno zajrzeć do RAPR?

"[...]Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat[...]"

"[...]Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.[..]

Obowiązuje to na wszystkich wodach PZW.

Gdzie tu miejsce na wątpliwości?

To jest odpowiedź,wniosek jest z tego krótki,czytajmy RAPR,bo niezależnie od tego w jaki sposób zdałeś lub nie zdawałeś wędkarzu na kartę wędkarską,strażnik dokonujący kontroli wychodzi z założenia że osoba kontrolowana zna przepisy-nieznajomość prawa szkodzi.Pozdrawiam.

[2012-03-22 21:13]

jogi

Uważam że powyższe odpowiedzi są dosyć jasne zwłaszcza kol.radkaszumockiego i nie ma sensu tematu przeciągać w nieskończoność. Pozdrawiam. [2012-03-22 21:37]

koal

A mnie w tym wątku zastanawiają wypowiedzi kol. Sevika - po co piszesz jak było kiedyś i wprowadzasz ludzi w bład ? Trzeba zajżeć w RAPR i zobaczyć jak jest teraz - częste wypowiedzi na forum sa że tak powiem nieaktualne ....

[2012-03-22 22:04]