Legitymacja członkowska czy karta wędkarska?

/ 12 odpowiedzi
Witam.Byłem dzisiaj w siedzibie swojego kola wyrobić karte wędkarską.Powiedziano mi że karta wędkarska jest dopiero od 16 roku życia i moge wyrobić tylko legitymacje członkowską.Wróciwszy do domu na stronie głównej pzw wyczytalem że karte powinien posiadac
każdy po ukończeniu 14 roku życia.Więc czy w siedziebie mojego koła nie wprowadzono mnie w błąd?.Dodam że mam 14 lat.
halski021

Masz rację.Wprowadzono cię w błąd,jeżeli tak cię poinformowali.Każdy kto ukończył 14 lat musi posiadać KARTĘ WĘDKARSKĄ jeżeli chce wędkować.Oprócz tego trzeba mieć pozwolenie na wędkowanie od użytkownika danej wody. (2012/02/09 23:29)

osa12

No cóż młody człowieku, dzisiaj wędkarstwo w Polsce należy do bardzo zbiurokratyzowanego i otoczonego mało zrozumiałymi przepisami prawa i regulaminów Hobby. Niemniej jednak hobby jest piękne i serdecznie witamy Cię w naszym dziwnym świecie.

Kartę wędkarską musisz posiadać ! Wydają je Starostwa powiatowe. Starostwo poinformuje Cię jak wyrobić kartę. Musisz zdać egzamin, Starostwo powinno skierować Cię do organizacji społecznej, która takie egzaminy przeprowadza. (Prawdopodobnie będzie to PZW, największa organizacja wędkarska w Polsce). Dowiedź się czego musisz się nauczyć i kiedy możesz przystąpić do egzaminu. Z dokumentem potwierdzającym zdanie egzaminu wrócisz do Starostwa, gdzie zostanie wydana karta wędkarska. Opłaty to opłata egzaminacyjna w organizacji gdzie będziesz zdawał egzamin + opłata administracyjna w starostwie.

Powodzenia!

(2012/02/10 07:37)

dendrobena

Kol. z obowiązku posiadania" Karty Wędkarskiej " są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce. &1 pkt.3. Po ukończeniu 14 lat możesz ubiegać się o wyrobienie w/w dokumentu po zdaniu odpowiedniego egzaminu. Jeżeli nie masz zaufania do koła w którym wprowadzono Cię w błąd egzamin możesz zdawać w dowolnym kole PZW które posiada komisję egzaminacyjną uprawnioną do przeprowadzania egzaminów. Powodzenia. (2012/02/10 12:12)

u?ytkownik64718

Kolego jeśli nie masz zaufania do swojego koła i napewno wiesz że osoby tam pracujące nie znają przepisów ( wstyd), zadzwoń do swojego okręgu i poinformuj ich o tym fakcie, poproś o interwencję w tej sprawie w postaci egzaminów z przepisów wędkarskich dla działaczy z twojego koła. (2012/02/10 12:38)

00borys97

Koledzy dzięki za wszystkie odpowiedzi.W poniedziałek udam sie ponownie do siedziby koła.Poinformuje ich o tym że powinni przypomniec sobie przepisy.Może coś to zmieni. (2012/02/10 14:30)

halski021

Chciałbym poinformować,że nie tylko PZW  może przeprowadzać egzaminy na KARTĘ WĘDKARSKĄ,lecz także inne organizacje wędkarskie,które są w Polsce.W mojej miejscowości jak komuś nie odpowiada PZW,to może zdawać egzamin w CzTW(towarzystwo wędkarskie).Takich organizacji na terenie Polski jest sporo. (2012/02/10 14:33)

JaroDaw

Pytałeś o legitymację członkowską, czy kartę wędkarską ?Bo do 16go roku życia jesteś członkiem uczestnikiem PZW. (2012/02/10 14:51)

00borys97

Chodziło mi o to że w kole powiedziano mi że moge posiadać tylko legitymację członkowska bo karta wędkarska jest od 16 lat a na stronie pzw wyczytałem że od 14 lat trzeba mieć karte.Dzisiaj sie kolegi pytałem wyrabiał on w sąsiednim kole.To normalnie uzykal karte wędkarską a jest w moim wieku. (2012/02/10 15:10)

JaroDaw

Chodziło mi o to że w kole powiedziano mi że moge posiadać tylko legitymację członkowska bo karta wędkarska jest od 16 lat a na stronie pzw wyczytałem że od 14 lat trzeba mieć karte.Dzisiaj sie kolegi pytałem wyrabiał on w sąsiednim kole.To normalnie uzykal karte wędkarską a jest w moim wieku.

Oki, troszkę zmyliłeś mnie tytułem. Potwierdzam, że możesz mieć kartę od dnia skończenia 14u lat. Idź do innego koła i tam zdaj egzamin, bo nie musisz się później zapisywać do koła w którym zdasz. (2012/02/10 15:25)

kamil11269

wprowadzono cię w błąd (2012/02/10 15:53)