Zaloguj się do konta

Legitymacja wędkarska - test

utworzono: 2012/02/08 09:49
kamil11269

Wczoraj poszedłem z kuzynem wyrobić legitymację wędkarską. Niestety pana, który miał to zrobic nie zastaliśmy w domu. była za to jego żoną, która jest skarbnikiem w PZW Rymanów. Powiedziała mi, że ona nie może wyrobic tego dokumentu, ponieważ jej mąż musi mnie przepytac z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.

Moje pytanie brzmi czy przy wyrabianiu legitymacji wędkarskiej jest egzamin tak jak przy karcie wędkarskiej? W tego rocznym regulaminie pisdze tylko, że egzamin jest tylko podczas wydawania karty wędkarskiej, a nie legitymacji. Czy nawet jak bym się pomylił w odpowiedziach na pytania (co raczej się nie stanie :P) to ten pan mógłby mi nie wydać legitymacji wędkarskiej?
[2012-02-08 09:49]

jaskul

Egzamin jest tylko przy wyrabianiu karty wędkarskiej ( białej karty)... Później tylko opłaty bez żadnego przepytywania;)
[2012-02-08 10:22]

CZzesio

Cześć ) Wydaje mi się że "pokręciłeś" troszkę nazewnictwo i zapewne chodzi Ci o "legitymacje członkowską ". Egzamin zdaje się tylko w celu otrzymania "karty wędkarskiej".
[2012-02-08 10:24]

obcy91

Właściwie wiesz co? Wiesz na jakim portalu się znalazłeś? Wędkarskim? Czy kulinarnym kolego?
ładny masz profil...

Boże co Ci ludzie zrobią dla głupich punktów.
[2012-02-08 10:25]

MASTINO

To jakieś nieporozumienie. Albo Wy czegoś nie zrozumieliście, albo ta pani Was i tego o co Wam chodzi, albo ja nie łapię. Nie chce mi się wierzyć, żeby SKARBNIK koła PZW tak mógła odpowiedzieć komukolwiek chcącemu opłacić składki. CHYBA ŻE biorąc pod uwagę Twój wiek, nie wiem czy po prostu nie poddała w wątpliwość legalności posiadania przez Ciebie Karty Wędkarskiej, no chyba, że jej nie masz jeszcze. Legitymację możesz mieć, możesz opłacać,  ale bez Karty nie jesteś pełnoprawnym członkiem PZW i samemu wędkować Ci nie wolno. To napisz jak to wszystko u Ciebie wygląda, a potem Ci odpowiemy konkretniej.   [2012-02-08 10:27]

JaroDaw

Właściwie wiesz co? Wiesz na jakim portalu się znalazłeś? Wędkarskim? Czy kulinarnym kolego?
ładny masz profil...

Boże co Ci ludzie zrobią dla głupich punktów.

:) [2012-02-08 10:40]

pawelz

Wydawalo mi sie ze o czlonkowstwie decyduje legitymacja czlonkowska a nie karta.

Czlonkiem dowolnego stowarzyszenia staje sie w momencie oplacenia skladek na jego rzecz i otrzymujac legitymacje. I nie dotyczy to tylko PZW
[2012-02-08 10:45]

Nie wierze nikomu ,kto drukuje książkę kucharską, i zamieszcza wpisy w których nawet nie potrafi poprawnie opisać wydarzenia.  [2012-02-08 10:58]

kamil11269

Ja mam 13 lat. Nie mogę posiadac Karty Wędkarskiej, ale mogę posiadac Legitymację Wędkarską. Chciałem pójśc ją wyrobic, ponieważ jej jeszcze nie posiadam.
[2012-02-08 11:13]

MASTINO

Wydawalo mi sie ze o czlonkowstwie decyduje legitymacja czlonkowska a nie karta.

Czlonkiem dowolnego stowarzyszenia staje sie w momencie oplacenia skladek na jego rzecz i otrzymujac legitymacje. I nie dotyczy to tylko PZW

Kartę Wędkarską otrzymasz TYLKO po zdaniu egzaminu TYLKO w PZW i tym samym wstąpieniu do PZW. Nie musisz być członkiem żadnego koła PZW, ale członkiem Stowarzyszenia PZW już jesteś. A legitymację CZŁONKA KOŁA PZW, otrzymasz przynależąc do Koła PZW. Dlatego edytowałem swój wcześniejszy post i dodałem słowo "pełnoprawnym".....

[2012-02-08 11:20]

Ja mam 13 lat. Nie mogę posiadac Karty Wędkarskiej, ale mogę posiadac Legitymację Wędkarską. Chciałem pójśc ją wyrobic, ponieważ jej jeszcze nie posiadam.

To dobrze Ci Pani Skarbnik powiedziała musisz zdać egzamin:)jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.Pozdrawiam [2012-02-08 11:21]

Romuald55

Otóż zarząd Koła lub osoba wyznaczona decyduje o przyjęciu nowego członka do PZW.Ty jeszcze nie byłeś członkiem PZW,dlatego zgodnie z obowiązującym prawem musisz odbyć rozmowę i się przedstawić osobie upoważnionej.Nie jest to typowy egzamin na kartę wędkarską ale musisz być poinformowany o prawach i obowiązkach wynikających z członkostwa w PZW. [2012-02-08 11:27]

MASTINO

No i sprawa jasna. Bez Karty Wedkarskiej wędkować samemu Ci nie wolno. Możesz wędkować z kimś dorosłym posiadającym Kartę. Kartę uzyskasz kończąc 14 lat. Teraz możesz mieć osobne swoje stanowisko, siatkę na ryby itd, bo masz opłaconą legitymację Członka Koła Wędkarskiego ale będąc pod opieką dorosłego z Kartą.

[2012-02-08 11:28]

pawelz

Kartę Wędkarską otrzymasz TYLKO po zdaniu egzaminu TYLKO w PZW i tym samym wstąpieniu do PZW. Nie musisz być członkiem żadnego koła PZW, ale członkiem Stowarzyszenia PZW już jesteś. A legitymację CZŁONKA KOŁA PZW, otrzymasz przynależąc do Koła PZW. Dlatego edytowałem swój wcześniejszy post i dodałem słowo "pełnoprawnym".....

Nie wiem czy zartjesz czy powaznie piszesz.
Po zdaniu egzaminu i otrzymaniu karty wedkarskiej nie jestem czlonkiem zadnego stowarzyszenia. Jestem niezrzeszony i place za lowienie jako niezrzeszony. Nie musze nalezec do zadnego stowarzyszenia. To ze PZW ma prawo egzaminowania, nie oznacza ze zdajac egzamin jestem autoamtycznie jego czlonkiem. Poza tym ze egzamin przeprowadza PZW karta wedkarska nie ma nic wspolnego z ta organizacja.
Mam wielu znajomych ktorzy posiadaja karte wedkarska, ale nie sa w PZW. Placa jako nierzeszeni i juz dawno legitymacje czlonkowska wywalili do kosza i nie placa zadnych skladek.
[2012-02-08 11:31]

osa12

Zdając egzamin w PZW nie stajesz się jego członkiem. Egzamin może przeprowadzać dowolna organizacja społeczna spełniająca wymogi określone w Ustawie o rybactwie śródlądowym. Karta wędkarska jest dokumentem państwowym wydawanym przez starostę (nie wiadomo po co, bo według konstytucji ryby w Polsce może łowić każdy) i nie ma nic wspólnego z PZW ! [2012-02-08 11:33]

osa12

Na egzaminie nie obowiązuje RAPR, jest to regulamin stowarzyszenia i jest ważny jeśli będziesz chciał należeć do niego lub łowić na wodach PZW. Obowiązuje Ustawa o rybactwie śródlądowym i inne zarządzenia wydane przez ministra dotyczące Amatorskiego Połowu Ryb w Polsce. [2012-02-08 11:40]

MASTINO

Zdając egzamin w PZW nie stajesz się jego członkiem. Egzamin może przeprowadzać dowolna organizacja społeczna spełniająca wymogi określone w Ustawie o rybactwie śródlądowym. Karta wędkarska jest dokumentem państwowym wydawanym przez starostę (nie wiadomo po co, bo według konstytucji ryby w Polsce może łowić każdy) i nie ma nic wspólnego z PZW !

Aby łowić ryby w Polsce konieczna jest karta wędkarska. Dokument ten wydawany jest dożywotnio, osobom w wieku od 14 lat wzwyż. Osoby młodsze mogą łowiś ryby bez karty wędkarskiej ale tylko pod opieką osoby uprawnionej.
Dokument ten wydawany jest przez Starostwo Powiatowe własciwe dla miejsca zamieszkania. Aby go otrzymać należy zdać egzamin ze znajomości przepisów dotyczących wędkowania.
Prawo do egzaminowania ma Polski Związek Wędkarski, największa organizacja zrzeszająca miłośników tego hobby.
Po zdanym egzaminie kartę odbiera się w wydziale ochrony środowiska właściwego starostwa powiatowego.
Wymień inną organizację podobną w uprawnieniach do PZW.

[2012-02-08 12:05]

osa12

PZW jest największa organizacją - to fakt, ale nie ma monopolu na przeprowadzanie egzaminu !!!

Można zdać egzamin np. w Związku Wędkarskim Pałuczanin http://zwpaluczanin.pl/egzamin.html

Myślę, iż jest więcej takich organizacji.

[2012-02-08 12:14]

pawelz

Z ustawy.

7a. Uprawniona do powołania komisji egzaminacyjnej jest organizacja społeczna,
której statutowym celem jest działanie na rzecz ochrony ryb oraz rozwoju amatorskiego
połowu ryb, określona w przepisach wydanych na podstawie art. 21
pkt 2. Za przeprowadzenie egzaminu organizacja społeczna może pobrać opłatę
w celu pokrycia kosztów jego przeprowadzenia.

Nigdzie tu nie ma slowa PZW. PZW spelnia te kryteria co nie oznacza, ze nie ma innych (badz nie moglyby powstac) organizacji ktore moglyby prowadzic egzaminy. I co wowczas ?.
[2012-02-08 12:20]

MASTINO

Nie znam, nigdy nie spotkałem się z takimi organizacjami, na moim terenie było i jest tylko PZW i tylko Karty PZW są honorowane. [2012-02-08 12:37]

osa12

Nie ma kart PZW !!! [2012-02-08 12:54]

osa12

Jeszcze jedna organizacja, gdzie można zdać egzamin na kartę wędkarską:

Niezależnego Towarzystwa Wędkarskiego w Kwidzynie : http://www.ntw.kwidzyn.biz/

[2012-02-08 14:32]

bluehornet

Czytając pytanie założyciela wątku wnioskuję , że chodzi mu o uzyskanie statusu Członka Uczestnika - ma prawo do własnego limitu , łowiska , ale musi łowić pod opieką osoby dorosłej posiadającej Kartę Wędkarską .
[2012-02-08 15:12]

kamil11269

jest dokładnie tak jak pisze kolega bluehornet
[2012-02-08 17:57]

dizzy76

A czemu się czepiacie tego młodego człowieka, który wybrał sobie tak piękną pasję jak wędkarstwo o zamieszczanie przepisów kulinarnych, to jego sprawa co sobie zamieszcza w swoim profilu.  Chłopak zadał konkretne pytanie a Wy sie go czepiacie (nie wszyscy oczywiście) o takie pierdoły. Lepiej niech zamieszcza takie artykuły niż jakieś zdjęcia spod sklepu z piwem czy stadionu. Oby więcej takich młodzików zajmowało się czymś, takim jak wędkarstwo, a może z lubi gotować i go to pasjonuje - jeśli tak to chwała mu za to!
[2012-02-08 18:54]

Randal

Wczoraj poszedłem z kuzynem wyrobić legitymację wędkarską. Niestety pana, który miał to zrobic nie zastaliśmy w domu. była za to jego żoną, która jest skarbnikiem w PZW Rymanów. Powiedziała mi, że ona nie może wyrobic tego dokumentu, ponieważ jej mąż musi mnie przepytac z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.

Moje pytanie brzmi czy przy wyrabianiu legitymacji wędkarskiej jest egzamin tak jak przy karcie wędkarskiej? W tego rocznym regulaminie pisdze tylko, że egzamin jest tylko podczas wydawania karty wędkarskiej, a nie legitymacji. Czy nawet jak bym się pomylił w odpowiedziach na pytania (co raczej się nie stanie :P) to ten pan mógłby mi nie wydać legitymacji wędkarskiej?

Myślę że kobieta źle zrozumiała, lub nie ma wiedzy na ten temat, stąd to zamieszanie. [2012-02-08 19:05]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia