Legitymacja wędkarska - test

/ 41 odpowiedzi / 2 zdjęć
perwer


Jak w życiu tak proste i banalne odpowiedzi, miał by sie zakręcać jak na tym portalu -związane z wędkarstwem-to powiem wam szczerze- wolałbym wódki z kolegami sie napić, niź iść na ryby. (2012/02/08 19:49)

obcy91


kamil11269
No i uczciwa ilość punktów :) :D Teraz twórz własne wpisy (niektóre są całkiem niezłe). Powodzenia i uczciwości koledze życzę.  (2012/02/11 12:09)

cienki002


Czytając pytanie założyciela wątku wnioskuję , że chodzi mu o uzyskanie statusu Członka Uczestnika - ma prawo do własnego limitu , łowiska , ale musi łowić pod opieką osoby dorosłej posiadającej Kartę Wędkarską .

To ja teraz zapytam, dlaczego tak jest skoro RAPR mówi, że: "
Prawo do
samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki".   Czyli ja odbieram to tak, że osoba niepełnoletnia może wędkować sama, ale jeżeli chce zostać na nocke to musi z nim być osoba pełnoletnia(uprawniona do opieki). Jeżeli się mylę to proszę o wyjaśnienie dlaczego?

Pozdrawiam.


(2012/02/11 12:43)

Jack14


cienki002 czy można łowić ryby samodzielnie bez karty wędkarskiej, a jeśli tak tak to jakie warunki muszą zostać spełnione?

Odpowiedz sobie na to pytanie i nie będziesz miał już żadnej wątpliwości.

(2012/02/11 18:25)

Jack14


A to jakiś nowy przepis czy stary?

Jako "stary" wędkarz proszę podać gdzie można bez karty przez i do 10 lat można wędkować z legitymacją?

Poważnie pytam.

(2012/02/14 18:36)

bluehornet


Na dziesięć ( 10 ) a nawet jedenaście (11 ) lat wystarczy kartek do wklejania znaków opłat  wędkarskich w legitymacji członkowskiej . Na statusie Członka Uczestnika wędkarz może łowić do 16-tego roku życia - niestety nie samodzielnie , lecz pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej Kartę Wędkarską - tak czy inaczej w wieku 16-tu lat Kamil będzie musiał " wyrobić " Kartę Wędkarską " zdając na nią egzamin przed stosowną komisja egzaminacyjną i pofatygować się z zaświadczeniem o pozytywnym  wyniku zdania egzaminu do Starostwa , pod które podlega z racji miejsca zamieszkania w celu wyrobienia KW . Ta " PANI " wprowadziła go w błąd wynikający z niewiedzy lub niekompetencji . (2012/02/14 18:49)

Jack14


Czy napewno do 16 roku życia ???

Może warto mieć własną kartę wędkarską??

(2012/02/14 18:56)

bluehornet


Na pewno CU do 16-tego roku życia .
Jednocześnie owszem Kartę Wędkarską można mieć od 14-tego roku życia wg zapisu RAPR , co uprawnia do samodzielnego łowienia w okresie dziennym , a w nocy ( do ukończenia 16-tego roku życia ) pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej KW . (2012/02/14 19:04)

Jack14


I wracamy wreszcie do pytania czy "cienki2002"

Ma prawo?

(2012/02/14 19:08)

cienki002


Sory kolego, zapomniałem, że chodzi o samą legitymację, jakoś jak czytałem dalsze posty to mi z głowy wyleciało i dlatego to pytanie bo sobie ubzdurałem, że niepełnoletni nawet jak ma karte to nie może sam łowić(ale już sobie z @Bluehornet'em popisałem i wszystko jest jasne). P.S. ja mogę sam wędkować, bo kartę już mam ; ).
Pozdrawiam. (2012/02/14 19:45)

fake


Cześć :))

Mam 13lat i wczoraj wyrobiłem sobie  legitymację wędkarską i niewiem czy mogę łowowić na jedną wędkę czy na dwie :D

A i jakby ktoś mógł mi napisać jakiś przepis na zanęte na armura z dzikiej wody :))

Z góry dziękuje i połamania

(2012/03/28 17:40)

Jack14


Cześć ja mam "dzieści" lat i proszę napisz dokładnie (to z tej "karty" którą kupiłeś) co tam jest napisane (podpowiedz :-) pierwsza strona "okładka")

 

(2012/03/28 19:13)