Zaloguj się do konta

Legalnie na Bałtyku

utworzono: 2012/01/13 17:02
darmaczo

Witam.

od niedawna zacząłem przygodę z wędkarstwem, mam pytanie.
Jesli oplacilem skladke czlonkowska i wody nizinne, to czy oprocz tych zbiornikow ktore mam wypisane w legitymacji mogę wędkować na bałtyku?? 
czy to gdzies indziej trzeba oplacic??

Proszę o pomoc.. 
pozdrawiam (Wisła w Płocku) :) [2012-01-13 17:02]

Halny

niestety nie:)

Połowy w celach sportowo-rekreacyjnych w polskich obszarach morskich, w tym na morskich wodach wewnętrznych (siegają do 1km w głąb lądu) mogą być prowadzone po uzyskaniu sportowego zezwolenia połowowego, które na wniosek zainteresowanego wydaje jeden z okręgowych inspektorów rybołówstwa morskiego: w Szczecinie, Słupsku lub w Gdyni

A aktualne opłaty wynoszą:

1. NA OKRES 1 MIESIĄCA - 16 zł
2. NA OKRES 12 MIESIĘCY:
- opłata pełna - 49 zł
- opłata ulgowa - 31 zł

[2012-01-13 17:11]

Karpik1974

witaj jak bendziesz jechał nad morze to pierw udaj sie na poczte opłac sobie na 1 miesiac 16 zł albo przelej kaske na konto - wejc na strone inspektoratu rybóstwa w słupsku tam masz numer konta i potem jak bendziesz na miejscu z przelewem( warunek konieczny ) udaj sie do inspektoratu tylko dowiec sie kiedy panowie pracuja w jakie dni i dostaniesz licencje i sobie łowisz bo nie zawsze mozna ich zastać zadzwoń wszystko masz na stronie , a co do miejscowosci gdzie to wieksze miasteczka Darłowo , Jarosławiec ,Ustka i tak dalej tam gzie masz porty pozdrawiam. [2012-01-13 17:46]

J-A-C-E-K

Nie możesz wędkować w bałtyku ani w wodwch wewnętrznych, które określają urzędy morskie (głównie są to porty, mierzeje i zatoki) jeśli nie masz zezwolenia z Urzędu Morskiego. Nie myl UM z PZW to dwie różne instytucje, które rządzą się innymi prawami.  [2012-01-13 19:08]

Karpik1974

Licencja jest ważna tylko i wyłącznie z dowodem osobistym wiec miej go przy sobie    , a tak jak koledzy podpowiedzieli morze nie ma nic wspólnego z PZW . [2012-01-13 20:46]

darmaczo

o dzieki panowie za wyczerpujace odpowiedzi :)
a jak to jest z kutrami?? zeby plynac na dorsza oglasaja sie kutry.... i z tego co wiem, chyba nie wolaja zadnych papierow... placisz i juz...??

bo rozumiem ze do tych "inspektoratow" czy urzędow morskich to muszę sie udac jak bede chcial wedkowac z brzegu... a jak jest z tymi kutrami?? [2012-01-15 10:08]

Karpik1974

witaj na kuterek możesz wchodzic w spodniach bo maja ubranie tez nie wiem czy wszystkie kutry ale maja ubrania a wedke ci dadza tylko nie wiadomo w jakim stanie ja osobiscie wole swoją a licenje szyper ma nic cie nie obchodzi tylko wczesniej trzeba sie zjawic aby sobie lepsze miejsce zajac i pojeść też dostaniesz ,tylko sie na miejscu wywiec na jakim kutrze bo mozna sie naciać no i sobie kup pilkery bo na zrywac tez można połamania ,jak masz cos to pisz pozdro acha z dowodzikiem osobistym bo pływa sie poza granicami kraju . [2012-01-15 10:20]

darmaczo

o to spoko, w takim razie jak cos to na miesiac mozna wykupic z brzegu w okresie urlopowym, a na kuterek mozna w kazdej chwili ;]
:)) a jak z cenami mniejwiecej ?? tak z wypozyczeniem ciucha i pickerka??

połamania :) [2012-01-15 12:07]

szkarlupnia3

Licencja jest ważna tylko i wyłącznie z dowodem osobistym wiec miej go przy sobie    , a tak jak koledzy podpowiedzieli morze nie ma nic wspólnego z PZW .



Ale niektórym w PZW wydaje się, że ma ...

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2552/cms/szablony/6054/pliki/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_na_morzu.doc

[2012-01-15 12:22]

Kiris

Owszem, ale wyraźnie napisano, że należy mieć dowód osobisty i licencję wydaną przez właściwy UM.
[2012-01-15 13:03]

Karpik1974

koszty sa w przedziale 150 -180 zeta , 20 zeta wędeczki  itp , w tym masz herbatka kawka do woli i zupka rybna , mysle ze pomogłem pozdrawiam. [2012-01-15 13:54]

darmaczo

jasne ze pomogles i to bardzo. pozdrawiam :)))) [2012-01-15 16:56]

darmaczo

i oczywiscie dziekuje :) [2012-01-15 16:57]