Latające tołpygi

/ 7 odpowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=qfG4vsJ5_xI                    ciekawy filmik ukazujący przestraszone tołpygi ( z ang. Asian Carp, w USA uznane za gatunek iwazyjny ). , szczególnie niebezpieczne dla pływających skuterami wodnymi, znane są przypadki śmiertelne.

wedkarz2309


No nieźle, nieźle:)

Prawdziwe tołpygowe eldorado:)

Nie duże, ale ilość niesamowita:)

 

Tylko dopuścić tam naszych rodaków, to szybko by je wytłukli, tym bardziej, że wystarczy... łódka, aby je złapać...

 

Widowisko niesamowite:)

(2010/10/07 10:22)

kaban


Oglądałem to w programie Nat Geo Wild o gatunkach inwazyjnych.Pomyślałem o tym samym co poprzednik-widoczny brak słowiańskiej braci wędkarskiej.Myślę,że gdyby w jakiś sposób udostępnić te wody Polakom i Rosjanom to problem zniknąłby dość szybko.A tak na marginesie jest to najlepszy dowód do czego może doprowadzić nieprzemyślane wprowadzenie nowego gatunku do danej wody. (2010/10/26 08:49)

dariuszdyl


Tylko że u nas jeszcze nikt tak nie poluje na ryby
http://www.youtube.com/watch?v=qHV25Adv6ck
Wspaniali etyczni zachodni wędkarze. (2010/10/26 18:00)

tomalocb


Ja oglądałem podobny do tego program na  kanale poświęcony wędkarstwu na Alasce .Przewodnią rybą była tołpyga która wymknęła rybakom spod kontroli i zaczęła się rozmnażać na potęgę do tego stopnia że zakłuciła eko system w tamtejszych wodach .Organizują zawody ,kto najwięcej złapie a później wszystkie są zakopane w ziemi .Co do Polaków i mieszkańców krajów niepodległych nie dali by rady odłowić wędką , chyba że sieciami i przerobili na mączkę rybną . (2010/10/26 20:28)

adamoski


Dali byśmy radę:) Wyobraź sobie dział " Jak było dziś na rybach" : 


Cienko , cienko , razem ze szwagrem tylko 20 kg tołpygi złowiliśmy... jedną holowałem , reszta sama do łódki wskoczyła:) 

(2010/10/27 20:00)

adamoski


Dali byśmy radę:) Wyobraź sobie dział " Jak było dziś na rybach" : 


Cienko , cienko , razem ze szwagrem tylko 20 kg tołpygi złowiliśmy... jedną holowałem , reszta sama do łódki wskoczyła:) 

(2010/10/27 20:00)

adamoski


Sorka za powtórzenie , coś mi okienka skoczyły:)  (2010/10/27 20:01)