Laska wanilii- wszelakie informacje

/ 8 odpowiedzi
Witam. Chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć, jak stosować laskę wanilii do przynęt i zanęt? Skąd taką laskę wziąć? Widziałem takie przyprawy w laskach z Kamis i z Kotanyi ale kosztują 9-14zł za 3g. Na allegro również są po 1,5-2zł za laskę 16-20cm. Czy one się różnią czymś? Czy kupno na allegro będzie dobrym wyborem?
Arcymisiek


Witam. Chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć, jak stosować laskę wanilii do przynęt i zanęt? Skąd taką laskę wziąć? Widziałem takie przyprawy w laskach z Kamis i z Kotanyi ale kosztują 9-14zł za 3g. Na allegro również są po 1,5-2zł za laskę 16-20cm. Czy one się różnią czymś? Czy kupno na allegro będzie dobrym wyborem?



Nigdy nie kupowałem wanilii na allegro,przeważnie w spożywczaku. Stosuję ją głównie do aromatyzowania kukurydzy,czasami pęczaku.Naturalny aromat bije na łeb wszystkie swoje sztuczne odpowiedniki,co da się zauważyć po braniach.
Co do twojego pytania dotyczącego różnic cenowych,przytoczę pewien fragment znaleziony w sieci,tj:
Wartość handlowa wanilii jest uzależniona od długości owoców, ich aromatu, konsystencji, tłustolśniącego połysku i barwy. Im skórka jest bardziej lśniąca i ciemniejsza, a wnętrze pełniejsze oraz im dłuższe są laski, tym wanilia jest bardziej wartościowa. Laski powinny być elastyczne, bardzo ważna jest zawartość w nich waniliny. W zależności od pochodzenia, rozróżnia się 3 zasadnicze gatunki wanilii.
MEKSYKAŃSKA - Laski długości do 25 cm i grubości 8-9 mm, bardzo aromatyczna, o błyszczącej powierzchni.
BURBOŃSKA - Pochodzi z wysp Reunion, Madagaskar, Seszele i Mauritius. Ma równie wysoką jakość jak wanilia meksykańska, laski długości do 21 cm, pełne.
TAHITI - Pochodzi z wysp Tahiti, laski krótkie, płaskie i szerokie, o stosunkowo słabym aromacie.
(2012/04/30 19:33)

arbeiten100


Dzięki za wypowiedź. A czy dużo trzeba dodawać tej wanilii do przynęt i co zrobić aby przynęty w pełni były zaromatyzowane. Jest to bardzo droga przyprawa, więc warto ją dodawać do zanęt?  (2012/05/02 08:17)

Arcymisiek


Dzięki za wypowiedź. A czy dużo trzeba dodawać tej wanilii do przynęt i co zrobić aby przynęty w pełni były zaromatyzowane. Jest to bardzo droga przyprawa, więc warto ją dodawać do zanęt? 

Moja wiedza w tym zakresie jest ograniczona,ponieważ:Do zanęt nie stosowałem,jedynie w wyniku własnych kombinowanych doświadczeń:) używałem jako dodatku do aromatyzowania przynęt,jak ,np.Kukurydza
Przeważnie robię dip składający się z wody posłodzonej słodzikiem z udziałem rozciętej posiekanej laski wanilii.Wodę przegotowuje odlewam do słoiczka,następnie dodaję kilka tabletek słodzika+ wanilię,można o drazu wsypać troche kukurydzy,albo poczekać aż woda przejdzie mocniej zapachem wanilii ,a później zalać nią odpowiednią ilość kukurydzy przygotowaną do zakładania na haczyk.Przechowuję przeważnie w lodówce. (2012/05/02 09:42)

86c


Hej jeśli szukacie aromatycznej wilgotnej wanilii za ułamek sklepowej ceny zapraszam na http://asantesana.pl/  (2015/03/17 17:27)

Wachta2


Hej jeśli szukacie aromatycznej wilgotnej wanilii za ułamek sklepowej ceny zapraszam na http://asantesana.pl/ 



Tutaj można kupić na sztuki:
http://allegro.pl/wanilia-dluugie-laski-wanilii-16-cm-od-skworcu-sa-i5113883258.html (2015/03/17 18:38)

u?ytkownik146847


Dzięki za wypowiedź. A czy dużo trzeba dodawać tej wanilii do przynęt i co zrobić aby przynęty w pełni były zaromatyzowane. Jest to bardzo droga przyprawa, więc warto ją dodawać do zanęt? 


Ja kupuję wanilię w hurtowni weterynaryjnej , to znaczy koncentrat waniliowy , jest już sproszkowany i wydaje bardzo silny intensywny zapach . Dodaje wanilie do zanęt jak i przynęt , gotując pęczak  , groch , aromatyzuje kuku z puszki jak i gotuję kuku , do gotowanych przynęt (zanęt) dodaję tylko jedna płaską łyżeczkę małą i to wystarczy , jest bardzo wydajna i wcale nie taka droga , można kupować na kilogramy , to znaczy nie widzę potrzeby kupowania takiej ilości , wystarczy kupić sobie mniejszą ilość i popróbować

(2015/03/17 22:23)

wirefree


chyba wanilinene wanilie. (2015/03/18 02:14)