Zaloguj się do konta

Larwy Pszczoły Kalifornijskiej?

utworzono: 2010/06/14 20:00
saw

Witam Kolegów i Koleżanki. Zwijając się w weekend z łowiska dostałem od kolegów siedzących obok pudełko larw pszczół ponoć z kalifornii, oni je również dostali i nie bardzo wiedzieli co z nimi zrobić więc oddali mi:) weekend dopiero za kilka dnia tak więc postanowiłem podpytać was czy znacie tą przynętę? To, że na haczyk to się domyślam.. ale jaka ryba na to może wziąć? Są dość duże (zdjęcia poniżej) spały w lodówce to się lekko skuliły ale wcześniej jak patrzyłem to miały ok 2,5cm długości, takie tłuste pączki.. Ciekaw jestem czy ktoś z was miał do czynienia z tymi larwami? czy były jakieś efekty?  [2010-06-14 20:00]

Nie łowiłem na nie, ale przypuszczam, żę wiele gatunków ryb może się połakomić na nie, mimo, że są dla nich nie znane. Łowiłem na larwy (pędraki) chrabąszczy majowych i miałem dobre brania dużych leszczy na Odrze z gruntu. A są podobne tylko większe. [2010-06-14 20:08]

tu w niemczech na to lapiom bierze na to to samo co na bialego robaka leszcz plotka
[2010-06-14 20:10]

PODOBNE SĄ TEŻ DO LARW ĆMY...... [2010-06-14 20:11]

Mirek, ale ćmy nie mają larw. Ćmy tak jak motyle mają gąsienicę, potem kokon i "motyl". [2010-06-14 20:15]

Mirek, ale ćmy nie mają larw. Ćmy tak jak motyle mają gąsienicę, potem kokon i "motyl".


No tak, to ja miałem ................a ja już nie wiem co coś takiego tylko chyba większe ,wszystko mi się kićka........... [2010-06-14 20:20]

A gdzie znalazłeś? Pod korą może albo w próchnie? [2010-06-14 20:21]

A gdzie znalazłeś? Pod korą może albo w próchnie?


Kumpel kiedyś przywiózł na Odre i je pokazał i tak mi się wydaje że mówił coś o ćmach, ale one były co najmniej 2,5 cm............ [2010-06-14 20:25]

widzisz ja mam takie same
[2010-06-14 20:26]

Kumpel kiedyś przywiózł na Odre i je pokazał i tak mi się wydaje że mówił coś o ćmach, ale one były co najmniej 2,5 cm............


No, tej wielkości larwy mają właśnie różne chrząszcze, chrabąszcze, czerw pszczoły tak wygląda, największe są własnie pędraki chrabąszcza majowego. To juz takie FASOLE 5-cio centymetrowe prawie i grube jak  kciuk. Bo ćma ma : larwa (gąsienica), kokon (poczwarka) i postać dorosła-motyl. I ta "larwa" ciem jest przeważnie różnych kolorów i od czarnego po żółte, włochate, rogate, pancerne itp i po przebiciu wycieka z nich płyn i zostaje flaczek.


[2010-06-14 20:33]

widzisz ja mam takie same


I co to jest......... [2010-06-14 20:34]

saw

Mastiff czyli generalnie polecałbyś je założyć na grunt? Właśnie tak mi trochę z wyglądu przypominają białe robaki tylko są dużo większe i tłuste takie. Kolega mi powiedział, że po przebiciu hakiem wydzielają w wodzie soki i taką substancję która dodatkowo wabi ryby ale chyba trochę fantazjuje myślę:) no nic sprawdzę w sobotę na zbiorniku. Są tam karpie, liny, leszcze i plotki ale bardzo małe, jak znam życie to karpiszony będą się czepiały a nie lubię tych świnek. Liczę, że jakiś lin większy się zainteresuje. [2010-06-14 20:35]

saw

Piotr widzisz to jest to samo.. Jak rozumiem nie ma żadnej rewelacji? bierze normalnie jak na białego.. [2010-06-14 20:36]

U Piotrka to jest larwa jakiejś Gertrudy Hohenzolern von Grunszwig. Germańskie nasienie. [2010-06-14 20:37]

to jest binemaden larwa pszczoly tylko niewiem czy z kaliforni ja teraz lece na wegorza
[2010-06-14 20:38]

U Piotrka to jest larwa jakiejś Gertrudy Hohenzolern von Grunszwig. Germańskie nasienie.


Może to nasze rodzime na sterydach................ [2010-06-14 20:39]

@saw, ja myślę, że to jest "wszechstronnie utalentowana" przynęta, zarówno na karpicę jak i na pozostałe ryby lubiące takie parówy. [2010-06-14 20:40]

saw

Heehehhe:D Von Pszczoła. Doczytałem się, że inaczej to przynęta inaczej zwana "czerw" jest to faktycznie larwa pszczoły znana już naszym dziadkom, jest napisane tak:  * Leszcz - czerwie zmieszane z końskim gnojem; ser biały z żółtkiem i kamforą. 
[2010-06-14 20:43]

Heehehhe:D Von Pszczoła. Doczytałem się, że inaczej to przynęta inaczej zwana "czerw" jest to faktycznie larwa pszczoły znana już naszym dziadkom, jest napisane tak:  * Leszcz - czerwie zmieszane z końskim gnojem; ser biały z żółtkiem i kamforą. 


hehehehe,,,,,,,,,,,,, [2010-06-14 20:44]

saw

Mastiff, też mi się tak zdaje po prostu taki wypasiony dzikun na sterydach! [2010-06-14 20:45]

to jest binemaden larwa pszczoly tylko niewiem czy z kaliforni ja teraz lece na wegorza


No coś w tej germańskiej nazwie musi być, bo u nas na te dziwolągi się popularnie mówi MADY. A ten lata na te wegorze i lata. Ty szwabom wytłuczesz wszystkie sznurówki tam. Nie mają tam sumików?



[2010-06-14 20:53]

to jest binemaden larwa pszczoly tylko niewiem czy z kaliforni ja teraz lece na wegorza


No coś w tej germańskiej nazwie musi być, bo u nas na te dziwolągi się popularnie mówi MADY. A ten lata na te wegorze i lata. Ty szwabom wytłuczesz wszystkie sznurówki tam. Nie mają tam sumików?




wlasnie wrucilem dzisiaj nieszlo lapac wiatrzysko jakby tornado szlo a sumy maja tylko sumikow karlowatych nie jak bym mial gdzie w polsce zlapac to bym jm chetnie zarybil jeziora he he to by mieli po paru latach co lapac
[2010-06-14 23:35]

Tutaj tych karłowatych jest do oporu aż do obrzydzenia..........

[2010-06-15 06:59]

Tutaj tych karłowatych jest do oporu aż do obrzydzenia..........


to ja bym potrzebowal pare zywcem bede zarybial niemcy u mnie w koninie nigdzie niespotkalem i nieslyszalem gdzie to jest musze jechac do was na lowy
[2010-06-15 18:01]

U mnie tez ich nie ma, aż żałuję. [2010-06-15 18:04]

Daddy

Ja wiem gdzie są byczki, ale wam nie powiem :) bo według mnie to nie ryba do łowienia, jak by były wszędzie tam gdzie łowie to albo bym zrezygnował z łowienia albo każdemu sumikowi łeb ucinał :) [2010-06-28 22:49]