Zaloguj się do konta

Łapanie na wiecej niż dwie wędki - przepisy PZW

utworzono: 2008/11/06 20:17

Moim zdaniem 2 wędki w zupełności wystarczą by SPORTOWO poławiać ryby. Jeśli ktoś forsuje pomysł 3 lub więcej wędek to moim zdaniem zależy mu tylko na tym by nałowić więcej mięsa. Do tego dochodzi fakt że 3 wędek trudniej upilnować, zdarzać się będzie częściej głębokie połykanie przynęt i haka, gdy będziemy zarzucali inne wędki czy wykonywali przy nich inne czynności (rozplątanie zestawu, zmiana przynęty, spławika czy obciążenia). Przy bocznym wietrze zacznie wybrzuszać żyłkę i splątanie gotowe, do tego skrajny zestaw będzie znosić na stanowisko sąsiada. I niech nikt nie pisze że przy bocznym wietrze zmieści się z 3 czy 4 zestawami w łowisku. Kolega powyżej napisał że "jeśli ktoś jest w stanie na 10 m rozłożyć 1000 to jego sprawa" - uważam to sformułowanie za mocno niefortunne. Ale ma też rację że straż i policja powinny więcej uwagi poświęcać na łapanie kłusowników a nie zaliczaniu "łatwych punktów" na pojedynczym wędkarzu.
[2010-01-24 11:27]

jerry53

Szanowny panie przesadzasz troche.... znam kilku pseudo wędkarzy i prosze mi uwierzyc byliu by zdolni rozłożyc nawet te 10 wedek na dostepnym stanowisku - tak wiec KATEGORYCZNE NIE!!!!

Nazywajmy nasze hobby wędkarstwiem , a nie POZYSKIWANIEM RYBY


Kolega mnie źle zrozumiał, nie popieram w żadnym względzie pseudowędkarzy, ani też mięsiarzy i sam nim nie jestem. Powiecie, że nie potrafię wędkować, ale ja traktuję wędkarstwo tylko rekreacyjnie, i wierzcie mi, że za składkę którą regularnie opłacam więcej ryb kupiłbym w sklepie. Chodzi mi tylko o to, że jestem zwolennikiem zwiększenia dozwolonych wędek do 3 i tylko tyle. Każde przepisy są po to, aby podlegały modyfikacjom i zmianom . Tyle w temacie.
[2010-01-24 11:35]

withanight88

Ale kolego skoro mówisz , ze łowisz rekreacyjnie - to po co Ci wiecej wedek ?

Ja równiez łowie dla hobby i łowienie na dwie wędki w zupełności mi wystarcza, czasem tylko jak mam ochote kilka razy spinningiem rzucic to denerwuje mnie fakt , ze musze spławikówki czy gruntówki zwinąć... Ale labo je zwijam ,albo daje sobie spokój ze spinningiem... 


To ze my łowimy rekreacyjnie nie oznacza, ze wszyscy tak łowia .... Pozwól tym pseudo łowic na wiecej wędek to zobaczsz jakie beda efekty

[2010-01-24 11:40]

ryukon1975

Słusznie wolno łowić na dwie wędki.Chyba nie masz doświadczenia bo ja ze swojego wiem że jak ostro żeruje np.stado świnek a łowię na dwa feedery to w czasie podbierania lub odhaczania ryby z jednej wędki zdarza się niezacięte branie na drugą.Mam sporo sprzętu ale nad wodę biorę dwie wędki np. 2 feedery,feeder i żywcówka jeśli idę spinningować to już w domu decyduję co i jak będę łowił i wybieram odpowiedni spinning.Łowienie na więcej wędek już nie byłoby sportem musiały by to być zwykłe samołówki a Ty skakał byś od jednej do drugiej jak porażony prądem.Widziałem jak ,,wędkarz" łowił na rzece na dwie gruntówki,żywcówkę i przepływankę-uwierz mi wyglądało to żałośnie a wyniki miałem lepsze w godzinę niż on przez całą dniówkę(łowiłem na dwa feedery).Jeśli ktoś przywlecze na łowisko 8 wedek do różnych metod i na rózne ryby-sprawa prosta on nawet nie wie co chce łowić a wszystko skończ się na zabawie kijami.
[2010-01-24 13:12]

pawel72

Po pierwsze śmieszy mnie oburzenie i tłunaczenie  kolegi jerry53, że dopiero zaczął spinningowac a i tak przecież nic nie bierze! Popełniłeś kolego wykroczenie i zostałeś słusznie ukarany. Brawa dla strażników i basta! Następnym razem zastanowisz się czy warto tak robic... Nie ma strażników jak są kłusole? Jak to nie ma! Przecież cię złapali jak ordynarnie kłusowałeś!

Po drugie niech sobie będzie możliwośc łowienia  nawet na sto wędek tylko niech będzie całkowity i powszechny zakaz zabierania ryb! Inaczej w obecnej sytuacji nawet dwie wędki na niektórych łowiskach to za dużo.

 

[2010-01-25 10:52]

withanight88

Po drugie niech sobie będzie możliwośc łowienia  nawet na sto wędek tylko niech będzie całkowity i powszechny zakaz zabierania ryb! 

 







Dziwnie kolego gadasz...

[2010-01-25 11:29]

pawel72

Po drugie niech sobie będzie możliwośc łowienia  nawet na sto wędek tylko niech będzie całkowity i powszechny zakaz zabierania ryb! 

 







Dziwnie kolego gadasz...

 

Co cię tak dziwi??? Skoro chcą łowic na więcej wędek a argumenty są typu "łowię ale nie zabieram" to niech też będzie nakaz C&R i po sprawie. Po co komu łowic na trzy wędki jeżeli nie prowadzi to do większej ilości zabranych z łowiska ryb?



[2010-01-25 12:15]

withanight88

ale nie mów , ze powinien byc całkowity zakaz zabierania ryb z łowiska.... bo to by była przesada

Dopiero wtedy by sie zalczeły cyrki dziać

[2010-01-25 14:57]

max3221a

podzielam większość moich przedmówców, dwie wędki w zupełności wystarczają. Ja raczej łowię na jedną i uważam że robiąc to dla czynnego wypoczynku i mojego hobby jest to wystarczająco. Nie ma co przesadzać, nie mam nic przeciwko łapania na przepisowe dwie. Ale lubię skupić się na jednym spławiku i czerpać przyjemność z łapania a nie na bieganiu od wędki do wędki. Pozdrawiam wszystkich. Max.
[2010-02-22 19:09]

Pazur00401

Witam

kolego niemasz racji,to jest tak samo jak jedziesz samochodem i parkujesz w niedozwolonym miejscu,i stoisz zaledwie 20 sekund.jest wykroczenie czy nie???niemusisz odpowiadac na forum ale sam sobie

Pozdrawiam

[2010-02-22 19:33]

Pazur00401

Witam

kolego jerry53 niemasz racji,to jest tak samo jak jedziesz samochodem i parkujesz w niedozwolonym miejscu,i stoisz zaledwie 20 sekund.jest wykroczenie czy nie???niemusisz odpowiadac na forum ale sam sobie

Pozdrawiam



[2010-02-22 19:40]