Lakierowanie i malowanie spławików

/ 12 odpowiedzi
Witam!
Dopiero zaczynam bawić się w robienie spławików i chciałbym was zapytać, czy rozcieńczacie farby i lakiery służące do malowania, a jeżeli tak to w jakich proporcjach?
Artur z Ketrzyna


Witam!
Dopiero zaczynam bawić się w robienie spławików i chciałbym was zapytać, czy rozcieńczacie farby i lakiery służące do malowania, a jeżeli tak to w jakich proporcjach?

Możesz jaśniej sprecyzować soje pytanie?
Każdy z nas ma swoje predyspozycje, jak i upodobania. Jednym lepiej się maluje gęstą farba innym zaś rozwścieczoną do odpowiedniej lepkości.
No i każdy producent farby podaje stopień rozcieńczenia produktu, jak też sposób go nakładania czy też przeznaczenia, czy też stosowanych rozcieńczalników. I wiele innych parametrów.

Co do samego malowania, to zależy co i jak chcesz osiągnąć. Gęstszą farba nałożysz grubsza warstwę, która nie spenetruje tak powłoki malowanego materiału. Ale za to szybciej osiągniesz odpowiednia grubość powłoki.
Zbyt gęstą nie rozłożysz równomiernie.
Zaś z byt rzadką, będziesz musiał malować wielokrotnie.

W obu przypadkach możesz doprowadzić do powstania zacieków i innych niedociągnięć.
Praktyka czyni mistrza... Wystarczy stosować się do zaleceń producenta.
(2013/11/10 13:39)

micek009


Czyli pozostaje zasada, jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. A jak przedstawia się sprawa odnośnie malowania, czy malować pędzelkiem czy lepiej kupić farbę w sprayu? Ja mam jak do tej pory doświadczenia z malowaniem lakierem do paznokci, ale moim zdaniem niezbyt dobrze to wygląda, nie wiem jak to jest z farbami. (2013/11/10 16:32)

spokojny


Więc tak:W moim przypadku doszedłem do tego że biały podkład można malować pędzlem ponieważ i tak go nie widać , natomiast malowanie anten wyłącznie metodą zanurzeniową, tylko trzeba w pierwszej fazie pilnować ociekających kropli farby, jak już zaczyna gęstnieć należy na suszącym się spławiku (anteną w dół) zebrać ostatnią formującą się kroplę farby np.  za pomocą jednorazowego ręcznika. Po tym zostanie coś w rodzaju "pół-kropli" co utworzy naturalną wypukłość anteny, tak samo postępujemy przy lakierowaniu z tym że tu usuwamy za każdym razem tworzącą się "pół-kroplę" spławik wówczas wygląda dużo estetyczniej. Nie maluj za pomocą spreyu szkoda farby, a i efekt jest nieciekawy. W razie pytań pisz tu w Grupie z pewnością otrzymasz wiele ciekawych odpowiedzi podpartych doświadczeniem. (2013/11/10 19:33)

micek009


Kolejne moje pytanie dotyczy farb. Czy można gdzieś dostać farby fluo w zwykłej puszce nie sprayu? Szukałem już w sklepach, w internecie i nic. Może ktoś z was miał z czymś takim styczność, jeżeli tak to byłbym wdzięczny za namiar na sklep i nazwę farby. A jak nie ma takiej w puszce to jak sobie z tym radzicie? (2013/11/11 07:27)

micek009


Cofam poprzednie pytanie, ponieważ znalazłem odpowiedź na forum. Nie ma sensu kupować drogich farb fluo wystarczy zwykły kolor byle był jaskrawy. (2013/11/11 17:47)

spokojny


Widzisz ile tu jest odpowiedzi? warto szukać w napisanych postach tam jest wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. (2013/11/11 18:30)

micek009


To fakt, bardzo dużo można się dowiedzieć o budowaniu spławików. (2013/11/12 07:26)

micek009


A czy najpierw powinno się malować spławik, czy go wyważyć? (2013/11/15 10:42)

spokojny


Jak wyobrażasz sobie wyważanie surowego spławika?
Oczywiście najpierw wykonujesz cały spławik, malujesz go lakierujesz, a na koniec wyważasz.Oczywiście jeśli masz taką potrzebę.
   Ja wyważam spławik dopiero na łowisku w konkretnym zestawie, bez sensu jest określanie jego dokładnej wyporności bez skonfigurowania zestawu,chyba że wyłącznie dla Twojej ciekawości.   Spójrz na to z innej strony:1. każdy wytwórca ołowiu ma inny śrut tzn inne wagi ołowianych kulek (niby takie same, a zawsze są inne)2. jeśli do zestawu zastosujesz żyłkę tonącą to będzie się inaczej zachowywać niż żyłka pływająca.3. jeśli zastosujesz duży krętlik okaże się że spławik, i tak zatonie więcej niż potrzeba4. jeśli założysz dużą przynętę np kilka ziaren kukurydzy lub dużą rosówkę będzie się zestaw inaczej zachowywał niż przy połowach na pinkę z małym hakiem.5. inaczej wyważysz spławik przy bezwietrznej pogodzie, a inaczej przy wietrze i dużej fali
   Tak więc wędkarstwo to sztuka ciągłych eksperymentów nad wodą, dlatego jest takie interesujące i pasjonujące :D  (2013/11/16 19:54)

micek009


Dziękuję za odpowiedź. Mam już kilka debiutanckich spławików przygotowanych do malowania, więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko dokończyć dzieła i ruszyć nad wodę. (2013/11/17 07:10)

oli84


Moja propozycje sa nastepujace . Malowanie sprayem korpusow antenki mozna kupic po pomalowaniu ich natryskiem na. w pudelku po czyms duzym jest leprzy efekt koncowy tylko trzeba dokladnie okleic elementy nie malowane a farby wodoodporne w sprayu mozna kupic w sklepie bez problemu a malowane antrnki srednio sie prezentuja za 10 sztuk trabucco trzeba zaplacic jakies 5 zl

 

(2013/12/21 08:22)

elkak


Kolejne moje pytanie dotyczy farb. Czy można gdzieś dostać farby fluo w zwykłej puszce nie sprayu? Szukałem już w sklepach, w internecie i nic. Może ktoś z was miał z czymś takim styczność, jeżeli tak to byłbym wdzięczny za namiar na sklep i nazwę farby. A jak nie ma takiej w puszce to jak sobie z tym radzicie?

można dostać farby fluo nie w spreyu, malujemy właśnie takimi i tylko takimi (2013/12/22 20:25)