Lakier do woblerów

/ 39 odpowiedzi
Kubek76


Ja trochę inaczej zapytam ale również na temat lakieru. Zostało mi trochę Domalux-a po malowaniu podłóg ale wydaje mi się że ma odcień żółtawy, przejrzysty ale jednak, biały kolor woblera po lakierowaniu nie jest już na prawdę biały, czy to może oznaczać że lakier już się zestarzał, co wy na to? Jaki odcień ma świeży lakier Domalux?

(2011/04/22 12:50)

u?ytkownik66015


Nie wiem jak dawno malowałeś te podłogi. Czy mowa o puszce w, której pozostało trochę lakieru.

Czy otworzyłeś nieużywaną jeszcze puszkę i lakier ma taki odcień. Nie pamiętasz jaki był podczas malowania podłogi?. W używanej i pozostawionej puszce mógł ( jeśli nie był to wałek) "złapać" poprzez pędzel,  jakiś odcień od malowanej podłogi. Rodzajów Domaluxu jest kilka, może ten ma "technologicznie" taki odcień.

Ja używałem Domaluxa  Classic. Obecnie Classic Silver. Jeszcze nigdy nie swierdziłem objawów żółknięcia.  Kilka lat temu, przelany do słoika, stwardniał (mała szczelność nakrętki) tworząc kilkucentymetrową skorupę na powierzchni ale nadal był bezbarwny. Stał tak ok. pół roku.

(2011/04/22 21:30)

Kubek76


Lakier był otwarty i zużyty w połowie potem stał zamknięty chyba teraz będzie z drugi rok. Puszka zamknięta była chyba szczelnie bo nie stwardniał na wierzchu jest płynny ale barwę ma jak jasny bursztyn. Jadę w związku z tym po nową puszczkę lakieru bo ten wyraźnie fałszuje mi kolory woblerków.  (2011/04/23 00:36)

u?ytkownik7993


chciałbym zacząć produkcję woblerów i zastanawiam się jakich farb użyć. chciałbym żeby były tanie i miały dużo kolorów do wyboru np. odcieni zielonego gdyż zamierzam wykonywać je z dbałością o szczegóły.zastanawiałem się także nad farbami w sprayu.

PS: może macie jakieś pomysły jaki kolor spowoduje wrażenie drobniutkich łusek lina?

                                                                                piszcie ; ) (2011/06/26 23:05)

u?ytkownik32263


Drobniutkie łuski lina imituje folia aluminiowa od niektórych czekolad. Jest ona jakby z takimi malutkim bąbelkami. Niestety ale nie pamiętam która firma produkowała takie folie. Poszukaj;) może się Ci uda ją znaleźć. (2011/06/26 23:26)

trygław


Do malowania wobków nadają się farby modelarskie np. HUMBROL,DECORFIN jak i zwykłe w spreju np.MOTIP. Malujesz areografem,ale i ręcznie można. Co do imitacji łuski to musisz dopasować sobie tkaninę.Wpisz na portalu aukcyjnym "TKANINA BROKATOWA DO OKLEJANIA WOBLERÓW"  i na pewno coś sobie wybierzesz.
Pozdrawiam
Trygław (2011/06/27 07:59)

Kathir


Witam

A czy lakier Domalux nie będzie się gryzł z farbami w sprayu MOTIP?

(2012/04/15 12:18)

grisza-78


A ja mam pytanko. Czy lakier akrylowy nadaje się? (2013/01/30 08:51)

z@mela


Poliuretan Domaluxa nie bedzie sie gryzł z  akrylami MOTIPu  w sumie  osttanio  malowałem wobki akwarelami , ftalowymi , olejnymi i akrylami   i w sumie  żadna farba nie spłynęla a olejne byly lekko klejące  .
Poliuretan na bank sie gryzie z lakierem   alkilak z domaluxa jesli  ten  dobrze  nie  wyschnie (10dni)


Akrylowym możesz pomalować ale  jako zabezpieczenie  farb na wypadek  reakcji z poliuretanem  bo na wierzch lepiej dać  poli... lub jakis  epoksyd . (2013/04/25 12:07)

mateuszek0904


jak pokolrowlałem farbami plakatówkami a teraz pomalowałem tzn zanurzyłem w lakierze bezbarwym do drewna taki do podbitki pod dach (2013/04/25 13:08)

RafaRyb


Witam. Chciałbym sie dowiedziec czym molowac swoje woblery ? (2014/02/11 07:50)

kubas123


woblery możesz malować przykładowo farbami do aerografu lakieramii do paznokci sprejami lub po prostu zwykłymi plakatówkami (2014/02/11 08:28)

z@mela


wszelkimi farbami , ale pamiętaj ze niektóre farby się wzajemnie "gryzą" lub z lakierem wierzchnim  dlatego najlepsze są  farby akrylowe. (2014/02/11 10:29)