Zaloguj się do konta

Ładny karp i lin. Czym nęcić, żeby je złowić?

utworzono: 2011/06/24 13:14
marcin4321

witam. chciałbym sie was poradzić w sprawie rybek : )
chciałbym złowić ładnego karpia na bagnie ( głebokość przy brzegach ok. 3 metrów. były wpuszczane tam 3 lata temu. wymiar- 10 cm )
czym zanęcić i na co łowić , oraz te same pytanie tylko w sprawie lina. czym zanęcać i na co łapać. ( też na tym samym bagnie , wpuszczany 2 lata temu , wymiar też 10 cm.)
[2011-06-24 13:14]

pako220

hmm zależy czy chcesz kupić gotową zanęte czy sam zrobić!mi linki bardzo ładnie wchodzą w zanęte na leszcza firmy traper.a łapie je na białego robaka.ale lin i na białego i na pinke i na czerwonego bierze więc musisz poprostu próbować i zmieniać przynęty.na karpia poleca kukurydze lub kanapke z białego i kukurydzy.jak masz ochote pobawić sie w kulki proteinowe to też bardzo prosze!ale to bardziej na większe zbiorniki!
[2011-06-24 13:26]

marcin4321

zanęte mam na karpia firmy dragon , oraz na lina i karasia.
porobiłem sobie kulki i próbowałem ale narazie nic nie działa.
[2011-06-24 15:26]

Spec

Dodaj do zanęty puszkę kukurydzy i pinkę, a na haczyk białe robaki
[2011-06-24 16:02]

leslav80

Na karpia kuku jak znalazł, lin też wejdzie na kukurydzę. Zastanawiam się czy nie lepiej nastawić się konkretnie na jedną bądź drugą rybę. Na lina bardzo skuteczne jest nęcenie ziemniakiem gotowanym, kroisz w kostki 1x1cm i nęcisz partykularnie, na hak oczywiście to samo. Poza tym miejscówki linowe są trochę inne niż karpiowe. Jak wybierzesz fajne miejsce linowe to trzy dni nęcenia wcale nie ogromną ilością ziemniaka (powiedzmy 2kg na dzień) to już one tam będą i wcale nie będzie łatwo ich z tej miejscówki przepędzić. Z obserwacji mojej łowienia lina w nie do końca linowym miejscu było tak, że jak wszedł tam karp to lina już trudno było trafić mi i same karpie siadały. Pozdrawiam. [2011-06-28 14:01]