Łącznik na szmur muchowy- jak założyć

/ 5 odpowiedzi
witam.mam maly problemik z zalozeniem lącznika na sznur muchowy,a mianowicie prosiłbym o pomoc w przyblizeniu mi co gdzie i jak zrobic zeby bylo dobrze.tj.czy na łącznik najpierw naciagnac koszulke a pozniej zsunac na sznur?logicznie rzecz biorąc tak!?czy sznur musi byc maxymalnie do konca włozony w łącznik?bo koszulka mi sporo z łącznika wystaje,a jest juz przy oczku. jaką długosc minimalną musi miec ta koszulka?i w ktorym miejscu kleimy i czym bo wiele osob pisze i rozne sa zdania.z gory dziekuje i pozdrawiam
lech9791


Ja naciągnąłem łącznik prawie do końca (zostało z 1 cm do pętli) później naciągnąłem koszulkę do końca łącznika tzn. do krawędzi, którą wcześniej przytopiłem zapalniczką. Kleju nie używałem. Na forum już ten temat poruszano. Znajdziesz tam więcej informacji. (2009/09/12 11:45)

pienio81


dzieki.tez mi ok 1,5cm zostalo a koszulka doszla do konca lącznika,teraz zostala sprawa z klejem,kleic czy tez nie?dzieki pozdrawiam (2009/09/12 12:10)

cameltd


Sprawdź inną metodę zakładania ” łącznika ” bez koszulki - wygląda troszkę estetyczniej.

Linkę do końca , aż do pętelki i lekko naciągnij siatkę łącznika nakładając drobinkę kleju szybko schnącego .

Połączenie jest bardziej elastyczne i w przypadku sznura pływającego lepiej układa się na wodzie.

 

(2009/12/14 10:45)

pawelz


Mozesz zrobic jeszcze inaczej. Ale to sprawdza sie tylko z niektorymi typami sznurow.
Zdejmujesz ok 1.5 cm otuliny tak zeby zostal sam rdzen. I robisz z niego petelke wciagajac ja pod otuline przy pomocy grubej igly. Nastepnie zaklejasz to klejem. Troche ten opis moze jest abstrakcyjny, ale pokombinuj a dojdziesz co i jak :).
PS. Ja obecnie staram sie kupowac linki ktore maja gotowe petelki na koncu sznura. Wg mnie rewelacyjne rozwiazanie. (2009/12/14 15:56)

pienio81


dziękuje za rady,póki co łowie tym pierwszym sposobem a co najwazniejsze łowie ryby i bardzo mi sie spodobało wedkarstwo muchowe.jak narazie spining nie idzie w odstawke ale kto wie co bedzie w przyszłosci:)pozdrawiam (2009/12/14 19:30)