Łączenie smaków i zapachów

/ 8 odpowiedzi
Witam.

Chciałbym poruszyć wątek łączenia smaków i zapachów tak by powstały zanęty którym żadna ryba sie nie oprze.Interesują mnie głównie mieszanki na takie ryby jak leszcz, płoć,lin. Czy np. kiedyś próbowaliście takich połączeń jak wanilia-czosnek i czy się sprawdziły? Podawajcie również marki zanęt z którymi poszczególne zapachy się komponują.I czy kiedyś próbowaliście pieczywa fluoroscencyjnego w połowie płoci czy leszczy?

P.S nie interesują mnie odpowiedzi spróbuj i testuj wszystkie możliwości łączenia bo jak wiemy wędkarstwo nie jest tanim hobby
szyryb111

Podawajcie również swoje lubione mieszanki na podane ryby

Z Góry Dzięki i Pozdrawiam (2014/05/31 20:40)

mazurk2

Leniem wali na kilometr, mało wiesz o zanętach, żerowaniu ryb itp. Szukasz złotego środka, którego nie ma. (2014/05/31 21:27)

darek-salamon

Leniem wali na kilometr, mało wiesz o zanętach, żerowaniu ryb itp. Szukasz złotego środka, którego nie ma.

Zgadza się kolega powyzej idzie na skroty.Wystarczy wejsc na stronke Gut-Mix  atraktory w proszku i opisane jest jak wół co z czym mozna łaczyć.A i tak sie nie dowiesz jakie skladniki są mixowane w zanetach bo to tajemnica producenta.Wedkarze tez maja tajemnice ktore sprawdzaja latami.Owszem podaja skladniki ale nie do konca ,zabraknie jednego waznego i zanete mozna spuscic do sedesu.A skomponowanie zanety osobiscie dobrej to jest bardzo duzy sukces ktora jest w dodatku  skuteczna.I nie czarujmy sie ,trzeba na to czasu pieniedzy i krwawicy.Wedkowanie byloby zbyt latwe.podajac wszystko na tacy osobie ktora przykladowo  pije piwko siedzi przed kompem i zbiera cudze owoce wyteżonej pracy. (2014/05/31 22:07)

szyryb111

Leniem wali na kilometr, mało wiesz o zanętach, żerowaniu ryb itp. Szukasz złotego środka, którego nie ma.

Dużo próbowałem chciałem się tylko dowiedzieć cz może macie swoje nietypowe zestawienia
A zamiast podzielić się swoimi spostrzeżeniami tylko oceniacie (2014/05/31 23:00)

darek-salamon

Kolego czemu sam nie mozesz pokombinować?Ja kiedys przez przypadek do zanety piernikowej dodalem zapach truskawki.Wiesz zdala ku memu zdziwieniu egzamin .To moze i czosnek z bananem gdzies podziala? (2014/05/31 23:16)

Sitownik

Ja specjalnie dałem do piernika truskawki troche. I nie zdało egzaminu. Różnie bywa :) (2014/05/31 23:38)

lynx

Dużo próbowałem chciałem się tylko dowiedzieć cz może macie swoje nietypowe zestawienia
A zamiast podzielić się swoimi spostrzeżeniami tylko oceniacie

A ty się podzieliłeś? Przecież dużo próbowałeś, jak piszesz. (2014/06/01 00:08)

Bernard51

A zamiast podzielić się swoimi spostrzeżeniami tylko oceniacie

Ponad 40 lat różnych doświadczeń z mieszankami jak i zapachami nie jestem w stanie autorytatywnie stwierdzić na trzech różnych zbiornikach co w danym okresie ( wiosna, lato, jesień) jest najskuteczniejsze na jakiś gatunek ryby, jak lin, karaś, leszcz, bo karp to osobny temat. Więc nie oczekuj gotowej recepty na skuteczne połowy, gdyby ktoś w dobrej wierze coś tobie polecił to i tak mogło by się okazac że na twojej wodzie się nie sprawdza i byłbyś zawiedziony taką podpowiedzią. (2014/06/01 11:03)