Zaloguj się do konta

Kutry na dorsze - opinie

utworzono: 2010/09/09 01:14
kjb33

Witam kolegów po kiju.
Założony wątek jest dla ułatwienia poszukiwań gdzie na dorsza,jaki kuter wybrać.
Zachęcam do wyrażania opinii na ten temat. Wszystkie zalety jak i wady poszczególnych jednostek oraz kontakty do rezerwacji na wypad.
Mam nadzieję że ułatwi to poszukującym jak i również posłuży w celach wiedzy.
Pozdrawiam.
[2010-09-09 01:14]

baloonstyle

Jednostka Diabeł Morski-Gdańsk starówka. http://www.wyprawymorskie.com/

Polecam bardzo.Ostatnio jak byłem pływaliśmy od 5:45 do 19:00.

koszt dośc wysoki bo 170 zł od osoby ale konfort jak w hotelu 5*.

Jest to łódź która zabiera tylko 5 osób.Własciciel wie co robi , bardzo szybko przemieszcza się z łowiska na łowisko.Jak widzi że nie ma wyników to robi wszystko żeby były.Mało tego jak zaobserwuje , ze ktos ma źle dobrany sprzęt to od razu zabiera i zwija wędzisko i daje swoje, nie kasując przy tym ani złotówki.

nie wspomną o posiłkach które sam przyządza :)) Mistrzostwo swiata:))

Ogólnie właściciel zapewnia super zabawe i zawsze jest nałapane :))

Podkreslam nie tylko dorsze :))

Często padaja betony i turboty :))

[2010-09-09 08:15]

jacenty75

Co to za gatunek beton? Czy chodziło o belony czy to jakaś regionalna nazwa innej ryby? Jeśli tak to chętnie się zapoznam. [2010-09-09 08:22]

baloonstyle

Tak belona :))

Czeski błąd :))Widać , że dokładnie czytasz :))

[2010-09-09 09:03]

bercik1965

witam polecam wspaniałą załogę na kutrach MASZOPERIA HELSKA I KAPITAN MORGAN 
http://www.captainmorgan.cypel.pl/kuter.php?l=pl&m=kuter&k=rejsy&p=wstep
Sprzęt jak by co mają swój można o wszystko pytać i sie umówić na wędkowanie co do jedzenia to serwują wspaniałe śledzie a reszta z cateringu jak sie domyślam z własnej rrestauracji
[2010-09-14 19:27]

minus

M/S STENIA - wypływa z Gdańska Stogi na Zatokę - bardzo dobry szyper, super atmosfera. POLECAM
[2010-09-15 13:16]

ambatczew

jaka cena podaj namiar dzięki
[2012-01-14 20:33]

bobus86

http://www.wla33.koti.pl/  wladyslawowo bylem kilka razy zawsze polowione niewiem jak teraz z cena
http://www.balticcondor.pl/ kolobrzeg super obsluga sniadanie obiadek w cenie rejsu posiadaja dwie lodzi wiec problemu z miejscem nie ma cena niewiem jak teraz jak bylemrok temu 140 zl [2012-01-26 15:46]

egzekutor

pływam na Ust 52 koszt całodziennej wyprawy tj płyniesz w jedna stronę 4 godz plus powrot i 9 godz łowienia razem 17-18 na wodzie plus posiłki i miła atmosfera 220 zł. pływa na ławicę jakieś 100 km od brzegu [2012-01-26 16:02]

krzych5

Kołobrzeg 26-03-2012 kuter Nurek- beznadzieja, typowy fryzjer .Na 16 osób najlepsi mają po trzy sztuki (ja również)niektórzy nie mieli nawet kontaktu z ryba .Pływajac 12godz.i kasujac 170zł to chyba przesada. Fakt ryba brała słabo ,ale inni mieli lepsze napłynięcia co przekładało się tez na wyniki średnio mieli 10szt.(np.Spini) Nie posądzam szypra o złą wolę raczej brak umiejętności.Muszę też uczciwie przyznać że kuchnie mają dobrą , kawa i herbata do bólu + gorąca zupa,ale na tym koniec dobrego.Pisze to ,bo  zabrakło nam takiej opinii i nie po to przejechaliśmy 400km w jedną stronę, żeby po morzu sobie popływać i zjeść zupę.
[2012-03-27 08:29]

adi88

Panowie a jaki najlepszy okres na taką wyprawę?
[2012-03-27 08:45]

baloonstyle

Najlepszy okres na dorsze to wrzesień- maj. Jest to okres kiedy rybki najlepiej współpracują :)
[2012-03-27 11:36]

MARAS-1970

polecam Kolobrzeg kuter pelican i camel pozdro
[2012-04-01 20:10]

krzysiek2224

Witam! jestem z gorzowa wlkp. organizuję wyjazd na dorsze 13 kwietnia 2012 w piątek na kuter james cook z kołobrzegu, pływałem z nimi już wiele razy i jeszcze nigdy nie wróciłem bez ryby. jeśli jest ktoś zainteresowany wyprawą proszę o kontakt mailowy krzysiek28@o2.pl. pozdrawiam  [2012-04-02 22:13]

MEGAPIOTR

Kolego wskakuj w auto i wal w kwietniu nad morze najlepiej Władysławowo.W tamtym roku w dwójkę 67kg (w dwa dni)masakra.Nie ma to jak wiosna i nie jest ważne który kuter byliśmy już na trzech i było super.  [2012-04-02 22:30]

Karramba

Ktoś chętny na wypłynięcie ?? A może mogę się do kogoś dołączyć . proszę o kontakt dojadę do Gdańska .  [2012-04-08 20:24]

Karramba

Może ktoś się wybiera , i mógłbym się dołączyć ?? [2012-04-08 20:44]

okno

Witam
Wybieram się w czwartek do Władka na Ostrego, powinien mieć wolne jedno miejsce, zadzwoń do niego 694-158-300. Ruszam z Gdańska.
[2012-04-09 12:15]

ciernik07

eloPływam kilka razy w roku od 8 lat , od kilku lat nieplywam na duzych kutrach wybieram małą łódz -jest wygodniej ,szybciej i efekty są duzo lepsze , kiedys byłem na Nord Star (darłowo) -odradzam . W tym roku nie bylem -bo w maju jedziemy do Norwegii na Hitrę . Od szypra zalezy prawie wszystko ,warto wczesniej zasiegnąc opinii. [2012-04-09 15:50]

Kowal73

:) 

[2014-11-12 21:02]

moczykij69

Organizujemy od pięciu lat wyprawy morskie z Maszoperią Helską i zapraszamy wędkarzy z okolic Gniezna na wspólne rejsy Jest to sprawdzony kuter satysfakcja gwarantowana
www.wędkarski.gniezno.pl
www.pro-fishing.pl
tel 605326551
[2015-03-07 22:08]

Gaj

Powiem tak jednostka która nie robi wycieczek po morzu!!!Jak inne jednostki,tylko piękne wędkarstwo i miła załoga , ja mam namiary na organizatora więc dam wam link--->dorszobranie.pl/forum/4-wolne-rozmowy/388-maszoperia-helska-wolne-terminyrejsy-morskie-wdkarskie-wadysawowo#378[/color

[2015-03-14 21:02]

Pawel02

Świetny pomysł
Polecam kuter GLOBTROTER Z KOŁOBRZEGU ! Szyper pierwsza klasa, wie gdzie są łowiska, gdzie ich szukać, interesuje się wędkarzami, patrzy czy łowią a jak widzi, że nie to szuka dalej.!!!
Paweł
[2015-03-24 12:30]

Marek1958

W dniach 6-7 czerwca 2015 popłynęliśmy  ZENITem na wycieczkę na Bornholm. Zostaliśmy oszukani - łowiliśmy na polskich łowiskach a nie na duńskich a na Bornholmie przebywaliśmy tylko w godzinach od 18.00 w dniu 6 czerwca do 3.00 w dniu 7 czerwca w porcie NEXO. Właściciel Zenita informował, że łowienie będzie na wodach duńskich i w cenie wyprawy są licencje na połowy w Danii. Informacja taka jest zresztą na stronie internetowej firmy. Pytanie ile kosztują licencje i czy oszukano nas aby na nich zaoszczędzić czy były inne powody oszustwa. Pierwszego dnia łowiliśmy na 2 lub 3 kamieniach na polskich wodach - dokładnie nie wiem bo obsługa nabierała wody w usta i nic nie chciała mówić albo odsyłała do kapitana,który był niedostępny w sterówce. W pierwszy dzień coś tam złowiliśmy i wokół było pełno polskich kutrów. Mam podejrzenia, że w drugim dniu zostaliśmy ukarani za to, że załoga słyszała, że nie podoba się nam to, że nie łowimy wokół Bornholmu i za "karę" zostaliśmy wywiezieni na totalne bezrybie bo ryby nie brały a wokół nie było nikogo - żadnych kutrów. To rodzi podejrzenia że celowo  tam nas skierowano.

W zasadzie powinniśmy postąpić tak jak turyści w biurach podróży - zażądać zwrotu kosztów wyjazdu bo wyjazd był niezgodny z umową. W sądach turyści zawsze wygrywają takie sprawy. Może armator ZENITa zaproponuje jakieś zadośćuczynienie z własnej inicjatywy ? Ostatnie uwagi ogólne, potwierdza się w polskich portach a zwłaszcza tam gdzie dużo Niemców (tu Kołobrzeg chyba przoduje), że szyprowie i właściciele i załogi tworzą następujące klasy wędkarzy:

1.Premium - Niemcy

2.Premium drugi sort - inni cudzoziemcy

3.Klasa może być - Wyprawy firmowe , czartery kutra

4.Klasa tolerowana - ekipy ze zbieraniny, prywatne nie firmowe ale zaprzyjaźnione z wybranymi kutrami

5.Klasa mniej niż zero - przypadkowa zbieranina pływająca na różnych kutrach

Ta wyprawa to była kategoria 5 i tak została przez załogę Zenita potraktowana. Ja rozumiem, że Niemcy pewnie dają napiwki ale Polacy też płacą dużą kasę za coraz mniej interesujące łowienie. Jedynym lekarstwem na takie zachowanie jest opisywanie tego typu przypadków na wszystkich możliwych forach bo to w jakimś tam w stopniu może mieć wpływ na ilość wędkarzy  chętnych na dany kuter a tu na szczęście kutrów w polskich portach przybywa i myślę, że konkurencja ma jakieś tam znaczenie. Ostatnia uwaga ogólna - pierwszego dnia na polskich wodach pływał z nami jeszcze jeden kuter, który był potem w NEXO. Nie wiem jednak co ten kuter robił drugiego dnia dlatego nie podaję jego nazwy - możę łowił wokół Bornholmu ? Podejrzewam, że opisywana tutaj sytuacja (czyli łowienie na wodach polskich a nie duńskich) może dotyczyć też innych kutrów z Kołobrzegu, dlatego czekam na ewentualne informacje na ten temat. Jeśli nie będziemy walczyć o swoje prawa to będziemy traktowani (kategoria 5) jako banda frajerów.

[2015-06-09 19:51]

lars

Polecam kuter NORDYKK z Kołobrzegu.Byliśmy z kumplami drugi raz i jesteśmy super zadowoleni.Bardzo dobra załoga i naprawdę nie było człowieka który nie połowił.Średnio po 50 ryb na osobę.Też byliśmy teraz 6-7 czerwca na Bornholmie [2015-06-10 22:31]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia