Zaloguj się do konta

Kute haki Owner

utworzono: 2014/01/27 22:15
kuba234p

Która seria z OWNER'a wypuszcza haki kute/podkuwane ?


Wiem że seria haczyków ISEAMA jest kuta ( sam urzywam) , ale chciałbym znaleźć jakieś czarne (ciemne) haczyki KUTE w tej cenie.

A i jeszcze jedno czy dużo jest w tym prawdy że jak haczyk jest złoty i nie zasłonimy go całego przynętą/ lub ona spadnie w wodzie to słońce się od niego odbija? [2014-01-27 22:15]

ryukon1975

Która seria z OWNER'a wypuszcza haki kute/podkuwane ?


Wiem że seria haczyków ISEAMA jest kuta ( sam urzywam) , ale chciałbym znaleźć jakieś czarne (ciemne) haczyki KUTE w tej cenie.

A i jeszcze jedno czy dużo jest w tym prawdy że jak haczyk jest złoty i nie zasłonimy go całego przynętą/ lub ona spadnie w wodzie to słońce się od niego odbija?






Zapomnijże coś takiego słyszałeś.

[2014-01-28 07:03]

Każdy szanujący się producent ( Owner do nich należy ) umieszcza na opakowaniu materiał z jakiego jest zrobiony i czy hak jest kuty - katalog ownera.
Zaś co się tyczy drugiej części pytania to nie słuchaj pieprzenia głupot. Myśl nad wodą bo to zawsze się opłaca np. na złoconego Mustada Nr 8 łapałem całkiem niezłe karasie na pęcak i jednego dosłownie jednego białego robaka. Hak duży pęcak i robak mały a jak szalone brały.
Ps. O rymnęło mi się
Julian
[2014-01-28 18:18]

notaki

Złote haki kute  ?? Przyznam, ze nie słyszałem, choć być może sa i takie.
Haki kute mają sa zdecydowanie grubsze, więc stosowane są zazwyczaj do ryb większych .
Rzecz w tym, by cienki druciany haczyk nie przeciął jak żyletka pyszczka ostro walczącej dużej ryby. Jest tez bardziej wytrzymały, choc poza karpiem czy sumem rozgięcie "dobrej jakości "druciaka" jest mało prawdopodobne.

Co do kolorów.
Generalna zasada jest taka, że dobieramy kolor haka do koloru przynety z dwóch powodów
- by optycznie powiększyć jej rozmiar
- by zamaskować sam hak

A co błysków złotego haka.. nie koniecznie nie błyszczy i nie zawsze jest to wadą.
Nie bez kozery muszkarze stosują złote kulki przy nimfach. W przyrodzie  takie koraliki nie występują, jednak właśnie ich błysk w wodzie pobudza ciekawośc ryb i prowokuje je do obejrzenia tego cuda.
A że ryby "oglądają " pyszczkiem................
[2014-01-28 21:01]