Kurtka do brodzenia

/ 7 odpowiedzi
Poleci ktoś sprawdzoną kurtkę do brodzenia? może być inna przeciwdeszczowa, przeciwwiatrowa.
Będzie używana od kilku do kilkunastu razy w sezonie.
aldente


Kurtka do brodzenia nie może być ani przeciwdeszczowa, ani przeciwwiatrowa! Musi być wykonana z takiego materiału, aby nie przepuszczała wody z zewnątrz do wewnątrz, ale jednocześnie ma on przepuszczać wilgoć  produkowaną  przez nasz organizm na zewnątrz. Musi to być więc membrana " oddychająca " aktywna. Dlatego najczęściej takie kurtki wykonywane są z Gore Texu lub podobnego materiału posiadającego właściwości "oddychające". Są  momenty, kiedy woda jest wzburzona, a rozbijające się o głazy albo o falochrony fale zalewają Cię całego. Wtedy taka kurtka ochroni Cię przed przemoczeniem, a tym samym wyziębieniem i zmarznięciem. Membrany goretexowe są też nieprzepuszczalne dla wiatru, ale umożliwiają przedostanie się pary wodnej z wnętrza przez kurtkę na zewnątrz. Ten komfort jest wart każdych pieniędzy, bo można ładnych kilka godzin połowić, a przy tym jesteś suchy i jest Ci ciepło,  jednocześnie nie pocisz się. Jeśli łowisz w ten sposób nawet kilkanaście razy w roku, to nie zastanawiaj się, tylko kup porządną kurtkę do brodzenia, a nie jakiś wodoszczelny szajs, w którym się ugotujesz.
Te kurtki są naturalnie drogie, ale dla osobistego komfortu nieodzowne.
Jest kilka firm, które przodują w  ich produkcji. Np. Simms, Geoff Anderson, Scierra. Patagonia, Pinewood. Ja wybrałem kurtkę Pinwood. Mam ją już 4 sezon. Sprawuje się bez zarzutu. Nadal szczelna i spełniająca swoje funkcje. Kosztowała wtedy około 600 złotych. Geoff und Simms kosztują dwa razy tyle. (2017/04/19 01:55)

datsun2


Kurtka Raptor 4  
Kolejna wersja kurtki do brodzenia Raptor. 

4 edycja wykonana jest z jeszcze cieńszego, lekkiego i ekologicznego materiału - taslanu (Classic Wet Type), który wraz z membraną TSF zapewnia doskonałe parametry użytkowe: wodoodporność, oddychalność i trwałość.

Dzięki membranie TSF kurtki Raptor 4 mogą być użytkowane również w słonej wodzie.

  (2017/04/19 15:06)

aldente


Moją kurtkę z membraną podobną jak Goretex, (bo są przeciez inne membrany aktywne, a Goretex to nazwa tylko jednej firmy ) używam tylko przy brodzeniu w morzu. I właśnie o to chodzi, aby nie przepłacać wielokrotnie za taki produktj jak Raptor, tylko mieć te same funkcje za o wiele mniejsze pieniądze. (2017/04/19 16:10)

datsun2


Ale cena nie jest razy dwa ,różnica około 80-90 zł .A wybór należy już do kupującego . Jest na rynku kilka ofert i każdy może sobie coś wybrać najważniejsze żeby był zadowolony .  (2017/04/19 16:36)

aldente


no....zwracam honor....trochę potaniały te raptorki...kliknąłem na allegro i tam zapewne otworzył mi się Twój internetowy sklep. ....Ja miałem na myśli kurtki Geoffa Andersona typu WS 4 albo Dozer 4....a te kosztują w granicach 350 Euronów. (2017/04/19 18:26)

datsun2


Dozer 4 tak te są drogie ale bardzo dobre . Nie sprzedaje na allegro za duże opłaty wolę zamiast im dać lepszą cenę  wędkarzowi . U mnie indywidualnie ustalamy cenę zakupu .
  (2017/04/20 07:25)

aldente


:-) ....a swoją  drogą to kupiłem moją kurtkę na Nakielskiej w Bydgoszczy, w Dużej Rybie.
Sprzedawca mi powiedział nie przepłacaj za Goeffa, kup Pinewooda...na szczęście nie pożałowałem :-) (2017/04/20 15:25)