Zaloguj się do konta

Kurator w PZW?

utworzono: 2012/12/08 12:27
Okonek 49

PZW nie dostosował statutu do wymogów ustawy .
Rzeczniczka resortu Katarzyna Kochaniak oświadczyła  ,że MSiT „podejmuje działania nadzorcze”
W skrajnym przypadku to minister na prawo wprowadzić kuratora.
Czy jesteś za wprowadzeniem kuratora do PZW.?

http://interactive.art.pl/Molochy.pdf

[2012-12-08 12:27]

JKarp

CześćZ innego wątku:"  Cześć http://www.pzw.org.pl/home/forum/3/2511/prawdziwy_stan_prawny_polskiego_zwiazku_wedkarskiego To pozostawię bez komentarza. JK"
Tak - niech w końcu ktoś wypionuje tych panów z Twardej. Im się wydaje, że nadal mamy socjalizm i będą tak działać jak wtedy czyli fikcja, fikcja i jeszcze raz fikcja. JK
[2012-12-08 13:15]

maras74

Cześć,A to już w PZW nie mają z kim wódki pić?!a tak na poważnie nic to nie zmieni dopóki będzie kasa ze składek i koleśostwo to PZW będzie istniało dobrze się miało i nas wędkarzy w d...e miało. [2012-12-08 13:57]

Zibi60

Na tą decyzję (jak i na wiele tu zgłaszanych) nie mamy wpływu, pozostaje czekać, i liczyć na mądre postanowienie.
[2012-12-08 15:31]

Bernard51

Nie liczmy że z dnia na dzien wszystko sie zmieni z korzyścią dla nas rekreacyjnych wedkarzy
Skoro wejdzie?? kurator to jest nadzieja że z czasem może coś drgnie ?

[2012-12-08 15:49]

ryukon1975

A w związku kolarskim prokurator z tego co słyszałem w ostatnich wiadomościach.
Może i to jest droga by ucywilizować wewnętrzne "prawo" PZW bo co do tego że istnienie niektórych paragrafów tego prawa łamie podstawowe zasady demokracji chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości.

Jako przykład podam opłaty wstąp do PZW - 250 zł nie wstąpisz 500 zł.Stawki +/- z Okręgu Rzeszów za rok 2012.
Czyli jak ktoś cię gnębi nad wodą w majestacie prawa PZW nie łam się tak jak góra szukaj dziury w całym i kieruj sprawę do sądu.
[2012-12-08 15:55]

JKarp

" – Koła terenowe w PZW niemają osobowości prawnej. Centrala chce decydować w sprawach zarybiania i w innych kluczowych. Przedwojenny model,federacja niezależnych organizacji, był sprawiedliwszy. Komuniści zniszczyli to w latach50. Powstał PZW, w którym biurokracja jest często ważniejszaod ryb i wód"
JK [2012-12-08 16:19]

Bernard51

federacja niezależnych organizacji, był sprawiedliwszy. Komuniści zniszczyli to w latach50. Powstał PZW, w którym biurokracja jest często ważniejszaod ryb i wód"
Nacjonalizacja była powszechna!
Może jakby okregi mialy możliwość uzyskać Osobowość  Prawną to bylby już sukces.?
[2012-12-08 17:27]

ryukon1975

Panowie o co chodzi dyktatura przestała Wam się podobać ? :)
[2012-12-08 17:43]

bluehornet

Bernard - Okręgi mają osobowość prawną .
[2012-12-08 17:48]

cierpliwy1

PZW wymaga głębokiej reorganizacji ,sama zmiana statutu w kwestii ustawy nie wiele zmieni a powiem że nic.Brakuje porządnej kontroli w PZW i zmiany w zarządzaniu .Doskonale wiem ,że niektóre Okręgi a w szczególności mój przy sumiennych i uczciwych zarybieniach dawno by zbankrutował. Nasze PZW w obecnym czasie to jedna wielka lipa i może taki kurator zainteresowałby się też innymi sprawami z działalności stowarzyszenia .Jestem za wprowadzeniem kuratora. [2012-12-08 18:32]

czarny13

jestem za !!! [2012-12-08 18:36]

esox61

Byli już tacy którym przeszkadzało że Okręgi nie mają osobowości prawnej. Ta osobowość miała wszystko pogodzić i wyprostować. Jak jest? każdy widzi. Za łowienie zaczęliśmy płacić znacznie więcej. Mimo wszystko za kilkadziesiąt groszy dziennie mamy możliwość wędkować na wielu różnorodnych wodach. Ryb przybywa bo świadomość wędkarzy wzrasta a zarybienia przynoszą efekty. Nie wszystkim się to podoba bo wędkarze to grupa fanatyków i na swoje hobby kasy nie szczędzi, więc chętnych nie brak by skorzystać z okazji i PZW nóżkę podłożyć by się rozleciał a wtedy pole do popisu dla różnych nawiedzonych cwaniaków byłoby szerokie. Co by nie mówić to zawsze w jedności siła. O skutecznym działaniu i wizerunku PZW decydują ludzie. Jeśli nic nie robią dla dobra Związku trzeba ich odwołać i dać możliwość pracy tym którzy chcą i potrafią coś pożytecznego zrobić. [2012-12-08 18:36]

kamil11269

ja jestem za ale raczej nic z tego nie będzie, że ja jestem na tak ;)
[2012-12-08 18:44]

Bernard51

Bernard - Okręgi mają osobowość prawną .

Skoro maja to dlaczego utrzymuja cala centrale mogly by sie zrzeszyc w niezalezne stowarzyszenia ( nie siedze w tym to sie nie orentuję) Jak bylo przed wojną - wspomina Janusz
federacja niezależnych organizacji.
Chyba że mają osobowość prawną na zasadzie Ochotniczych Straży Pożarnych??
[2012-12-08 20:14]

Jeśli nie podoba mi się jakiś program w tv, to zmieniam kanał. I choćbym nawet stał i pruł się na telewizor ,aż do gardła zdarcia, to nie mam wpływu by naprawić oglądany program.Panowie nie krzyczcie . Przełączcie kanał.
Pozdrawiam hoplita.
[2012-12-09 09:15]

ryukon1975

Byli już tacy którym przeszkadzało że Okręgi nie mają osobowości prawnej. Ta osobowość miała wszystko pogodzić i wyprostować. Jak jest? każdy widzi. Za łowienie zaczęliśmy płacić znacznie więcej. Mimo wszystko za kilkadziesiąt groszy dziennie mamy możliwość wędkować na wielu różnorodnych wodach. Ryb przybywa bo świadomość wędkarzy wzrasta a zarybienia przynoszą efekty. Nie wszystkim się to podoba bo wędkarze to grupa fanatyków i na swoje hobby kasy nie szczędzi, więc chętnych nie brak by skorzystać z okazji i PZW nóżkę podłożyć by się rozleciał a wtedy pole do popisu dla różnych nawiedzonych cwaniaków byłoby szerokie. Co by nie mówić to zawsze w jedności siła. O skutecznym działaniu i wizerunku PZW decydują ludzie. Jeśli nic nie robią dla dobra Związku trzeba ich odwołać i dać możliwość pracy tym którzy chcą i potrafią coś pożytecznego zrobić.








Napisałem wyżej kolego Esox61 dlaczego znaczna większość łowiących jest w PZW z najprostszej kalkulacji finansowej.Nie chcą chodzić na zebrania itp.,chcą być niezależni.Zapłacić i łowić tak jak przykładowo na wyjeździe do Szwecji.
Jak chcesz na tym zbudować jedność i PZW jaki teoretycznie chce być?
[2012-12-09 09:27]

JKarp

Byli już tacy którym przeszkadzało że Okręgi nie mają osobowości prawnej. Ta osobowość miała wszystko pogodzić i wyprostować. Jak jest? każdy widzi. Za łowienie zaczęliśmy płacić znacznie więcej. Mimo wszystko za kilkadziesiąt groszy dziennie mamy możliwość wędkować na wielu różnorodnych wodach. Ryb przybywa bo świadomość wędkarzy wzrasta a zarybienia przynoszą efekty. Nie wszystkim się to podoba bo wędkarze to grupa fanatyków i na swoje hobby kasy nie szczędzi, więc chętnych nie brak by skorzystać z okazji i PZW nóżkę podłożyć by się rozleciał a wtedy pole do popisu dla różnych nawiedzonych cwaniaków byłoby szerokie. Co by nie mówić to zawsze w jedności siła. O skutecznym działaniu i wizerunku PZW decydują ludzie. Jeśli nic nie robią dla dobra Związku trzeba ich odwołać i dać możliwość pracy tym którzy chcą i potrafią coś pożytecznego zrobić.


CześćDokładnie to ująłeś - pracy a nie działania.JK [2012-12-09 09:43]

dariuszdyl

...

Jako przykład podam opłaty wstąp do PZW - 250 zł nie wstąpisz 500 zł.Stawki +/- z Okręgu Rzeszów za rok 2012.
Czyli jak ktoś cię gnębi nad wodą w majestacie prawa PZW nie łam się tak jak góra szukaj dziury w całym i kieruj sprawę do sądu.


Jeżeli tylko ktoś wyrówna te stawki, to ja zostaję niezrzeszonym i zanim usiądę na jakimś stanowisku najpierw będę dzwonił do PZW żeby przysłało ludzi i posprzątali moje stanowisko, a co, płacę i wymagam. [2012-12-09 12:12]

Okonek 49

 Panowie
 Mylimy trochę problem. Kurator może być wprowadzony przez sąd do PZW na wniosek organu nadzorującego. PZW nie dostosował statutu, a z mocy prawa stał się związkiem sportowym. Stowarzyszenia wędkarskie niezależne od PZW, którym to przysługuje prawo stowarzyszenia w związku sportowym straciły możliwość uczestnictwa w nim. Prawa związku sportowego  uzyskają tylko wtedy gdy wyrzekną się samodzielności i przystąpią do PZW. To jest ograniczenie  swobody zrzeszania. Według mojej opinii czas na podział PZW na związek sportowy i stowarzyszenie wędkarskie wykonujące działalność rolniczo-gospodarczą. Decyzja co będzie dalej w PZW zależy od towarzystw wędkarskich i ich wniosków do organów nadzorczych  PZW.

[2012-12-09 12:13]

ryukon1975

...

Jako przykład podam opłaty wstąp do PZW - 250 zł nie wstąpisz 500 zł.Stawki +/- z Okręgu Rzeszów za rok 2012.
Czyli jak ktoś cię gnębi nad wodą w majestacie prawa PZW nie łam się tak jak góra szukaj dziury w całym i kieruj sprawę do sądu.


Jeżeli tylko ktoś wyrówna te stawki, to ja zostaję niezrzeszonym i zanim usiądę na jakimś stanowisku najpierw będę dzwonił do PZW żeby przysłało ludzi i posprzątali moje stanowisko, a co, płacę i wymagam.








Nie wyrównają ich bo z automatu PZW opuściło by z pół miliona ludzi i zostało 100 000 a wtedy PZW by przestał istnieć (szacuje tak bo w PZW jest teraz chyba około 600 000 ludzi).
Władze PZW zrobią wszystko by nawet sztucznie utrzymać Związek przy istnieniu.
Jeśli zaś chodzi o sprzątanie to każdy widzi co mamy a podobno sprzątamy społecznie.:)
[2012-12-09 13:01]

Jack14

A gdzie stolik i lampka nocna :-) [2012-12-09 15:02]

ryukon1975

A gdzie stolik i lampka nocna :-)






Trzeba by zapytać ""wędkarzy" którzy korzystali z tej miejscówki całe lato.
Wyrka też już nie ma bo kilku dniach deszczu nie nadawało się do użytku i się go pozbyli,widziałem je w wodzie jakieś 1,5 km niżej a dziś już może gdzieś w okolicach Warszawy jest?
Rozumie że Ci którzy chcą aby utrzymać PZW w obecnej formie mają plan jak np. nauczyć te pół miliona niezdyscyplinowanych łowiących porządku aby inni nie musieli oglądać takich widoków.
[2012-12-09 15:19]

Artur z Ketrzyna

Powiem jedno. Kurator by się przydał. Ale co on może...
Nakazać zmienić statut by był zgodny z prawem.
 Pilnować by zarybienia były zgodne z operatem rybackim na danym obwodzie rybackim, który sporządza Regionalne Dyrekcja Gospodarki Wodne. A że on nie jest sporządzony ogólnikowo, to znaczy tyczy się gatunków ryb w całym obwodzie rybackim, a nie danych akwenów. I nie reguluje wielu spraw. To i tak będzie, co było.
No może jedynie może sprawdzać czy okręg przy zarybieniach rozpatruje wnioski z kół co do zarybień (ale co ma kontrolować jak wnioski nie są składane, a na gębę to se możecie...)
Czy wybory są zgodne z prawem, czy uchwały nie łamiąc prawa i są zgodne ze statutem.
Taki ustalony kurator właściwy, by dobrym organem w rozstrzyganiu sporów między kołami a okręgiem. Pod warunkiem, że koła zaczną działać zgodnie z procedurami, nie na gębę....

Co, do zarybień dałem odpowiedź rzecznika z wątku „chcecie zmian w PZW”

[2012-12-10 09:18]

andrzej1952

Powiem jedno. Kurator by się przydał. Ale co on może...
Nakazać zmienić statut by był zgodny z prawem.
 Pilnować by zarybienia były zgodne z operatem rybackim na danym obwodzie rybackim, który sporządza Regionalne Dyrekcja Gospodarki Wodne. A że on nie jest sporządzony ogólnikowo, to znaczy tyczy się gatunków ryb w całym obwodzie rybackim, a nie danych akwenów. I nie reguluje wielu spraw. To i tak będzie, co było.
No może jedynie może sprawdzać czy okręg przy zarybieniach rozpatruje wnioski z kół co do zarybień (ale co ma kontrolować jak wnioski nie są składane, a na gębę to se możecie...)
Czy wybory są zgodne z prawem, czy uchwały nie łamiąc prawa i są zgodne ze statutem.
Taki ustalony kurator właściwy, by dobrym organem w rozstrzyganiu sporów między kołami a okręgiem. Pod warunkiem, że koła zaczną działać zgodnie z procedurami, nie na gębę....

Co, do zarybień dałem odpowiedź rzecznika z wątku „chcecie zmian w PZW”


kurator - dobra rzecz... dopóki go nie "zmanierują" może coś zdąży zdziałać -myślę, że zastąpienie funkcji etatowych "honorowymi"(wszak to związek hobbystyczny a nie spółdzielnia utylizacji składek) przynajmniej częściowo rozwiązałoby problem "betonu" -jestem jednym z mam nadzieję wielu, którzy "zawiesili" swoje członkostwo w PZW bo nie zgadzam się być "dojną krową"
[2012-12-12 09:33]

Okonek 49

Przesyłam adresy z relacji posiedzenia sejmowej komisji sportu do przeczytania pdf do odsłuchania mp3http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/80B9DAA64E86CF70C1257AD1004FAD85/%24File/0127507.pdf

http://www.interactive.art.pl/Sejm06122012.mp3

[2012-12-12 12:16]