Kurator w PZW?

/ 46 odpowiedzi
Okonek 49

http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/80B9DAA64E86CF70C1257AD1004FAD85/%24File/0127507.pdf (2012/12/12 17:06)

ryszard195409

N A J W YŻ S Z Y  C Z A S, O C Z Y W I Ś C I E   Ż E  T A K !!!
Beton z PZW NALEŻY SKRUSZYĆ podobnie jak to zrobiono w PZPN
(2012/12/15 09:32)

Artur z Ketrzyna

N A J W YŻ S Z Y  C Z A S, O C Z Y W I Ś C I E   Ż E  T A K !!!
Beton z PZW NALEŻY SKRUSZYĆ podobnie jak to zrobiono w PZPN

No u mnie w kole, to tylko ten beton wstawił się dziś na walne.
 Jak się okazało to mimo że tyle na stołkach siedzą to i tak nie mają pojęcia co i jak w PZW... (2012/12/16 19:43)

użytkownik96474

Artur nie chwal się , bo pomyśleć można że ......A przy okazji co wywalczyłeś? (2012/12/16 21:52)

mrusiek

jestem za (2012/12/29 01:13)

kdejw

Wszyscy powyżej widzę są za, ale żaden kurator, nawet będący wędkarzem sam z własnej woli nie pójdzie sobie tak o do PZW. Trzeba złożyć jakiś nie wiem, zbiorowy wniosek do prokuratury czy sądu (nie znam się), na którym będą zebrane (podejrzewam) setki, a nawet tysiące podpisów zebranych z całej Polski. Lista takich podpisów wraz z uzasadnieniem wniosku, która trafi w ręce organów sądowniczych może coś zdziałać. Niestety Panie i Panowie, nasze opinie na tym forum same w sobie nic nie zdziałają. Ja wraz z moim ojcem oraz całym szeregiem jego oraz moich znajomych wędkarzy jesteśmy za zmianami w PZW bo to co się wyprawia woła o pomstę do nieba. Pytanie do moderatora/administratora forum - czy podziela zdanie wielu wędkarzy? Jeżeli tak to proszę o pomoc w nagłośnieniu tej inicjatywy oraz zorganizowaniu tego wszystkiego. (2013/02/27 22:06)

knaga

Mądra wypowiedź !!! Szanujmy nasz Związek jak siebie Samego, jako taki nie jest winien niczemu złemu. Wszystko co się w nim dzieje złego to tylko wina ludzi, wybieranych przez wędkarzy do jego naczelnych organów.Niedługo zaczną się Zjazdy Delegatów i Wybory: rozejrzyjcie się wkoło Siebie, kto Was będzie na nich reprezentował  bo spośród tych Delegatów ( warto z takimi porozmawiać przed faktem, co Was boli ??? ) będą wybierane Nowe Władze Związku, Okręgowe później Krajowe i po Wyborach zobaczymy co dostaniemy od Nowych Władz.Druga sprawa to wybory na szczeblu Kół, jak może być lepiej jeśli frekwencja na tych zebraniach to 10procent stanu osobowego Koła a gdzie jest Większość wędkarzy??? Jeśli zwykły wędkarz nie będzie przychodził na zebrania macierzystego Koła w większej ilości to nigdy nie będzie dobrze a narzekać to zawsze potrafimy i umiemy.Niech każdy kto Mi na te słowa odpisze, złoży Sam przed Sobą tzw. Rachunek Sumienia co uczynił dobrego dla P.Z.W. przez lata przynależności w Związku ile razy uczestniczył w wyborach do władz w Macierzystym Kole i czy Moje słowa nie mają sensu. Drodzy Koledzy żeby coś brać, czerpać z naszych wód itd. to trzeba też i czasami coś dać z Siebie.Pozdrawiam i Połamania Kija: nie języków !!! (2013/03/20 19:30)

knaga

Zapomniałem coś dodać o KURATORZE- NIECH TEN CO NIM ZOSTANIE, to SAM NAJPIERW się WYKURUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! bez komentarza !!! (2013/03/20 19:38)

Artur z Ketrzyna

Artur nie chwal się , bo pomyśleć można że ......A przy okazji co wywalczyłeś?

Powiem Wam tak.
Wielu z wasz krzyczy, krytykuje itd.
Ale żaden z waz nie poszedł na zebranie i nie starał się tego zmienić.

To co się dzieje w PZW, zależy wyłącznie od WAS. Bo wy uczestnicząc na zebraniach uchwalacie plan działania koła itd..

Co wywalczyłem?
A choćby to że PZW jest zobowiązane (pouczeniem, odpowiednio organu)  do prowadzenia racjonalnej gospodarki. To znaczy prowadzenia zarybień w taki sposób by nie szkodzić rodzimym gatunkom ryb i roślin, i.... (jak poszukasz na forum to znajdziesz...)
Na zebraniu miałem kilka racjonalizatorskich wniosków. Opartych na przepisach prawa, i statucie PZW. Kilka nie przeszło, a kilka jest konsultowanych z okręgiem (w co wątpię).
A dlaczego tak poszło na zebraniu w kole?
Bo z 288 członków, na zebranie wstawiło się 18 (razem ze mną), i głównie członkowie zarządu koła.
Tych krzykaczy z nad wody, kufla piwa czy klawiatury komputera NIE BYŁO...
Co jeszcze zrobiłem?
Kilka drobnych rzeczy.... (o niektórych też jest na forum)... (2013/03/21 08:19)

Artur z Ketrzyna

Wszyscy powyżej widzę są za, ale żaden kurator, nawet będący wędkarzem sam z własnej woli nie pójdzie sobie tak o do PZW. Trzeba złożyć jakiś nie wiem, zbiorowy wniosek do prokuratury czy sądu (nie znam się), na którym będą zebrane (podejrzewam) setki, a nawet tysiące podpisów zebranych z całej Polski. Lista takich podpisów wraz z uzasadnieniem wniosku, która trafi w ręce organów sądowniczych może coś zdziałać. Niestety Panie i Panowie, nasze opinie na tym forum same w sobie nic nie zdziałają. Ja wraz z moim ojcem oraz całym szeregiem jego oraz moich znajomych wędkarzy jesteśmy za zmianami w PZW bo to co się wyprawia woła o pomstę do nieba. Pytanie do moderatora/administratora forum - czy podziela zdanie wielu wędkarzy? Jeżeli tak to proszę o pomoc w nagłośnieniu tej inicjatywy oraz zorganizowaniu tego wszystkiego.

Tak wszystkich postawiono przed mur, przystawiono lufę do skroni i powiedziano; "Albo się zapisujesz, albo..."
Tak samo jak nie informują o zebraniach w kołach, i barykadują się byście na nich nie uczestniczyli...

PZW funkcjonuje jak jego członkowie...

Proszę zapoznać się z statutem PZW, ustawą o stowarzyszeniach. Zrobić rachunek sumienia. I dopiero wtedy się wypowiadać.

Ps. w innych wątkach, o tej samej tematyce. Dałem wszelkie wskazówki co i jak. Jak zadbać o koło i wody wokół was...

(2013/03/21 08:40)

Okonek 49

Artur z Ketrzyna .
Pańskie podejście do tematu , PZW, to podejście od strony stowarzyszenia , amatorskiego połowu ryb i działalności rolniczej.  Zebrania w kołach odgrywają ważna role. Poziom Kół to najmniej kontrowersyjny temat.  Problem  jest w tym , że  dla 80% członków , to  ekonomia decyduje o przystąpieniu do PZW ,a nie cele statutowe ,szczególnego stowarzyszenia, będącego  związku sportowego. Ilu to członków PZW utożsamia się ze sportem?
Sportowcy wyczynowi nie maja wyjścia bo PZW ma monopol na sport .
Do takich wniosków mam prawo ,a czy mam racje to rozstrzygnie organ nadzorujący, Postępowanie administracyjne trwa .
 PZW to związek sportowy zgodnie z zapisem ustawy. A ty taki regulamin :.
UDZIAŁ W ZAWODACH
2.1. Zasady ogólne
2.1.1.
W Mistrzostwach Polski oraz zawodach ogólnopolskich „Grand Prix” mogą
Uczestniczyć członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego posiadający licencję
sportowca oraz aktualne badania lekarskie.
Zasady przyznawania i pozbawiania licencji na uprawianie wędkarskiego sportu
kwalifikowanego określa Regulamin przyznawania i pozbawiania licencji. W zawodach
eliminacyjnych i towarzyskich, mogą uczestniczyć osoby nie posiadające licencji

Czy to nie przymus do przystąpienia do PZW jak chcesz uprawiać sport wyczynowo.
Sportowcy wędkarscy mogą zakładać kluby sportu wędkarskiego i działać jako osoby prawna, a tu PZW wymaga od startującego członkostwa osoby fizycznej w PZW. (2013/03/21 13:40)

osa12

Z przynależnością do PZW nie jest tak różowo:

http://www.pzw.org.pl/home/forum/12/2679/dlaczego_pzw_lamie_prawo_

Większość członków  PZW (na pewno ja) należy do PZW tylko z jednego powodu, jestem zmuszony z przyczyn ekonomicznych. Pozostawanie poza nim ma ujemne następstwa (za to samo muszę płacić dużo, a nawet kilka razy więcej - jako niezrzeszony). 

Nie chcę należeć do PZW, (powtarzam to kolejny raz) a muszę. Może PZW coś z tym zrobi !

(2013/03/21 13:45)

Artur z Ketrzyna

Większość członków  PZW (na pewno ja) należy do PZW tylko z jednego powodu, jestem zmuszony z przyczyn ekonomicznych. Pozostawanie poza nim ma ujemne następstwa (za to samo muszę płacić dużo, a nawet kilka razy więcej - jako niezrzeszony). 

Nie chcę należeć do PZW, (powtarzam to kolejny raz) a muszę. Może PZW coś z tym zrobi !

Nie za to samo płacisz.  Jako zrzeszony, masz obowiązki których nie wypełniasz. I nie płacisz tego samego. Ale cuż, Ty poprostu nie umiesz pewnych szczegółów załapać....

Nie chcesz to nie musisz. A tłumaczenie się że jest to spowodowane przyczyną ekonomiczną. To głupie tłumaczenie. To był twój wybór i tyle. Praktycznie przy wszystkim człowiek się kieruje wyborem ekonomicznym, czy  estetycznym.
W pociągu też wybierasz drugą klasę z przyczyn ekonomicznych. I tak dalej. I nie krzyczysz do PKP że mają droższe bilety niż OKejki (takie busiki prywaciarzy) (2013/03/21 13:57)

covent

Nie za to samo płacisz.  Jako zrzeszony, masz obowiązki których nie wypełniasz. I nie płacisz tego samego. Ale cuż, Ty poprostu nie umiesz pewnych szczegółów załapać....

Nie chcesz to nie musisz. A tłumaczenie się że jest to spowodowane przyczyną ekonomiczną. To głupie tłumaczenie. To był twój wybór i tyle. Praktycznie przy wszystkim człowiek się kieruje wyborem ekonomicznym, czy  estetycznym.
W pociągu też wybierasz drugą klasę z przyczyn ekonomicznych. I tak dalej. I nie krzyczysz do PKP że mają droższe bilety niż OKejki (takie busiki prywaciarzy)
No widzisz nie każdy jest taki kozak jak Ty, któremu zwitki dolarów wystają z kieszeni, niektórzy jednak liczą kasę na codzień i nie stać ich na wiele. Opinie, że przyczyny ekonomicznie  są  "głupie" to zachowaj  dla swoich potomnych.

Pewnie nie ja jeden zastanawiam się, jaki masz cel broniąc tak zażarcie PZW? 

(2013/03/21 14:16)

Artur z Ketrzyna

Artur z Ketrzyna .
Pańskie podejście do tematu , PZW, to podejście od strony stowarzyszenia , amatorskiego połowu ryb i działalności rolniczej.  Zebrania w kołach odgrywają ważna role. Poziom Kół to najmniej kontrowersyjny temat.  Problem  jest w tym , że  dla 80% członków , to  ekonomia decyduje o przystąpieniu do PZW ,a nie cele statutowe ,szczególnego stowarzyszenia, będącego  związku sportowego. Ilu to członków PZW utożsamia się ze sportem?
Sportowcy wyczynowi nie maja wyjścia bo PZW ma monopol na sport .
Do takich wniosków mam prawo ,a czy mam racje to rozstrzygnie organ nadzorujący, Postępowanie administracyjne trwa .
 PZW to związek sportowy zgodnie z zapisem ustawy. A ty taki regulamin :.
UDZIAŁ W ZAWODACH
2.1. Zasady ogólne
2.1.1.
W Mistrzostwach Polski oraz zawodach ogólnopolskich „Grand Prix” mogą
Uczestniczyć członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego posiadający licencję
sportowca oraz aktualne badania lekarskie.
Zasady przyznawania i pozbawiania licencji na uprawianie wędkarskiego sportu
kwalifikowanego określa Regulamin przyznawania i pozbawiania licencji. W zawodach
eliminacyjnych i towarzyskich, mogą uczestniczyć osoby nie posiadające licencji

Czy to nie przymus do przystąpienia do PZW jak chcesz uprawiać sport wyczynowo.
Sportowcy wędkarscy mogą zakładać kluby sportu wędkarskiego i działać jako osoby prawna, a tu PZW wymaga od startującego członkostwa osoby fizycznej w PZW.

Wielu wędkarzy przystąpiło do PZW z próby przyoszczędzenia, Bo jako członek będzie go to taniej wynosiło.
Tyko jak wspominałem, tym samym zaakceptował statut i zobowiązał się do czegoś...

Ja też przystąpiłem do PZW, ponieważ lubię wędkować. I nie zależy mi na zawodach wędkarskich jak tym 80%, tylko że zależy mi też na dobru naszych łowisk!

I powiem że bardzo pragnę by nie był on organizacją sportową, a jak na początku. Zrzeszeniem wędkarzy dbających o swoje łowiska.

Nie obchodzi mnie ten zapis o sporcie w statucie PZW. Pragną bym go z tamtąd wyżucić. Tyle że te 80% wędkarzy których on też bulwersuje. Nie chodzą na zebranie i nie przegłosowują o jego usunięciu. A mają takie prawo i sposobność.
Moim zdaniem niech powstaną kluby wędkarskie, które będą organizacjami sportowymi, i niech jedynie współpracują z okręgami. A koła niech zostaną dla wędkarzy, którzy (może?) zaczną dbać o łowiska.

Mnie obchodzi dobro naszych łowisk i w tym celu chodzę na zebrania. Tylko że za dużo nie wskóram gdyż większość obecnych na zebraniach to Ci co chcą sobie zorganizować tych parę zawodów. I co gorsza często organizują je na wodach innego gospodarza.

Tak więc kolego, jak chcesz zadbać o łowiska, jak nie korzystasz ze swoich praw?
Jak chcesz tego dokonać, pierdząc w stołek?

Nie chodząc na zebrania, nie domagając się tego co dobre dla twoich łowisk, nic nie osiągniesz. A wręcz przeciwnie. Dajesz im wolną rękę robić to co oni uważają za słuszne.
Chcąc coś zmienić, zacznij od siebie i najbliższego ci otoczenia. (2013/03/21 14:20)

Artur z Ketrzyna

Mam, podejdę to problemu z innej strony.

Zastanówcie się co zyskacie, jeśli PZW ustali opłatę za wedkowanie dla nie zrzeszonych, w takiej samej wysokości co wszystkie składki dla zrzeszonego?

Oprócz tego że jako nie zrzeszony będziecie płacić tyle samo co zrzeszony za składki. tak więc nic, bo tyle samo to was będzie kosztować, jak teraz gdy jesteście w PZW.

A co stracicie?
Dużo.
Pozbawicie się prawa do głosu.
Nie będziecie mogli, np.
-wnioskować by dany akwen zgodnie z operatem rybackim i pożytkiem jaki jest czerpany. Został dorybiony; Linem, Szczupakiem, Sandaczem, Leszczem itd.
-wnioskować o to by na danym akwenie powstał slip, do wodowania waszych łódek.
-wnioskować o to by na danym akwenie powstał pomost do cumowania łódek.
-wnioskować o to by na danym akwenie był zakaz odłowu sieciami.
-wnioskować o wszystko co jest zgodne z operatem rybackim i statutem.

Każde koło ma fundusze które można na to spożytkować...

Tylko by to uczynić trzeba być na zebraniu i przekonać do tego większość obecnych.

Zadajcie sobie pytanie ilu członków jest obecnych na zebraniu. I nawet niech wszyscy ci co dotej pory chodzili na zebranie przeciwstawią się waszym postulatom. To jeśli was przybyłych na to zebranie będzie więcej od nich. To wniosek przejdzie i będzie musiał wejść w życie.
To takie proste... (2013/03/21 14:58)

pawelz

A dociera do ciebie fakt, ze wielu zyska to, ze nie chce utozsamiac sie z PZW ?.
Po co Wam tacy, co tylko placa ?.
Ja i tak nie robie zadnej z tych rzeczy, ktore wymieniles. Wiec tak naprawde nic nie strace. (2013/03/21 15:12)

Artur z Ketrzyna

A dociera do ciebie fakt, ze wielu zyska to, ze nie chce utozsamiac sie z PZW ?.
Po co Wam tacy, co tylko placa ?.
Ja i tak nie robie zadnej z tych rzeczy, ktore wymieniles. Wiec tak naprawde nic nie strace.

To dlatego, dalej robisz to co robisz... (czyli nic)
A wystarczyło iść na zebranie i wnioskować o to czego chcesz. (2013/03/21 15:54)

pawelz

Zrozum, ze po pierwsze:
- Ledwo znajduje czas na ryby
- nie wierze, ze przy obecnych strukturach i ludziach w zarzadzie mozna cokolwiek zmienic. Poki decyzyjne stanowiska beda spoleczne ja nie widze szans na poprawe czegokolwiek. A poniewaz statut PZW opiera sie na pracy spolecznej, wiec muru glowa nie przebije. I tyle.
A skoro w cos nie wierze, nie mam ochoty sie w to angazowac. Dla mnie osobiscie sama idea PZW juz sie wypalila i w obecnym stanie i obecnych czasach nie ma racji bytu.
A jestem w niej, bo nie lubie robic za frajera i placic za to samo 3 razy wiecej. (2013/03/21 15:59)

osa12

Kolego Arturze 

Twoje słowa: „Zastanówcie się co zyskacie, jeśli PZW ustali opłatę za wędkowanie dla nie zrzeszonych, w takiej samej wysokości co wszystkie składki dla zrzeszonego? .”

My co stracimy? To jest złe pytanie. Trzeba zapytać co zyska PZW ?, bo zyska.

W stowarzyszeniu pozostaną ludzie, którzy naprawdę do niego chcą należeć! To jest stowarzyszenie do którego ja też będę chciał należeć!

Bo ja wtedy zapłacę składki dobrowolnie i jeszcze opłaty za wędkowanie jak wszyscy, tak jak stanowi konstytucja. Ja wtedy mogę święcić swój czas dla takiego tworu. Ja będę wiedział, iż w organizacji znajdują się ludzie tacy jak ja: kochający przyrodę, lubiący naturę, kochający swoje jedno z licznych hobby jakim jest wędkarstwo.

To co innego, będę w tej organizacji dobrowolnie !

I tego PZW życzę, bo w Statucie tej organizacji są szczytne cele, z którymi się utożsamiam, ale dopóki nie przestanie łamać prawa nie będę należał do tej organizacji z własnej nieprzymuszonej woli !

(2013/03/21 17:12)