Kupuje wędzisko na grunt

/ 51 odpowiedzi
CemoEdition


Pegaz95
Osobiście sam używam od niedawna tego wędziska i jestem na prawdę bardzo z niego zadowolony. Rzuty w granicach 70-90m, na razie miałem możliwość trzy razy być z tym wędziskiem nad wodą i jak na razie spisuję się na prawdę rewelacyjnie. Wiadomo że nie jest to wędzisko z wyższej półki ale za tą cenę to ciężko znaleźć coś lepszego. Może warto jeszcze dołożyć te 30-50zł do daiwa black widow bo też ma bardzo dobre opinie.

Korzon95
Najlepszym wyborem będzie wędzisko składane.
Polecam karpiówkę Robinson Tritium Carp spokojnie ci wystarczy do 3lbs (większy jest już na prawdę sztywny i robi wrażenie kija od miotły) preferuję długość 3,6m albo 3,9m to już sam musisz dostosować do swoim potrzeb. Troszkę drożej wypada karpiówka Daiwa Black Widow, ale również jest warta swojej ceny. Robinson 3,6m/3lbs ok 150-160zł, Daiwa 3,6m/3lbs ok 180-200zł.
Kręciołek polecam z firmy OKUMA TRAVERTINE Baitfeeder (jest na prawdę w rozsądnych pieniądzach i oczywiście nie odbiega od droższych kołowrotków cena/jakość jak najbardziej ze sobą idą w parze) Wydatek na taki kręcioł to ok 170-190zł.


Pozdrawiam (2012/05/13 17:58)

krucyemen


Witam ja polecam 3- częściówki mam 2 zakupiłem je na allegro po okazyjnej cenie.Wytrzymałe  nie wycierają się przy składaniach jak teleskopy,moje wędziska są do 120g ale i tak wyrzucam 150g  (2012/05/13 18:38)

adrian98989898989998


ja polecam tą wedkę

Mikado Wędka Silver Eagle Carp  

długość transportowa 126-139 cw 2.75-3.5   3składowa długość 360-390 masa 409-531g

sam taką kupuję tylko długość 360 i cw 2.75

(2012/05/13 18:43)

CemoEdition


Do wyboru masz dwu albo trzy składniowe wędziska. Ja osobiście polecam wersję z trzema częściami (głównie chodzi tutaj o atut długości transportowej).
Jeśli chodzi o mikado to sobie odpuść, wędzisko moim zdaniem nie wart zakupu. Lepiej dołożyć  do Robinsona które prezentuje się o niebo lepiej. ( a zwłaszcza że twój budżet pozwala Ci na zakup wędziska za te 150zł ) lepiej zrobić zakup bardziej przyszłościowy, który wytrzyma dłużej.
Osobiste doświadczenia z wędziskiem mikado 3-częściowym odrzuca mnie od kolejnego zakupu z tej firmy. Mimo, że wielu sobie chwali mikado... Może akurat miałem felerny model. Osobiście odradzam wyżej zaproponowane wędzisko MIKADO
Pozdrawiam (2012/05/13 18:58)

u?ytkownik115029


"Kupuje ( ę)

wędzisko na grunt"

O, wybrańcze ! O jedyny , który kupuje wędkę ... Przeczytajmy raz jeszcze  i spójrzmy jak brzmi ten tytuł :"Kupuję wędzisko na grunt ". Przecież to szczyt megalomanii i histrionizmu - tak pisać .Za chwilę założę wątek "Kupuję papier toaletowy " ( w rubryce Hydepark "Na każdy temat ) i daję głowę ,że z miejsca zostanie on usunięty ... A czym tak naprawdę różni się histeryczne nagabywanie innych w stylu :" Kupuję wędzisko na grunt " od : "Kupuję papier toaletowy ? Chcesz to kupuj , nie to nie ... Aby nie być taki drastyczny , dodam od siebie ,że niezłą wędką do gruntu ( karp , węgorz a nawet sandacz ) jest Shakespeare Cypry Tele Carp 3.90 /3LBS.

(2012/05/13 20:10)

Pegaz95


Decyzje podjąłem. Wybrałem Robinson tritium carp 3.60m 3lbs Wygląda naprawde porządnie i solidnie w weekend jade ją przetestować. Dzięki za wszystkie rady.
Pozdrawiam (2012/05/14 16:32)

CemoEdition


Sądzę, że się nie zawiedziesz na Tritium Carp i będzie Ci służyć długo i bez wszelakich problemów. Życzę wielu sukcesów!
Pozdrawiam (2012/05/14 17:01)

Korzon95



Korzon95
Najlepszym wyborem będzie wędzisko składane.
Polecam karpiówkę Robinson Tritium Carp spokojnie ci wystarczy do 3lbs (większy jest już na prawdę sztywny i robi wrażenie kija od miotły) preferuję długość 3,6m albo 3,9m to już sam musisz dostosować do swoim potrzeb.


Pozdrawiam




Witam wybrał bym chyba tego kongera ale jeszcze mam takie pytanie bo wiem że do metody włosowej i żywcowej będzie idealny a czy do zwykłego gruntu typu sprężyna albo koszyk z np. zwykłym podwieszanym sygnalizatorem będzie dobry?

Pozdrawiam

A i jeszcze jak z tym tri-podem?? (2012/05/14 18:43)

Korzon95



Korzon95
Najlepszym wyborem będzie wędzisko składane.
Polecam karpiówkę Robinson Tritium Carp spokojnie ci wystarczy do 3lbs (większy jest już na prawdę sztywny i robi wrażenie kija od miotły) preferuję długość 3,6m albo 3,9m to już sam musisz dostosować do swoim potrzeb.


Pozdrawiam




Witam wybrał bym chyba tego kongera ale jeszcze mam takie pytanie bo wiem że do metody włosowej i żywcowej będzie idealny a czy do zwykłego gruntu typu sprężyna albo koszyk z np. zwykłym podwieszanym sygnalizatorem będzie dobry?

Pozdrawiam

A i jeszcze jak z tym tri-podem??

(2012/05/15 17:04)

Pegaz95


No byłem na rybkach z tym nowym kijaszkiem. Niestety nie było okazji wypróbować go na jakimś 10 kg miśku. Aczkolwiek  karp 4 kg i 2 leszcze 1+ kg nie robiły na nim żadnego wrażenia. Wędzisko jest solidne, dobrze wyważone i dosyć lekkie. Za taką cenę na prawde polecam tą wędkę.
Do tej wędki kupiłem również kołowrotek mistall'a carp x4 power 500 też polecam cichy, płynny i pojemny młynek.
No i  jeszcze jedna uwaga! Radze uważać z kupowaniem żyłki Daiwa infinity duo na allegro. Ja kupiłem i jestem zawiedziony ponieważ żyłka jest nieświeża. Pewnie przesiedziała na szpuli kilka sezonów. Lepiej przejść się do wędkarskiego i kupić coś świeżego.!
Pozdrawiam. (2012/05/20 18:53)

Korzon95


Pegaz95 to mówisz kolego że na zwykły gruncik typu sprężynka lub koszyczek na leszczyka też dobry ten kijek?

A jeszcze jedno pytanko doradźcie czy kupić rod-pod(tri-pod) czy na przykład wystarczą zwykłe podpórki elektryczne sygnalizatorki + bombka podwieszana (leszcz karp) (po prostu taniej to wyjdzie ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł?

Aha i jeszcze może doradźcie coś z trochę tańszych kołowrotków od tej Okumy jak możecie.A i jeszcze jaka wielkość kołowrotka

Pozdrawiam i gratuluje połowu:) No i "połamania" tego nowego kijka Pegaz:)
(2012/05/25 13:17)

Korzon95


Jeszcze pytanko troszkę inne bo jest fajna licytacja
http://allegro.pl/odczepiacz-uwalniacz-przynet-i2364061961.html
i nie wiem czy licytować bo nie wiem czy taki uwalniacz zdaje egzamin?
Bo są też takie po 50 zł uwalniacze i troche inaczej są skonstruowane z tego co widziałem i nie wiem czy ten z licytacji będzie dobry?
Pozdrawiam (2012/05/25 13:46)

Korzon95


Pomożecie? (2012/05/25 21:13)

Pegaz95


Pegaz95 to mówisz kolego że na zwykły gruncik typu sprężynka lub koszyczek na leszczyka też dobry ten kijek?

A jeszcze jedno pytanko doradźcie czy kupić rod-pod(tri-pod) czy na przykład wystarczą zwykłe podpórki elektryczne sygnalizatorki + bombka podwieszana (leszcz karp) (po prostu taniej to wyjdzie ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł?

Aha i jeszcze może doradźcie coś z trochę tańszych kołowrotków od tej Okumy jak możecie.A i jeszcze jaka wielkość kołowrotka

Pozdrawiam i gratuluje połowu:) No i "połamania" tego nowego kijka Pegaz:)

Powiem tak na leszcze i karpie sie nada ja miałem kupić feeder ale zdecydowałem się na karpiówkę ze względu na wielkość ryb w moim łowisku.

Nie wiem właściwie po co ten rodpod/ tripod jest skoro można kupić podpórki wkręcić do nich sygnalizator i wbić do ziemi. Podpórki mogą być ustawione w dużej odległości od siebie a na podzie nie mamy takiej możliwości ( no chyba że kupimy dwa pody ). Ja używam podpórek bo są tańsze łatwiejsze w transporcie bardziej praktyczne.

Z okumy nie znam nic wiec nic ci nie polece.
Tyle z mojej strony pozdrawiam :) (2012/05/26 14:28)

Korzon95


Witaj kolego dzięki za odpowiedź chyba zrobie tak jak mówisz (i tak jak myślałem sam:) kupię podpórki zwykłe taniej:)

A co do tych kołowrotków to nie muszą być tylko z okumy:)
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź (2012/05/26 15:17)

Korzon95


Jeszcze pytanko troszkę inne bo jest fajna licytacja
http://allegro.pl/odczepiacz-uwalniacz-przynet-i2364061961.html
i nie wiem czy licytować bo nie wiem czy taki uwalniacz zdaje egzamin?
Bo są też takie po 50 zł uwalniacze i troche inaczej są skonstruowane z tego co widziałem i nie wiem czy ten z licytacji będzie dobry?
Pozdrawiam
(2012/05/27 12:19)

haja


"Kupuje ( ę)

wędzisko na grunt"

O, wybrańcze ! O jedyny , który kupuje wędkę ... Przeczytajmy raz jeszcze  i spójrzmy jak brzmi ten tytuł :"Kupuję wędzisko na grunt ". Przecież to szczyt megalomanii i histrionizmu - tak pisać .Za chwilę założę wątek "Kupuję papier toaletowy " ( w rubryce Hydepark "Na każdy temat ) i daję głowę ,że z miejsca zostanie on usunięty ... A czym tak naprawdę różni się histeryczne nagabywanie innych w stylu :" Kupuję wędzisko na grunt " od : "Kupuję papier toaletowy ? Chcesz to kupuj , nie to nie ... Aby nie być taki drastyczny , dodam od siebie ,że niezłą wędką do gruntu ( karp , węgorz a nawet sandacz ) jest Shakespeare Cypry Tele Carp 3.90 /3LBS.


Coś Ci zaszkodziło? (2012/05/27 14:10)

Korzon95


Pegaz95 to mówisz kolego że na zwykły gruncik typu sprężynka lub koszyczek na leszczyka też dobry ten kijek?

A jeszcze jedno pytanko doradźcie czy kupić rod-pod(tri-pod) czy na przykład wystarczą zwykłe podpórki elektryczne sygnalizatorki + bombka podwieszana (leszcz karp) (po prostu taniej to wyjdzie ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł?

Aha i jeszcze może doradźcie coś z trochę tańszych kołowrotków od tej Okumy jak możecie.A i jeszcze jaka wielkość kołowrotka

Pozdrawiam i gratuluje połowu:) No i "połamania" tego nowego kijka Pegaz:)
(2012/05/27 19:40)

tomek815


Daiwa Black Widow 3,60 3lbs w 2 lub 3 składzie i na pewno będziesz zadowolony. Sam osobiście używam. (2012/05/27 20:41)

Iras1975


Ja mam 391 cm więc odpadam...

Nie wiem o co panu chodzi.


Chyba o ten centymetr więcej. To bardzo istotne szczególnie gdy wędka ma mieć 390cm. (2012/05/27 21:08)

Korzon95


Pegaz95 to mówisz kolego że na zwykły gruncik typu sprężynka lub koszyczek na leszczyka też dobry ten kijek?

A jeszcze jedno pytanko doradźcie czy kupić rod-pod(tri-pod) czy na przykład wystarczą zwykłe podpórki elektryczne sygnalizatorki + bombka podwieszana (leszcz karp) (po prostu taniej to wyjdzie ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł?

Aha i jeszcze może doradźcie coś z trochę tańszych kołowrotków od tej Okumy jak możecie.A i jeszcze jaka wielkość kołowrotka

Pozdrawiam


(2012/05/30 13:16)

Korzon95


Trochę odświeżę (2012/06/04 21:30)

pawlo621


moim zdaniem dobrym wędziskiem do takich np. ryb jest feeder.Ja mojego używam na grunt,do metody karpiowej i spławiku ale można go stosować też na żywca.W zimie po sezonie na allegro jest dużo zestawów federowych do 150 zł (2012/07/08 17:34)

pawlo621


feeder albo karpiówka (2012/07/08 17:40)