Kupno sprzętu karpiowego

/ 3 odpowiedzi
Witam wszystkich.Przejde od razu do rzeczy.
W zeszłym roku dostałem od żony cos czego sie bym nie spodziewał czyli upominek na swieta w postaci bonu do wykorzystania w sklepie wedkarskim:)hyhy
Przeżuciłem sie na wedkarstwo karpiowe ze spławikowego i mam kilka pytań.
Mam to do wykorzystania do końca marca w naszym sklepie wędkarskim u nas w miasteczku i tu problem ponieważ moge wybrac tylko z firm takich jak Jaxon Robinson i Mikado.Wiem ze kazdy powie ze sa to firmy do d..y ale w sprzecie spławikowym miałem tez te firmy i nie narzekałem.\
Cos jednak bede musiał wybrac z tych firm a konkretnie chce kupic dwa wedziska i dwa kolowrotki do tego oczywisnie z uwglednieniem na karpie.Czytałem w necie troche i kazdy mówi ze maja szmelc a zależy od zasobnosci kieszenia oczekiwan.Mnie nie stac np na wedzisko za 500zł bo mam rodzine na utrzymaniu.Mam do przeznaczenia na te 4 rzeczy kwote ok 750-800zł.
Jesli mozecie to pomózcie z wyborem.Ja łowie na jeziorach zazwyczaj odległosć łowienie to 1max 100-120 metrów nawet bliżej.Nie jestem mistrzem swiata w tej dziedzinie i sie dopiero ucze tego
wszystkiego o karpiach chociaz w spławiku troszke zawodów wygrałem ale to zupełnie inne wedkarstwo.Co powiecie na
MIKADO X-PLODE SPECIAL CARP 3,6m/3,0lbs
Kołowrotek Mikado Blue Carp XS 9000
Jaxon ma znowu kołowrotki tymu Marlon,Hegemon a robinson Maximy np
Musze cos wybrac z tych trzech producentów wiec jesli mozecie to doradzcie.Pozdrawiam
Haryyy5


Każda firma ma lepsze i gorsze modele także nie można powiedzieć że z jakiejś firmy wszystko jest BE. Na kołowrotki robinsona jest 5 lat gwarancji także warto wziąć je pod uwagę. (2014/03/13 11:56)

haja


Kurcze, to faktycznie zaopatrzony sklep :(    Właściwie z tych tańszych z Mikado to karpiówka MLT - nie jest zbyt finezyjna, ale raczej nie ma szans żeby się coś złamało. Używałem przez 1 sezon - nawet fajna wędka (dałem za nią około150 zł), tylko, że doszedłem do wniosku, że wędkarstwo karpiowe  to zabawa nie dla mnie. Więc ją sprzedałem

 

Jaxona - odpuść sobie ze względu choćby na ogólnie  rozpowszechniane opinie  że to ostatni badziew.

A co do Robinsona to mam mieszane opinie.

(2014/03/13 16:27)

u?ytkownik60174


Mogę coś zaproponować? Może spróbuj sprzedać ten bon jakiemuś znajomemu :) Dla niego to przecież to samo czy zapłaci kasą czy bonem a dla ciebie to lepiej bo będziesz mógł wtedy kupić to co chcesz :) Pomyśl nad tym :)Pozdrawiam (2014/03/13 19:33)