Kupno kompletu do wiązania much

/ 15 odpowiedzi
Tak jak w temacie chciał bym kupić zestaw do kręcenia much.I tu moje pytanie czy ten jest odpowiedni??                                                                                                                                           http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/zestawy-materialow-veniard-premium-fly-tying-kit-g6-a213-p1489-k8488.html

leleon

Wszystko zależy od tego co chcesz kręcić, czyli jakie muchy? W tym zestawie jest dużo ciekawych pozycji ale :
- nie wiadomo w jakich ilościach,
- nie wiadomo jaka jest jakość tych materiałów,
- jest za mało szczegółowych informacji np. o kolorach.
Kiedy ja zaczynałem kręcić to kupiłem kilka rzeczy za 1/4 tej sumy ale były to zakupy przemyślane. Ten zestaw zawiera rzeczy, które mogą okazać się zupełnie nieprzydatne na początek. Dobrze by było żebyś określił od jakich much chcesz zacząć i pod tym kątem się zaopatrzyć. Napisz coś na ten temat to na pewno nie tylko ja coś doradzę. Reasumując - ja bym nie kupił.
Pozdrawiam. (2011/01/26 17:50)

Paul92

Chcę zacząć kręcić wszelkie muchy na pstrąga i lipienia oraz okonia.Myślałem nad tym żeby kręcić suche kiełże mokre i strimery.Nie mam się gdzie zaopatrzyć bo z tego co wiem w mojej okolicy nie ma sklepu gdzie mógł kupić i zostaje mi internet.   (2011/01/26 19:19)

leleon

Jeżeli podchodzisz do tego w ten sposób i chcesz potraktować to jako poligon doświadczalny, to może to i dobry wybór. Możesz ewentualnie porównać ten zestaw pod kątem ceny ze sklepami internetowymi. Ja osobiście korzystam z Taimen-a i Gawlika. (2011/01/27 12:10)

derek1964

No faktycznie przedmówcy mają rację ... Ja polecam sklep www.e-sklepwedkarski.pl

Fachowa obsługa, odpowiadają na maile co u konkurencji jest raczej niemożliwe...Poklikasz to i rabat dostaniesz...lub mały prezent. To ważne  ....

(2011/01/29 19:48)

Paul92

Dziękuję za wszystkie propozycje, już sprzęt do kręcenia skompletowałem i teraz tylko kwestia materiałów.Zrezygnowałem ze kręcenia streamerów.  Proszę o pomoc w dobraniu potrzebnych materiałów do kręcenia suchych much, nimf, kiełży i mokrych muszek.

Pozdrawiam!!! (2011/01/29 20:18)

pawelz

Zeby zaczac wystarczy:
1) CDC (bialy, szary, brazowy i czarny)
2) Bazant
3) Paw
4) Dubbingi z foki, zajaca i krolika w roznych kolorach.
5) Oczywiscie nici
6) kapki z kury i koguta w roznych kolorach.
7) kapka z kuropatwy
8) olow
9) zlote i strebrna glowki w roznych rozmiarach.
10) Jakies streche na tulowia.

.....

W miare krecenia mase innych materialow. Jak nabierzesz wprawy to skrzydla ptakow zqarowno do mokrych jak i suchych. Nie zaczynaj krecic skrzydelek z pior !!!. To nie jest proste. Najpier nabierz wprawy na CDC. A mokre krec bezskrzydlaki (sama jezynka np z kuropatwy czy kury). (2011/01/31 09:31)

dariuszdyl

Na koniec 2009 roku u p. B. Gawlika zakupiłem swój pierwszy zestaw do kręcenia much. W zestaw weszły takie narzędzia jak imadło (najprostsze), nawijaki x 2, nożyczki, finisher, igła, szczypce do jeżynek. Z materiałów 3 x haki po 20 szt (różne) + w porozumieniu z doświadczonym muszkarzem materiały do suchych, nimf i streamerów. Koszt całości to 170 PLN. Po jakimś czasie sam już dobierałem sobie materiały i haki które były mi potrzebne. (2011/01/31 12:16)

zorro

Ja kupiłem zestaw w taimeniu za niecałe 2 stówki. Wszystko fajnie, ale imadelko podzialalo tydzień. Teraz zakupilem fajne za 70zł - niebo a ziemia. Też myślalem ze to mi wystarczy, a po okolo 2 miesiacach mam już cały stos materialów... Flyting to choroba tak samo jak flyfishing - zaraźliwa i nieuleczalna...

Pozdrawiam

(2011/02/02 18:32)

Paul92

No ja na imadło wydałem 46zł zobaczymy jak na dłuższą metę.Muszę jeszcze zakupić materiały w tedy będę mógł zacząć przygodę z kręceniem.Do puki nie zdobędę środków na materiały to będę się zastanawiał co potrzebne ale sobie tak myślę że to dobrze że trochę z tym poczekam będę miał pewność że to co kupię to mi się przyda a nie będzie w kącie się kurzyło.

Jak możecie to piszcie nie tylko mi się to przyda ale i innym początkującym!!!
Jak macie jakieś spostrzeżenia to proszę pisać. 
        (2011/02/02 20:39)

Mefokiller

Ja kupiłem zestaw w taimeniu za niecałe 2 stówki. Wszystko fajnie, ale imadelko podzialalo tydzień. Teraz zakupilem fajne za 70zł - niebo a ziemia. Też myślalem ze to mi wystarczy, a po okolo 2 miesiacach mam już cały stos materialów... Flyting to choroba tak samo jak flyfishing - zaraźliwa i nieuleczalna...

Pozdrawiam

aco to jest flyting pierwszy raz slysze, (2011/02/06 21:27)

Mefokiller

Fly Tying-Freehand skrecanie much z wolnej reki.Chyba bez imadla nad lowiskiem.Znalazlem to na forum niemieckim.O to ci chodzilo.Tez mam material i sprzet do tego tylko czasu malo. (2011/02/08 17:23)

Mefokiller

Jak na poczatek starczy,Imadlo dokupic a to drugie wystarczy luska od pocisku karabinowego albo kawalek rurki,jak siersc bedziesz wiazal. (2011/02/13 21:21)

pawelz

Gotowe muchy odradzam. Wiem jak to jest robione i wzory raczej malo lowne (no chyba ze hodowlane teczaki :) ).Najsolidniej wyglada ten zestaw 3 (ok 40 funtow).Brakuje mi w nim tylko jeszcze ze 2 nawijarek. Ale to groszowe ceny. A materialy, to chyba najbardziej potrzebny jakiego raczej nie dostaniesz od kumpli mysliwych, to dobre CDC. I jakies sztuczne dubbingi na tulowia. (2015/03/25 15:59)

metelik

Dziekuje pieknie Pawle za, krotka i rzeczowa odpowiedz. Fakt faktem  w pudelku paru drobiazgow brak. Nie widze np. bobbing twistera ale jak dotad radzilem sobie moim zestawem narzedzi do mechaniki precyzyjnej wiec to pudelko i tak wyglada na luksus pod katem mozliwosci i wygody.
CDC dodam do zamowienia bo to naprawde dobry pomysl. Myslalem jeszcze o crystal flash ale z tym jeszcze nic nie tworzylem. Twoja odpowiedz dala mi jeszcze znac, ze koncza mi sie zarowno wolframowe jak i plywajace koraliki ;)

Pozdrawiam serdecznie
   Tomasz

P.S.
Obserwujac wode o tej porze roku widzialem larwy chruscika, i takie razaco zielone muchy. Kropkowance z synem chwicilismy kolejno na brazki oraz na brazowego lil bug salmo (choc to nie maj). Nimfy nie przyniosly spodziewanego rezultatu (nie ta pora ;) (2015/03/27 23:55)