Kupno kołowrotka-gdzie najtaniej ?

/ 21 odpowiedzi
Witam! Jestem na etapie wyboru kołowrotka do kija spinningowego, budżet 100zł, nie znam się dość dobrze ponieważ na allegro są tysiące kołowrotków, w mojej miejscowośći są sklepy zoolgiczno- wędkarskie, nawet na targu ruski sprzedaje za 50zł kołowrotek na wypasie jakiś ;)

Z Waszego doświadczenia, gdzie taniej mi będzie się zaopatrzyć w kołowrotek, na allegro? Na stronie producenta, w sklepie? A możę na tym rynku nie był najgorszy ten kołowrotek? Jakie jest w tej kwestii Wasze zdanie? Pozdro!
ryukon1975


Na początku określ do czego ma ten kołowrotek być używany. Spinning to szerokie określenie i może oznaczać kleniówkę do 15 g jak i kij sumowy do 200 g. Skoro piszesz że do kija spinnngowego to rozumiem że go już masz. Napisz jaką ma długość oraz ciężar wyrzutowy i jakie gatunki masz zamiar łowić zestawem który chcesz skompletować. (2016/11/12 15:19)

Jakub Woś


jeśli chcesz kupić tanio i jeszcze sprzęt coś warty to chyba najlepiej na allegro. (2016/11/12 17:18)

erykom


Na allegro kupisz dużo taniej niz w sklepie a kołowrotki jak i wędki z targu sobie odpuść... (2016/11/12 19:15)

SlawekNikt


Najtaniej na olx i na alledrogo, może się jednak zdarzyć, że taki tani zakup trzeba będzie reklamować. (2016/11/13 09:44)

u?ytkownik165777


Mysle ze w przypadku kolowrotka do 100 zl koszty przesylki beda wynosic kolo 15% ceny , sprzet w tej cenie moze miec jakies wady ktore ujawnia sie w trakcie gwarancji i trzeba bedzie znowu placic za wysylke , ja zakupilbym w najblizszy od domu sklepie stacjonarnym . (2016/11/13 12:08)

martino 1971


Kołowrotek do 100 zł. trochę mały budżet . Poczekaj dozbieraj jeszcze 100 i kup troszkę lepszy kręciołek.
  (2016/11/13 18:30)

SlawekNikt


Kołowrotek do 100 zł. trochę mały budżet . Poczekaj dozbieraj jeszcze 100 i kup troszkę lepszy kręciołek.
Mały ? Nie koniecznie, jak do lekkiego spina nie przeciążając go praktycznie wystarczy, na dwa, trzy sezony na pewno. Na spławik tym bardziej.
  (2016/11/13 20:41)

filip-cichocki


Odświeżam! Aktualnie jestem w posiadaniu takiego oto modelu

Działa bardzo sprawnie, nada się do ciągnięcia przynęty? :) 

Kołowrotek dość stary jednak jest. (2016/11/14 13:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

erykom


Bez szpuli napewno... (2016/11/14 17:59)

u?ytkownik211515


Za małe pieniądze polecamy
https://www.fishing-center.pl/pl/p/Kolowrotek-Robinson-Spencer-FD-308/3239 (2016/12/09 10:25)

Haryyy5


Po pierwsze kołowrotki jak i wszelkie inne sprzęty "na wypasie" z rynku sobie odpuść. 

Po drugie - co to tej starej daiwy - masz w ogóle szpulę do tego czy tylko co to na zdjęciu ? Jak nie masz to problem z głowy po w takim stanie jak teraz nie nadaje się do użytku. Jak masz to teoretycznie mogłoby sie nadać od biedy ale nie da się ocenić jak będzie pracował, chyba że ktoś zna ten konkretny model. Problemem jest to że jak jesteś zielony to obawiam się że problemem będzie rozebranie kołowrotka, oczyszczenia go i nasmarowanie porządne a potem złożenie tak żeby działał. Podejrzewam że ten kołowrotek jest starszy od Ciebie, pewnie dłuższy czas leżał gdzieś nieużywany a nie wiadomo też jak obchodzono się z nim wcześniej także bez podstawowych czynności serwisowych się nie obejdzie. 

Po trzecie - moja opinia o wyborze kołowrotka : Masz 100zł dozbieraj jeszcze 50zł i kup spro passion. Będziasz miał solidny młynek na lata.

Po czwarte - chyba najtaniej jest na allegro, ale zawsze warto sprawdzić też sklepy internetowe bo nieraz trafi się okazja. (2016/12/09 10:50)

amstaf358


http://allegro.pl/kolowrotek-robinson-quartz-pro-spin-4010-i6129759984.html?reco_id=83416676-9e12-11e6-a3c1-b8ca3a6ab870&ars_rule_id=201   i już Masz dobry krecioł....a są też mniejsze modele....... (2016/12/09 11:58)

halski021


Jak już masz , to idź nad wodę i spróbój jak się sprawuje . Dawniej spinningowałem słabszymi kołowrotkami od twojego i rybki wyciągałem . Ja zawsze kupuję w sklepie stacjonarnym . Mam jakąś kwotę na wydanie , biorę sprzęt w tej cenie i oglądam . Wybieram to , co mi najbardziej pasuje i kupuję . Zawsze byłem zadowolony z kupionego sprzętu .Niektórzy kupują drogi sprzęt dla szpanu i się nim chwalą , ale nie umieją wykorzystać jego walorów i nie dbaja o niego . Jak widzę faceta z wędką za kilka tysięcy , który na dzień dobry mówi ile to forsy wydał na ten sprzęt , a za chwilę widzę jak rzuca ją w piach , to już wiem , że to nieudacznik wędkarski . (2016/12/09 13:10)

CR33D


Jak już masz , to idź nad wodę i spróbój jak się sprawuje . Dawniej spinningowałem słabszymi kołowrotkami od twojego i rybki wyciągałem . Ja zawsze kupuję w sklepie stacjonarnym . Mam jakąś kwotę na wydanie , biorę sprzęt w tej cenie i oglądam . Wybieram to , co mi najbardziej pasuje i kupuję . Zawsze byłem zadowolony z kupionego sprzętu .Niektórzy kupują drogi sprzęt dla szpanu i się nim chwalą , ale nie umieją wykorzystać jego walorów i nie dbaja o niego . Jak widzę faceta z wędką za kilka tysięcy , który na dzień dobry mówi ile to forsy wydał na ten sprzęt , a za chwilę widzę jak rzuca ją w piach , to już wiem , że to nieudacznik wędkarski .
Nie sprzęt, a wędkarz łowi. Zapamiętajcie to sobie raz na zawsze ;)
  (2016/12/09 16:36)

luxxxis


Zobacz kręćka z tego linku-  http://rapa-sklep.pl/kolowrotek-cormoran-black-bull-6pif-2500.html
Miałem okazję pobawić się nim na sucho i powiem szczerze że chodzi rewelka...Nawet oporówkę sukinkot ma... Zaprzyjażniony salon wędkarski Sigma w StG dwukrotnie wyprzedał wszystkie posiadane modele-takie ma wzięcie.Taniej i lepiej już się nie da. (2016/12/09 17:48)

Kafarek


Popatrz coś z marek typu mikado, robinson, cormoran, ryobi byle nie jakson^^, za 100 jest w necie co wybrać tylko dokładnie trzeba szukać jest sporo wyprzedaży (2017/01/14 15:46)

u?ytkownik142580


???? kol.  Kafarek jesteś od wczoraj jesteś na forum i już udzieliłeś się w 18 postach. Powiem Ci jest "moc z Tobą".
Powiedz mi dlaczego tylko np "nie Jaxon" ? Uzasadnij w sposób racjonalny swoją odpowiedź - dlaczego nie Jaxon? Bo tylko tak słyszałeś?
  (2017/01/14 16:44)

SlawekNikt


???? kol.  Kafarek jesteś od wczoraj jesteś na forum i już udzieliłeś się w 18 postach. Powiem Ci jest "moc z Tobą".
Powiedz mi dlaczego tylko np "nie Jaxon" ? Uzasadnij w sposób racjonalny swoją odpowiedź - dlaczego nie Jaxon? Bo tylko tak słyszałeś?
Nie moc, na razie to tylko rozgrzewka, moc dopiero będzie i będą testy ...  ;-)
  (2017/01/14 18:05)

u?ytkownik142580


Aż się boję co bedzie dalej. ;) 
Z ciekawości na dalszy rozwój wydarzeń nie wyłączam dziś komputera ;) (2017/01/14 18:17)