Kultura osobista wędkarzy

/ 14 odpowiedzi / 2 zdjęć

Witam serdecznie!

Chciałabym poruszyć temat dotyczący kultury osobistej wędkarzy , jak również tego jakie poszanowanie mają do łowisk.

Ostatnie odkrycie wywarło na mnie wręcz ogłupienie i brak słów na opisanie tego widoku. Poniżej umieszczam zdjęcia tego ,co zastałam na jednym z wędkarskich jezior zachodniopomorskich. Gdyby nie to co zastałam miejsce byłoby naprawdę urocze, jednak cały ten „bałagan” mówi sam za siebie - ludzka głupota nie zna granic. Pomijam fakt, jak można siedzieć w czymś takim i napawać się przyjemnością przebywania na łonie natury, jak również wędkowaniem.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MadmaxM4


tak z ciekawości to co to  jest??? farba jakaś? (2014/03/23 20:10)

szproteczka90


Tu właśnie jest problem z odgadnięciem tego, co to jest i do czego służy. Na porozrzucanych pudełkach, jakie były tam tez pozostawione widniał napis "Mannsol Preforms", tak więc zapewne są to ceramiczne pastylki...
(2014/03/23 20:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik221


To nie są wędkarskie śmieci, wędkarze zostawiają co innego. Moim zdaniem należy powiadomić odpowiednie służby o tym znalezisku. (2014/03/23 20:35)

sebek355


Załamka :( (2014/03/23 20:36)

szproteczka90


Na pewnych ludzi nie ma mocnych... i te sytuacje pojawiają się notorycznie wbrew działaniu odpowiednich służb.
Nieopodal pozostawiono pojemniki po niebieskich elementach oraz karnister... (2014/03/23 20:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik16322


Że pośród Nas znajduje się zwyczajne bydło to nie od dziś wiem ale to nie wygląda mi na ,,robotę "  ,,Naszych " kolegów. Po prostu jakiś sk....syn pozbył się niewygodnych śmieci które by trzeba zutylizować. Jak koło mnie znajdowały się tkzw. dzikie działki też do Wisły i na brzeg trafiały wersalki,telewizory,lodówki i cholera wie co jeszcze. Jak skończono z ,,działkami " skończył się syf.
Ps. To mi wygląda na robotę jakiegoś prywaciarza który  bubli produkcyjnych chciał się pozbyć.
Policja powinna przyjrzeć się specom z wtryskarkami .
Julian (2014/03/23 21:13)

niutek40


Kulturę osobistą, albo się ma, albo nie! Bez względu, czy się jest wędkarzem, czy nie!  (2014/03/23 21:52)

marciin 2424


Kulturę osobistą, albo się ma, albo nie! Bez względu, czy się jest wędkarzem, czy nie! 



Święte słowa Henryku !!! (2014/03/24 08:00)

89krzysztof


Takie pojemniki to by mi się przydały... (2014/03/24 08:51)

Americano


Niestety taką "MY Polacy" mamy naturę. Lepiej wywalić do lasu lub do rzeki tak żeby nikt nie widział niż zapłacić za utylizacje. Niestety smutne to ale prawdziwe. Oczywiście nie wszyscy tak postępują ale znaczna część naszego społeczeństwa. (2014/03/25 14:46)

szymoncywka


U nie których wędkarzy z kulturą to na bakier jest, wiadomo to nie od dziś. Jak można sobie taką krzywdę robić?? Przecież to wszystko wpływa na wędkarstwo.Mój Tata, który zaszczepił we mnie tę miłość nauczył mnie mądrej rzeczy "zostaw po sobie stanowisko takim, jakim byś chciał je zastać." Ja stosuję się do tej mantry. Widzisz śmieci co z tego, że nie Twoje ?? Posprzątaj, a przyjemniej będzie Ci się łowić . (2014/03/25 15:09)

Robb


Wchodząc na wiślane główki zawsze mam ze sobą worek; w ten sposób zawsze wyzbieram trochę śmieci, zabieram je do auta i wyrzucam u siebie. Jeśli każdy by tak robił, byłoby zdecydowanie czyściej. Ale przede wszystkim, trzeba zapobiegać, czyli - edukacja od podstaw. Pozdrawiam! (2014/03/26 00:16)

szymoncywka


Wchodząc na wiślane główki zawsze mam ze sobą worek; w ten sposób zawsze wyzbieram trochę śmieci, zabieram je do auta i wyrzucam u siebie. Jeśli każdy by tak robił, byłoby zdecydowanie czyściej. Ale przede wszystkim, trzeba zapobiegać, czyli - edukacja od podstaw. Pozdrawiam!
Z tym workiem na śmieci to duży plus kolego :) A co do edukacji kto ma się tym zająć ?Nasze społeczeństwo woli oszczędzać a co za tym idzie kłusować. Powiedz mi jaki kłusownik będzie miał jakieś opory przed zaśmiecaniem? Kultura i szacunek do otoczenia powinien być wpajany od małego tu nie chodzi tylko o pobyt nad wodą.
(2014/03/26 15:17)

darek-salamon


Owszem macie rację'a jak ktoś nie ma samochodu?Co z tego że elegancko spakowane wszystko we worku a gdzie go mam wyrzucić? Przykład Barkowic zalew'gmina nad wodą nie postawiła ani jednego kontenera żadnej puszki na śmiecia nie ma'kto tam jeżdzi to wie setka wedkarzy a w krzakach śmieci część to wędkarze zrobili ale część była w workach i co z tego jak lisy i kuny czy inne gryzonie to poszatkowały,wichura i deszcze zrobiły swoje i mamy syf.Większa wina jest włodarzy Barkowic bo chyba jakaś kasa na skromne pojemniki jest.Tym bardziej wiedzą ze przyjeźdża tu wielu wędkarzy.Wysypiska po lasach też już są kontrolowane poprzez ukryte kamerki i dobrze ze ktoś na to kasy nie załuje (2014/03/26 16:42)