Zaloguj się do konta

Kultura na forum

utworzono: 2013/01/10 18:17
lynx

Jeżeli chodzi o te sprawy to moim zdaniem wszyscy jesteśmy na ty , na tym polegają fora . Czasami jesteśmy anonimowi i nikt nikogo nie pyta o wiek . Jako uczestnicy forum wszyscy jesteśmy na równych prawach i jako wędkarze mówimy do siebie po imieniu lub nicku bo po to się je wymyśla. A jeśli ktoś chce być na PAN to niech taki nick sobie stworzy.

Racja.
Na przykład nicki na pan.
Pan tofel, Pan tomima, Pan tera, Pan demonium, Pan na, hoho ileż tego by sie znalazło i wszyscy bylibysmy panami. Moze by jeszcze dodawać tytuły lub stanowiska.
Uwazam, że to nie jest temat.
[2013-01-12 20:31]

lynx

Sama długo zastanawiałam się jak zwracać się do osób na forach. To poprzez wychowanie wyniesione z domu mam blokadę w zwracaniu się na Ty do osób znacznie ode mnie starszych. Z trudem ale jednak przywykłam, że na portalach internetowych panuje zasada zwracania się na "TY" czyli po imieniu. I niech tak już zostanie. Nie ma co Wisły kijem zawracać. Dzisiaj to już nie jest brak szacunku, po prostu takie są zasady. Co innego w korespondencjach prywatnych tam jestem zwolenniczką formy grzecznościowej.

Zgadzam się.
Dlaczego miałaś blokadę. Przecież jako Pompadour jesteś leciwa i chyba nie ma starszych chyba, ze wpisze sie jakiś Boleslaw Chrobry albo Noe.
[2013-01-12 20:35]

lynx

Jeśli ktoś wymaga aby do niego zwracać sie per Pan zazwyczaj nie zasługuje na taki szacunek. Jego wymagania są przejawem kompleksów i niskiego poczucia własnej wartosci.



Popatrz Diablo, jak tym razem zgadzam sie z tobą.
[2013-01-12 20:37]

Iras1975

Nieźle oPanowaliście temat.  ;) [2013-01-12 22:21]

marecki27-1979

Ale z was Pany,szczerze nie widzę w tym problemu jeśli ktoś chce żebym mu mówił na pan to ok.Choć nieraz jest to taki bufon że nie powinienem mówić Pan ale Pierdoła....
[2013-01-12 22:48]

Roxola

Zwrot per Pan stosuję w przypadku osób z którymi wykluczam jakiekolwiek koleżeństwo na forum.Natomiast mój syn (16lat) pisząc na wedkuje.pl i polemizując np. z Arturem z Kętrzyna zwracał się per Pan, 
co było dla mnie powodem do dumy, a wychowanie członka Kadry Narodowej, żeby nie zadzierał nosa na forum wędkarskim i miał szacunek do innych, do łatwych nie należy... ale to zależy od nas."Jak zwracasz się do innych, tak oni będą do ciebie".


[2013-01-12 23:24]

ZanderHunter

Zwrot per Pan stosuję w przypadku osób z którymi wykluczam jakiekolwiek koleżeństwo na forum.Natomiast mój syn (16lat) pisząc na wedkuje.pl i polemizując np. z Arturem z Kętrzyna zwracał się per Pan, 
co było dla mnie powodem do dumy, a wychowanie członka Kadry Narodowej, żeby nie zadzierał nosa na forum wędkarskim i miał szacunek do innych, do łatwych nie należy... ale to zależy od nas."Jak zwracasz się do innych, tak oni będą do ciebie".


I to jest Olu sedno sprawy...:) jak to się mawia "Szanuj innych a sam będziesz szanowany"...

Pozdrawiam.
[2013-01-12 23:31]

ryukon1975

Dodam jeszcze taką uwagę jaka przyszła do mojej jakby nie było mądrej głowy.:)))

Patrząc na wszystkie zasady netykiety nie są one wcale idealne.
Może dobre gdzieś na innym portalu do którego wchodząc nikogo nie znam.
Jednak tu gdzie wielu z nas się zna możemy chyba pozwolić sobie na luźną nie objętą sztywnymi ramami wymianę zdań czy zwykłą rozmowę.
Inaczej stworzymy sztuczny nienaturalny twór w którym ja wcale bym nie chciał przebywać i spędzać czasu.
Trochę naturalności i swobody tworzy luźną przyjemną atmosferę.
[2013-01-13 08:33]

Zander51

Z kulturą naszej młodzieży wcale nie jest tak źle. W komentarzach do moich wpisów często czytam "panie Mirku". A może odbierają mnie już jako  starego, że nie wypada im inaczej. Jeżeli to prawda to chyba pora umierać...
[2013-01-13 09:43]

Może sie myle Karol ale szacunek nie wyraża sie tylko tym że zwracamy sie do innej osoby per pan?? Mówiąc przez ty nie umniejszamy mu szacunku. Jestem jak wiekszość aby tu na portalu obowiązywala koleżenska atmosfera i zwracalibysmy sie do siebie per ty lub kolego ,nikomu czapka z glowy nie spadnie.




Tak to prawda ja odniosłem się do tego w pierwszej części mojej wypowiedzi.
[2013-01-13 12:45]

Dadoss

No cóż.. Mi jakoś tak ciężko do starszych kolegów po kiju zwracać się na TY :) Szczególnie wtedy, gdy w jakimś poście ujawniam swój wiek. Granicę mam mniej więcej, tam gdzie sięga wiek moich najstarszych kolegów :) Tak więc, gdy ktoś ma powyżej ok.20 lat zwracam się do niego na Pan. Trochę to dziwne, ale nie chcę mówić starszym osobom na Ty, że względu na szacunek do nich :) Połamania kija! :) [2013-01-13 22:49]

rysiek38

Od razu zaznaczam że nie czytałem wszystkiego w tym temacie bo do neta mam dostęp jedynie chwilowo z doskoku ale co do zwracania się per ty wy,panie to powiem tak;ja za pare godzin kończe 43lata,dla jednych pewnie jestem szczeniakiem a dla innych starym dziadem he he.
ale powiem jedno że moim zdaniem my jako mający tego samego jobla jesteśmy tą samą rodziną i ja mam kumpli w przedziale 10 do ok.90 lat i ze wszystkimi jestem na ty a jak mi ktoś"panuje" to czuje się z tym głupio i godom jo jest richat a nie żaden pan ryszard
[2013-01-13 23:08]

Moim skromnym, niewiele znaczącym zdaniem:) , na forach wędkarskich najbezpieczniejszym zwrotem jest "kolega/koleżanka". Ale do osób które się już poznało czy to w realu czy w wirtualu i pisze się z nimi, najodpowieniej jest się zwracać po imieniu. I gwarantuje że znakomita większość ludzi się z tym zgodzi. Choć oczywiście zdarzają się osoby którym to nie pasuje, które z jakiegoś powodu potrzebują dowartościowania swojej osoby poprzez wymaganie nazywania się "panem". I napiszę szczerze, z takimi nie mam ochoty na jakąkolwiek polemikę. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich "per Ty"!
[2013-01-13 23:24]

rysiek38

No czyli witaj w klubie .znałem takiego gościa co jak skończył18tke stał się panem a dla mnie zerem tym bardziej że byłem od niego 10 lat starszy ale jak to powiadają ;jak ktoś się wróblem urodzi to kanarkiem nie zdechnie
[2013-01-13 23:45]

Zibi60

Przeżyłem już trochę lat na tym świecie i stosuję w przeważającej większości zwrot "TY", a jeśli ktoś "poleci" mi z "Pana", to grzecznie prostuję. Mój wiek jest łatwiejszy do oceny, ponieważ używam zdjęcia jako awatara, ale bardzo rzadko się zdarzają Panowania - i tak trzymajcie. W  naszym stowarzyszeniu obowiązuje zwrot "Kolega" i takowego także używam, zdarza mi się użyć nicka osoby z którą prowadzę dialog.
Myślę, że wszystkie te formy są do przyjęcia na forum i nie mają nic wspólnego z brakiem kultury. Zwrot Pan należy do archaizmów i powinniśmy go przestać używać.
[2013-01-14 06:35]

Bernard51

O ile sie nie myle to podobnie jak ja jesteś naście lat po "Abrahamie"
Natomiast na awatorze patrząc na fotke to bym powiedzial że do Abrahama
jeszcze Ci troche brakuje.
A co do treści posta calkowita zgoda!
[2013-01-14 08:16]

Jędrula

Temat się rozwija , a po kryjomu ktoś w bardzo kulturalny sposób przyjęty i akceptowany przez Wszystkich Kulturalnych , którzy dzięki swojej wysocej kulturze nie zwracają na to uwagi  usuwa wątki w dyskusji . Należy takąż działalnośc bezwzględnie zgłaszac  do Redakcji - w końcu może zareaguje na tak rozumianą kulturę osoby dopuszczającej się tego procederu.

 

 

 

 

Pewnie moderatorzy usunęli coś niezgodnego z regulaminem , tak powinno być . Nasze posty też znikną :)

[2013-01-14 10:08]

ryukon1975

Temat się rozwija , a po kryjomu ktoś w bardzo kulturalny sposób przyjęty i akceptowany przez Wszystkich Kulturalnych , którzy dzięki swojej wysocej kulturze nie zwracają na to uwagi  usuwa wątki w dyskusji . Należy takąż działalnośc bezwzględnie zgłaszac  do Redakcji - w końcu może zareaguje na tak rozumianą kulturę osoby dopuszczającej się tego procederu.

 

 

 

 

Pewnie moderatorzy usunęli coś niezgodnego z regulaminem , tak powinno być . Nasze posty też znikną :)







Dlatego że jak nikt nie patrzy komuś na ręce to Kultura (przez duże K, K....a :)) zezwala na więcej.:)
[2013-01-14 10:17]

Zibi60

Usuwanie postów także się mieści w pojęciu KULTURY NA FORUM. Jeśli post jest usuwany, to piszący go winien dostać stosowne wyjaśnienie, jeśli nie ma wyjaśnienia, to wyobraźnia zaczyna pracować i rodzą się domysły, przypuszczenia, pomówienia...
[2013-01-14 13:32]

troc

Usuwanie postów także się mieści w pojęciu KULTURY NA FORUM. Jeśli post jest usuwany, to piszący go winien dostać stosowne wyjaśnienie, jeśli nie ma wyjaśnienia, to wyobraźnia zaczyna pracować i rodzą się domysły, przypuszczenia, pomówienia...







A to jednak nie Indianie? A na poważnie to jest jednak problem na tym forum...

[2013-01-14 14:05]

Z kulturą bywa różnie, jak ze wszystkim...  [2013-01-14 14:19]

damiano89

Nie zapominajmy też o kulturze nad wodą, by nad naszymi rzekami, jeziorami, łowiskami itd spędzać miło czas;) w zasadzie chyba nawet to ważniejsze, bo przed kompem to każdy kozak:P
[2013-01-14 15:34]

Z kulturą bywa różnie, jak ze wszystkim... 


Ciekawe co redakcja myśli o tym? [2013-01-14 16:40]

Witam szanownych kolegów po kiju hm kultura dla nie kturych wędkarzy wogóle nie istnieje chcę tu podać przykład ludzi starszych wymagają od nas kultury a co sami reprezentują sobą ja nieraz będąc na rybach zwracajonc nieraz uwagę jakiemuś dziadkowi że łowi się na dwie wędki a nie na cztery to taki przejaw z jego strony kultury jest że głowa boli że potrafi tyle paskudnych słów wydobyć ale tak panowie jest kultura już zanika a spotkać kulturalnego kolege po kiju na łowisku to prawdziwa frajda pozdrawiam. [2013-01-19 20:36]

Madame Pompadour

Ja często spotykam ludzi kulturalnych, chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki. Pewnie dlatego rzadziej niż Wy mam do czynienia z chamstwem gdyż często omijam tego typu ludzi. Nieraz wolę przymknąć oko i przejść obok niż narażać się na nieprzyjemności. Szczególnie jak wędkuję sama.
[2013-01-20 14:09]