Zaloguj się do konta

Kulki z mąki kukurydzianej na karpia

utworzono: 2011/07/19 10:03
pokpo

Cześć za parę dni wybieram się nad staw. Jest tam dużo karpia ale jeszcze więcej płoci i karasia. Wiec chciałbym tam połowić na kulki. Tyle, że karpie tam nie znają kulek a znają kukurydzę. Więc wpadłem na pomysł zrobienia kulek z mąki kukurydzianej, jaj i dipu/boostera o smaku kukurydzianym. Czy takie coś się sprawdzi na stawie gdzie ryby nie znają kulek proteinowych? Oczywiście będę nęcić krótkotrwale z pva prawdopodobnie ale nie mam czasu przyzwyczajać karpie i amury do zwyczajnych kulek.
Ps. wiem że skład mizerny, małowartościowy dla ryb ale chodzi mi oto aby ryby poznały, że te kulki to papu :) co o tym sądzicie??? [2011-07-19 10:03]

JKarp

Cześć
No sam napisałeś, że skład mizerny :-(
Cały problem w kulkach, że one nazywają się proteinowe ponieważ mają zawierać proteiny.
Do dobrych kulek karpie wracają. Jak mają skład mizerny raz wpłyną może kąsną z jedną, może z dwie ale raczej już nie wrócą. ( jeśli to nie te same ).
Jeśli karpie znają smak i zapach kukurydzy to używaj kukurydzy.
Można też użyć dobrych szybko pracujących kulek haczykowych zalanych liquidem Golden Carp lub Fantazy Baits.
Janusz JKarp
[2011-07-19 11:04]

pokpo

Tak wiem ale natrętne płocie wyżerają wszystką kukurydzę! [2011-07-19 11:12]

JKarp

Cześć
No to zakup sobie jakieś kulki haczykowe aby nie pływaczki ( takie np jak napisałem ) troszkę pokrusz w worek PVA ( 3 wystarczy ) do tego dodaj peletu i nęć punktowo.
Janusz JKarp
[2011-07-19 11:15]

iro

Uważam, że takimi kulkami to nakarmisz karpie i długo nie będzie brania bo tak jak napisał Janek brak proteiny która pobudza trawienie i przeczyszcza karpia. Jak użyjesz kulek zrobionych na naturalnych komponentach np. Gold Carp Baits albo Carp Devil Baits to wcale nie trzeba ich uczyć jedzenia kulek wystarczy dwa góra trzy razy troche sypnąć. Aby uniknąć brań płociowych możesz zastosować duże kulki nr 22 mm lub robić bałwanki czy grzybki. Polecam ci kulki Gold Carp Baits.  [2011-07-19 11:48]

Daniec

"....proteiny która pobudza trawienie i przeczyszcza karpia" ?????????

Czy mógłbyś rozwinąć tą myśl? Bo albo czegoś nie zrozumiałem, albo to jakieś ostatnio odkryte nowe funkcje białek.

Pozdrawiam

Daniec

[2011-07-19 12:24]

iro

Proteina to potoczna nazwa kulek a te składają się z rózych składników. W dobrej proteinie (kulce) powinny znajdować się nie tylko naturalne składniki łatwo i szybko przyswajalne przez karpie ale i środki przyspieszające dodatkowo trawienie jak aminoliquidy oraz niewielkie ilości substancji przeczyszczających. [2011-07-19 13:22]

JacekLbn

Witam
Irek to twoje kulki powodują zaparcia?? jak tak to musi być coś na przeczyszczenie haha :) (xenna) Jak z biwakiem :) ile ludu będzie?? Może zalejemy te kulki czymś mocniejszym ??
[2011-07-20 20:04]

perwer

Proteina to potoczna nazwa kulek a te składają się z rózych składników. W dobrej proteinie (kulce) powinny znajdować się nie tylko naturalne składniki łatwo i szybko przyswajalne przez karpie ale i środki przyspieszające dodatkowo trawienie jak aminoliquidy oraz niewielkie ilości substancji przeczyszczających.


Irek reklama dźwignia handlu.
Słyszałem o tych kuleczkach ,ale opinie które zebrałem to takie ze na komercyjnym lub łowiskach specjalnych owszem---jednak znajomi lepsze efekty na zbiornikach PZW mieli na zwykła kukurydze która nie zawiera aminoliguidy i za  cholere nie chce przeczyścić.
[2011-07-20 20:22]

JacekLbn

Iro i tak Devil jest najlepszy :) haha. Wiesz ocb :)
[2011-07-21 10:18]

iro

Ja na tych kulkach łowie również na zbiornikach PZW i też mam bardzo dobre efekty największy w tym sezonie to 17 kg. Janek z Warszawy też na nich łowi i też z tego co wiem to łowią ładne amury na wodach PZW. [2011-07-21 10:55]

JKarp

Cześć
No ładne amurki - fotkę kiedyś wrzuciłem do innego posta. Z piątku na sobotę amurek 14,2kg.
Darek czym nęcą na to mają brania :-) A tak swoją drogą zawsze sprawdzam skuteczność kulek na łowisku specjalnym. Jak na takim łowisku dają radę to na wodzie PZW również. Jak już kiedyś napisałem są smaki na które nigdy nie miałem brania czy to PZW czy specjalnym np peach&mango DB. Celowo zostawiałem zestaw na dobę i nic :-( ( na specjalnym bo na PZW często brania pojawiają się po nawet 27godz od położenia zestawów ).
Nie ukrywam, że handluję tymi kulkami znaczy Gold Carp Baits. Reakcje Karpiarzy różne - od zachwytów po uwagi, że mogłyby być stabilniejsze ( kobra potrafi rozwalać kulki ). Ale to świadczy tylko o tym, że nikt do tych kulek nie dodaje kredy spożywczej czy innych utwardzaczy.
Następna ciekawostka to taka, że są tylko w czterech smakach - smaki są wyraźne i trwałe.
Nie jest to żadna reklama lub przypodobanie się Dystrybutorowi.
Po prostu dobre kulki za dobrą cenę ot i tyle.
Janusz JKarp
[2011-07-21 11:30]

iro

Janek lekarstwo na rozpadające się kulki GCB przy zucaniu kobrą jest proste trzeba je bardziej wysuszyć już to przerobiłem w praktyce. Nie ma starych zapasów i mocno wysuszonych więc te które masz na sklepie są po prostu ze świarzej dostwy. [2011-07-21 11:49]